İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Krediler
 3. Acil Para Lazım Diyorsanız Nakit Bulma Yöntemleri
Trendlerdeki Yazı

Acil Para Lazım Diyorsanız Nakit Bulma Yöntemleri

Kredi notu düşük olup kredi çekemiyorum ve acil para lazım diyenler için nakit bulma yöntemlerini yazdık. Siz de bu yöntemlerle hemen para bulabilirsiniz.

Acil Para Lazım Diyorsanız Nakit Bulma Yöntemleri
1

Hayatın olağan akışından ötürü kimi zamanlarda acil para lazım olabiliyor. Bu durumda nakit para arayışımız da boşa çabalarla sonuçlanabilmektedir. Çünkü para ihtiyacımız, zaten bankalarla olan problemlerimizden ötürü karşımıza çıkmaktadır. Dolayısıyla birçok insan da, sicil notlarının kötülüğünden dolayı kredi çekemiyorum şeklinde hayıflanmalara dûçâr olmaktadır. Böyle durumlar için daha önceden kredi notunuzu yükseltmenin yollarını sizlerle paylaşmıştık. Ancak acil ihtiyaçlarınızdan dolayı nakit para bulmak istiyorsanız, aşağıdaki önerilerimize göz atabilirsiniz.

Acil para lazım nereden bulabilirim soruları ile çok sıklıkla karşılaştığımız için hazırladığımız bu rehberde, size yardımcı olmayı hedeflemekteyiz.

Acil Kredi Lazım

Nakite sıkıştığınızda ilk akla gelen yöntem acil kredi çekmek olacaktır. Bu, birçok iş için gerekli olabilecek bir durumdur. Örneğin borçlarınızı kapatmak için ya da tek bir elden borç ödemek için acil para bulmaya çalışabilirsiniz. Fakat hemen para bulmak o kadar da kolay bir iş değil. Hatta, borçlarınızdan dolayı kredi çekmek istiyorsanız, bu da pek kolay olmayacaktır. Biz, bunun yerine alternatif yöntemler önereceğiz. Örneğin kredi notu düşüklere kredi veren bankalar ile acil kredi lazım diyen vatandaşlarımıza dönük fikirleri derledik. En önemli çözüm yöntemlerini de senetle para veren yerler ya da senetle altın almak diye sıraladık.

Elden Beyaz Eşya Satan Yerler

Acil Nakit Lazım

Nakit ihtiyaçlarınızı gidermek adına bankalar dışında başvurabileceğiniz pratik yöntemlerden biri de elden taksitle alışveriş yapmaktır. Artık günümüzde birçok mağaza, elden taksit usûlü ile alışveriş yapmanıza olanak vermektedir. Acil para lazım diyorsanız, bu mağaza ya da işyerlerine ulaşarak durumunuzu anlatabilir ve elden borç para alabilirsiniz. Borcunuza karşılık vereceğiniz taahhüt ise senetler olabilir. Bu birinci alternatif yolken, ikinci alternatif de, elden taksit ile satın aldığınız beyaz eşyaları, farklı bir mağazaya değerinin biraz daha altına satmanızdır. Acil para bulmak için geçici bir çözüm olan bu yöntemi, çok sık tercih etmemekle birlikte kullanırken de dikkatli olmanızı öneririz. Acil para lazım nasıl bulurum sorusuna vereceğimiz diğer cevaplar ise aşağıdadır.

Senetle Altın Satan Kuyumcular

Nakit para bulmanın bir diğer yolu da, senetle altın satın almaktır. Zira artık birçok kuyumcu, senet karşılığında altın satışı yapabilmektedir. Bu da, size altının değerinden daha fazla bir ücrete mâl olmasına sebebiyet verecektir. Fakat yine de acil nakit ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Öte yandan bu yöntem, artık tefecilere olan rağbetin düşmesi ve güvenin azalması sonucunda tercih edilebilir hâle gelmiştir. İlkin kendi bölgenizde ya da mahallenizdeki kuyumcuları dolaşarak elden senetle altın satın almak olur mu olmaz mı tecrübe etmelisiniz. Eğer altınları alabilirseniz, başkaca bir kuyumcuya da satışını gerçekleştirerek borcunuzu kapatabilirsiniz. Acil paraya ihtiyacım var diyorsanız ve u maddeyi detaylandırmak isterseniz, iki önerimiz daha bulunmaktadır. Söz konusu önerilerimizi, aşağıdaki bağlantıya tıklayarak okuyabilirsiniz.

Senetle Cep Telefonu Satan Yerler

Senetle ve Taksitle Araba Almak

Senetle Para

Bir diğer acil para bulma yöntemi de senet karşılığında nakit para ya da borç almaktır. Bu durum, aslında tefecilik olarak bilinen işleyişle aynıdır. Dolayısıyla hem yüksek faizleri hem de borcun ödenmemesi durumunda ağır yaptırımları beraberinde getirmektedir. Siz de, tanımadığınız kimselerden kesinlikle senetle para almayın. Bu işi direkt internet üzerinden yapan kişilere de itimat etmeyin. Geçici bir çözüm bulacakken daha sonradan canınızın yanmaması için diğer alternatifleri inceleyebilirsiniz. Zira bu nispetle finansal firmalar ve faktoring şirketleri bulunmaktadır.

Acil Kredi Lazım, Ne Yapmalıyım?

Hem sitemizde yayınlanan makalelerin altına yapılan yorumlarda hem de iletişim formu aracılığıyla bize gönderilen mesajlarda okuyucularımız en çok acil para lazım ne yapmalıyım şeklinde sorular sormaktadır. Bilhassa kredi çekemiyorum diyen vatandaşlarımız, bankalardan kredi kullanamadıkları için nakit ihtiyaçlarını farklı yollardan temin etmeye çalışmaktadır. Ancak en güvenli yol, yine de ne yazık ki banka kredileridir. Kredi notunuzu yükseltmek için şu yazımızı okuyabilirsiniz:

Kredi Notu Yükseltme Teknikleri

İnternetten Para Kazanma

Rehberimizin son kısmını da internetten para kazanma sanatına ayırdık. Ancak bu bölümün üzerinde çok sık durmayacağız. Çünkü internetten para kazanma yolları, çoğu zaman sabır gerektiren ve zaman alan bir disiplindir. Bu nispetle Google Adsense’den para kazanma, makale yazarak para kazanma, e-ticâret yaparak para kazanma gibi birçok yöntem bulunmaktadır. Bir başka yazımızda, bu konuyu geniş olarak ele alacağız. Unutmayın ki kolay para kazanma diye bir şey yoktur.

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (5)

 1. Avatar

  acil para lazımsa ilk işiniz çok çalışmak. hemen banka kredisini denemeyin.

 2. Avatar

  acil para için sakına başka şeylere bulaşmayın. sabırlı olun, çalışmayı düzenli bir şekilde ilerletin. muhakkak para kazanacaksınız.

 3. Avatar

  acil para bulmak için bol bol çalışın arkadaşlar. 🙂

 4. Avatar

  acil olarak paraya ihtiyacım var. böbreğimi satmak istiyorum. konu hakkında yardımcı olur musunuz lütfen, benimle iletişime geçin. kredi dahil her şeyi denedim ama sicilim kötü.

 5. Avatar

  acil paraya ihtiyacım var nasıl bulabilirim bana yardımcı olur munusuz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir