1. Ana Sayfa
  2. Bankalar
  3. Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri 444 00 00 (0850 220 00 00)
Trendlerdeki Yazı

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri 444 00 00 (0850 220 00 00)

Birçok banka müşterisi Ziraat Bankası müşteri hizmetleri numarası ve direkt bağlanma konusunda bizlere soru sormaktadır.

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri 444 00 00 (0850 220 00 00)
2

Türkiye’nin en eski bankalarından biri, Ziraat Bankası’dır. Birçok banka müşterisi de Ziraat Bankası müşteri hizmetleri numarası ve direkt bağlanma konusunda bizlere soru sormaktadır. Biz de söz konusu soruları cevaplandırmak adına bankanın tüm iletişim bilgilerini, EFT ve çalışma saatlerini sizlerle paylaşmaya karar verdik.

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri Numarası

Aktarmamız gereken ilk şey, hiç şüphesiz Ziraat müşteri hizmetleri çağrı merkezi numarası‘dır. Bu nispetle Ziraat Bankası’na ulaşmak için 7/24 aşağıdaki numaraları arayabilirsiniz:

  • 444 00 00
  • 0850 220 00 00

Bu numaralar dışında ulaşacağınız her numara, farklı bir yere ait olabilir. Bankanın mezkûr çağrı merkezi numaralarını arayarak bankacılık işlemlerinizi hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. Ayrıca bankaya talep, şikâyet ve önerilerinizi de iletebilirsiniz. Ziraat Bankası müşteri temsilcisi, probleminizi en kısa sürede çözmek için gerekli işlemleri yapacaktır.

Dilerseniz, bankaya İletişim Formu aracılığıyla da ulaşabilirsiniz.

Ziraat Bankası müşteri hizmetleri aracılığıyla internet bankacılığı destek hizmetleri, ödemeler, Western Union, OGS işlemleri, banka kartı işlemleri, kredi kartı işlemleri, döviz işlemleri, yatırım işlemleri, para transferleri, hesap işlemleri konusunda bilgi alabilirsiniz.

Bilindiği gibi bir kamu bankası olan Ziraat Bankası’nın hâli hazırda 25 binden fazla personeli ve 1400’den çok yurtiçi şubesi bulunmaktadır. Bankanın Türkiye dışında da (Rodos, İskeçe, Gümülcine, Cidde, Atina, Karakum, Bağdat, Tiflis, Sofya, Erbil, Londra, Akdoğan, Lekoşa, New York gibi) şubeleri bulunmaktadır. Bankanın her geçen yıl öz varlıkları ve kâr oranı da yükselişe geçmektedir.

Ziraat Bankası EFT Saatleri Nelerdir?

Ziraat EFT saatlerini incelemek gerekirse, bankanın hafta içi saat 08.30 ilâ saat 17.00 arasında işlem aldığını belirtebiliriz. Eğer bu saatler dışında bir EFT işlemi emriniz varsa, bir sonraki iş günü işleme alınmaktadır. Para transferi de o iş gününde diğer hesaba geçecektir.

Bankanın çalışma saatleri öğleden önce 09.00 – 12.30 arası ve öğleden sonra da 13.30 – 17.30 arası olarak belirlenmiştir. Banka, personelleri için 12.30 – 13.30 arasını öğle molası olarak değerlendirmektedir. Öte yandan banka hafta sonları ve resmî tatil günlerinde de kapalıdır.

Ziraat Müşteri Hizmetlerine Direkt Bağlanma 2020

Birçok vatandaş için bankaların çağrı merkezini arayarak saatlerce beklemek can sıkıcı bir durum hâline gelmiş durumda. O nedenle hızlı bir şekilde bankanın müşteri hizmetlerine bağlanmak isteyebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken birkaç basit adım bulunmaktadır. O adımları şu şekilde sıralayabiliriz:

  1. Öncelikle bankanın 444 00 00 numaralı müşteri hizmetleri hattını arayın.
  2. Numarayı çevirdikten sonra T.C. kimlik numaranızı tuşlayın.
  3. T.C. kimlik numaranızı tuşladıktan sonra telefondaki 2 (iki) tuşuna basın ve hemen akabinde 0 (sıfır) tuşuna basın.
  4. Son aşamada da operatör sesiyle birlikte 1 (bir) tuşuna basın.

Ziraat Bankası’nın Tarihçesi

Yazının başında da belirttiğimiz gibi bu banka, Türkiye’nin en eski bankalarından biridir. Hatta aktif olan en eski bankasıdır diyebiliriz. İlk olarak Mithat Paşa tarafından 1863’te Pirot’ta Memleket Sandığı ismiyle kurulan banka, zaman içerisinde farklı isimler almıştır. Bugünkü ismine ise 1888 senesinde kavuşmuştur. Banka, günümüzde en önemli devlet bankalarından biri olarak bilinmektedir. Ayrıca banka Zerbank olarak da bilinmekteydi.

Önerilen Yazı
Ziraat Bankası Konut Kredisi Faizleri Düştü
Yorum Yap

Yorum Yap