1. Ana Sayfa
 2. Krediler
 3. Kamu Bankaları Düşük Faizli Kredi Paketi Açıkladı
Trendlerdeki Yazı

Kamu Bankaları Düşük Faizli Kredi Paketi Açıkladı

Kamu bankaları geri ödemesiz kredi detaylarını açıkladı. Konut kredisi, tatil kredisi, araba kredisi ve hatta bisiklet kredisi bile var.

Kamu Bankaları Düşük Faizle Kredi Paketi Açıkladı
2

Yeni tip koronavirüsün ekonomik etkilerinden kurtulmak adına hükümet yeni bir adım attı. Buna göre kamu bankaları, tekrar müthiş bir kredi kampanyası hazırladı. Duyurulan kampanyaya göre sosyal hayat, taşır, konut ve tatil kredisi paketleri cazip faiz oranları ile kullanıma sunuldu. Buna göre sıfır ya da ikinci el ev alımlarında 1 sene ödemesiz 15 sene vade ile ev kredisi kullanabileceksiniz. İkinci el araba kredisi de %0,82 oranında faiz ile çekilebilecek. Dilerseniz tatil kredisi çekerek turizme katkı sağlayabilir ya da bisiklet kredisi bile çekip sağlığa pedal çevirebilirsiniz.

Covid-19 pandemisinin etkilerinden arınmak için devlet bankaları tarafından başlatılan kredi paketi içerisinde birçok ürün bulunuyor. Tüm ürünleri tek tek inceleyerek sizler için örnek ödeme planı hazırladık.

Bilindiği gibi koronavirüs sebebiyle daha önce de Bireysel Temel İhtiyaç Kredisi paketi açıklanmıştı. Bu kredi paketi, daha önce açıklanandan daha kapsamlı ve avantajlıdır.

Düşük Faizli Konut Kredisi

Ev almak isteyen vatandaşları sevindiren haber geldi. Buna göre ister ikinci el ister sıfır/birinci el konut olsun toplamda 12 aya kadar ödeme yapmayacağınız ve 15 seneye kadar taksitlendirebileceğiniz kredi fırsatı bulunuyor.

6 ay ödemesiz ve eşit taksitle konut kredisi örnek ödeme planı aşağıdaki gibidir:

Düşük Faizli Sıfır Konut Kredisi

Devlet bankaları, konut kredilerinin kullandırımı ile ilgili bir sınır da belirledi. Buna göre İzmir, Ankara ve İstanbul için krediye konu her konuta en fazla 750 bin TL’lik kredi kullandırılacak. Öteki şehirler için verilecek kredi tutarı ise en fazla 500 bin lira olacak. Buna göre kredi kullanırken yüzde ondan başlayan peşinat sistemi kullanılacak.

Geri ödemesiz kredi dönemi en fazla 12 aya kadar çıkarılacak. 15 yıla kadar vade ve ayda %0,64 oranında faiz ile konut kredisi çekebilirsiniz.

En Çok 12 Ay Geri Ödemesiz Kredi

Eğer ikinci el ev almak istiyorsanız en fazla 1 sene boyunca geri ödemesiz kredi özelliğinden faydalanabilirsiniz. Bu kredinin faiz oranı ise %0,74 olarak belirlenmiş durumda.

İkinci el konut kredisi için örnek ödeme planı aşağıdaki gibidir:

Düşük Faizli İkinci El Konut Kredisi

Düşük Faizli Araba Kredisi

Ziraat Bankası, VakıfBank ve HalkBank tarafından açıklanan kredi paketleri içerisinde en dikkat çekeni araba kredisi oldu. Zira bu otomotiv kredisinde hem sıfır hem de ikinci el araçlar için müthiş fırsatlar bulunmaktadır.

Geri Ödemesiz Sıfır Kilometre Araç Kredisi

Yerli üretim yapan bir otomotiv şirketinden sıfır kilometre binek araç, ticari araç ya da motosiklet almak istiyorsanız, bu krediden yararlanabilirsiniz. Eğer bu tür bir araç almak istiyorsanız aylık kredi faizi %0,49 ile %0,69 arasında değişen oranlarla kredi çekebilirsiniz.

Geri Ödemesiz İkinci El Araç Kredisi

İkinci el ticari araç, binek otomotiv veya motosiklet alımları için %0,82 faiz oranıyla taşıt kredisi kamu bankalarından kullanılabilecek. En fazla 6 ay ödemesiz olarak çekilebilecek otomobil kredisinde üst limit 150 bin lira olarak belirlendi. Fakat bu krediyi kullanabilmek için satın almak istediğiniz aracın 7 yaşından büyük olmaması gerekiyor.

Geri Ödemesiz Araba Kredisi

Sosyal Hayatı Destek Kredisi

Kamu bankalarının sunduğu bir diğer kredi türü de sosyal hayatı dengelemek adına oluşturulmuştur. Buna göre bankalar, kendi aralarında sosyal hayatı destek finansmanını da birkaç başlığa ayırdı.

Firma Katkı Paylı Tüketici Kredisi

Bireysel banka müşterilerinin sosyal hayattaki ihtiyaçlarını gidermelerine yardımcı olmak adına bu kredi paketi açıklandı. Buna göre vatandaş, bisiklet, çeyiz, ev tekstili, pencere ve kapı sistemleri, beyaz eşya, elektronik ve mobilya sektörlerini destekleyecek alışverişler yapabilecek.

Bu krediyi kullanabilmek için yerli üretim yapan şirketler ile anlaşma yapılacak. En az 3 bin lira en çok da 30 bin liralık kredi çekilebilecek. Kullanılan kredi için 6 ay geri ödemesiz en fazla 60 ay vade yapılacak. Öte yandan faiz oranı ise %0,55 gibi son derece düşük tutuldu. Yerli üretim yapan ve anlaşma sağlanan şirketler, bankaların resmî internet sitelerinden duyurulacak.

Sosyal Hayatı Destekleme Kredisi

Faturalı Tüketici Kredisi

Bankaların anlaşma yapmadığı firmalardan ürün almak isteyen bireysel müşteriler de yine aynı sektördeki ürün alımları için kredi kullanabilecek. Buna göre 3  bin ile 30 bin TL arasında kredi çekilebilecek. Bu kredide geri ödemesiz dönem yine 6 ay olarak belirlenmiş durumda. En fazla 60 aya kadar vadelendirilen faturalı tüketici kredisi %0,82 faiz oranı ile sunuluyor.

Geri Ödemesiz Faturalı Tüketici Kredisi

Tatil Destek Kredi Paketi

Bankalar tatile gitmek isteyen vatandaşları da unutmadı. Bu kredi paketinde dilerseniz kredi kullanabilir dilerseniz tatilinizi cazip kredi kartı ödeme yöntemi ile ödeyebilirsiniz.

Geri Ödemesiz Tatil Kredisi

Evde sıkılanlar ve tatile gitmek isteyenler, turizm sektörünü canlandırmaya yönelik bu krediden faydalanabilmektedir. Buna göre bankaların anlaşma yapacağı seyahat acentelerinden tatil paketi satın almak isteyenler 10 bin liraya kadar kredi kullanabilecek. Söz konusu krediler 6 aya kadar ödemesiz olacak ve toplamda 36 ay vadelendirilebilecek.

Tatil kredisinin ilk iki taksiti banka ve seyahat acentesi tarafından ödenecek. Bu doğrultuda 6 ay da ödemesiz olduğu için vatandaş, kredi ödemesini 9. aydan itibaren yapacak. Tatil destek kredisinin faiz oranı da %0,67 olarak belirlendi.

Geri Ödemesiz Tatil Kredisi

Kredi Kartı İle Tatil Destek Paketi

Kamu bankaları, seyahat ve turizm acenteleri ile yapacağı anlaşma sonrasında tatil paketlerini 3 ay ödemesiz olarak ve sonrasında 15 taksitle satın alınmasını sağlayacak. Buna göre peşin fiyatına 18 ay boyunca taksit imkânı olacak ve herhangi bir faiz de işlenmeyecek. İlgili anlaşmalar, bankaların internet sitesinden duyurulacak.

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (2)

 1. Avatar

  devlet bankaları faizsiz kredi veriyor diye haber yapıyorlar ama bize hiç çıkmıyor…

  • Avatar

   askerlik borçlanmasını ödersem emekli olacam
   01101969 yani 1 ekimden sonra dilekçe verebiliyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir