İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. İhtiyaç Kredisi
  3. Yapı Kredi Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır? Neler Gereklidir?

Yapı Kredi Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır? Neler Gereklidir?

Yapı Kredi Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bu yazımızda sizlere Yapı Kredi kredi başvurusu nasıl yapılır? Neler gereklidir? Hangi belgeler isteniyor gibi sık sorulan soruların cevaplarını vereceğiz.

Yapı Kredi Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır? Neler Gereklidir?

Kredi çoğu insanın ihtiyacını karşılayan bankadan geri ödenmek üzere alınan bir paradır. Hemen hemen her banka vatandaşlara bu imkanı sağlamakta. Bankadan aldığınız bu parayı seçeceğiniz ay seçeneği ile bankaya geri ödüyorsunuz.

Yapı Kredi Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır? Neler Gereklidir?

Neredeyse her bankada az çok şartlar ve gereklilikler birbirine benzese de sizler için Yapı Kredi bankasının kredi verme şartlarını gerekliliklerini ve kredi başvuru adımlarına gelin birlikte bakalım.

Akbank kredi başvuru adımlarını ve neler gerektiğini sizler için derledik. Gerekli bilgilere yazımızdan ulaşabilirsiniz. Akbank Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır? Neler Gereklidir?

Yapı Kredi Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yapı Kredi Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yapı kredi kredi başvurunuzu yapmak için şubeye başvurabilirsiniz. Tabii günümüzde şubeye giderek banka işlerini halletmek biraz eski usul gibi görülmektedir. Günümüz internet çağında olduğu için kredi başvurunuzu internetten de şubeye gitmeye gerek kalmadan çok rahat bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Şubeye gitmeden dilerseniz Yapı Kredi mobil uygulamasından, müşteri hizmetlerinden ya da internet sitesinden kredisi başvurusunda bulunabilirsiniz.

İlginizi çekebilir. Yapı Kredi Emekli Maaş Ödemesi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kredi Başvurusu İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Kredi Başvurusu İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Kredi başvurusunu gerçekleştirmek için banka sizden birkaç belge isteyebilir. Bunun nedeni ise banka kişiye verdiği borç parayı geri alabilecek mi? Bu kişi bu parayı bankadan neden talep ediyor? Gibi soruların cevabını bulmak içindir.

Gerekli belgeler;

Gelir Belgesi

Kredi başvurunuzun sonucuna göre gelir belgesi istenebilmektedir. Gelir belgesiz onaylanan krediler için belge teminine gerek bulunmamaktadır.

Eğer çalışansanız, aylık gelirinizi gösteren bir belge sizden istenir. Emekli iseniz aylık emekli maaşınızı net bir şekilde gösteren bir belge sizin için yeterli olacaktır.

Kira geliri varsa tapu ve kira kontratı fotokopisi.

Yapı Kredi Kredi Kullanım Şartları Nelerdir?

Yapı Kredi Kredi Kullanım Şartları Nelerdir?

Banka her vatandaşa bu hizmeti vermekte olsa da kredi kullanımının bazı şartları vardır.

Bu şartlar;

18 yaşını doldurmuş olmanız gerekmektedir.

Kredi ödemelerinizin genel olarak zamanında ve eksiksiz olması gerekmektedir.

Gelirinizi resmi olarak belgeleyebiliyor olmanız gerekmektedir.

İpotek verecekseniz eşinizin rızasını yazılı olarak bankaya vermeniz gerekmektedir

Kredinizi Ne Zaman Kullanmaya Başlayabilirsiniz?

Kredinizi Ne Zaman Kullanmaya Başlayabilirsiniz?

Mobil bankacılık üzerinden yaptığınız başvurunuzun olumlu sonuçlandığı taktirde, para 24 saat içerisinde hesabınıza yatırılır. Para hesabınıza yatırıldığı an kullanmaya başlayabilirsiniz.

Kredinizin Onaylanmasını Nasıl Arttırabilirsiniz?

Kredinizin Onaylanmasını Nasıl Arttırabilirsiniz?

1- Bilgilerinizi Doğru Girdiğinizden Emin Olun

Kredi başvurusunda bulunurken sizden istenen  tüm bilgileri eksiksiz bir şekilde girin. Aynı zamanda aylık gelirinizi net bir şekilde girmeniz, kredi notunuzun artmasına yardımcı olur. Üzerinizde bulunan taşınmaz malları da gösterebilirsiniz.

2- Gecikmiş Borçlarınız Varsa Kapatın

Eğer mevcut borçlarınız birden fazla yere bulunuyorsa, bu borçları tek bir borç artında toplamalısınız. Bu durum kredi başvurunuzun olumlu yönde çıkmasını arttıracaktır.

3- Borçlarınızı Düzenli Ödemeye Dikkat Edin

Borç ödemelerinizin düzenli bir şekilde yapmak, kredi çekecek olan kişiler için önemli bir adımdır. Eğer borçlarınızı düzenli bir şekilde ödemiyorsanız, banka bunu bir tehdit olarak algılayabilir. Şöyle ki eğer geçmiş dönemlerde bulunan borçlarınıza düzensiz ödeme de bulunduysanız, banka kendi başına da aynı durumun gelmesinden korkar. Çünkü bankalar kendini güvence altına almak ister. Bu nedenle eğer kredi başvurusunda bulunacaksanız öncesinde borçlarınızı düzenli ödemeye özen gösterin.

Kredi kartı kullanıyorsanız, sürekli olarak en alt tutarı ödemek te kredi notunuzu etkiler. Bankanın en altta tuttuğu limitin üzerinde ödeme yapmaya dikkat edin.

4- Düşük Limitli De Olsa Mutlaka Kredili Ürün Kullanın

Düşük limitli bir kredi kartı kullanmanız ve bu kartın ödemelerini düzenli bir şekilde gerçekleştirmeniz, kredi notunuzun artmasına yardımcı olacaktır. Banka kendi ürünü olan kredi kartına düzenli bir şekilde ödeme yaptığınızı görünce, size kredi vermekte çekimser davranmayacaktır.

5- Mevcut Borçlarınızı Borç Transfer Kredisi İle Kapatın

Borç transferi mantığı, tüm borçları tek bir borç altında toplamaktır diyebiliriz. Şöyle ki farklı yerlere borcunuz olacağına, Yapı kredi bankalarından çekeceğiniz kredi ile bu borçları kapatıp, tek ödemeniz gereken borç bu kredi olursa, kredi notunuzun yükselmesine ve kredi onay ihtimalinin artmasına yardımcı olur.

Yapı Kredi Mobil İle Hızlı Kredi İmkanı

Yapı Kredi Mobil İle Hızlı Kredi İmkanı

Şubeye gitmeden dilediğiniz her saatte mobil uygulama üzerinden kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Kredi başvurunuz onaylandığı taktirde, para direkt olarak hesabınıza düşer. Para hesabınıza düştüğü taktirde, kredinizi kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu krediler 36 aya kadar vade imkanı sunmaktadır.

Kredi notunuzu öğrenmekte yardımcı olan Findeks hakkında detaylı bilgi için tıklayın. Findeks Kredi Notu Nedir, Nasıl Hesaplanır?

Yapı Krediden 3 Ay Ertelemeli Kredi İmkanı

Yapı Kredi sunmuş olduğu bu kampanya ile müşterilerine krediyi verdikten 3 ay sonra ödemesini istiyor. Yani kredi ödeme çileniz hemen başlamıyor. Dilerseniz bu 3 ay içerisinde birikime başlayabilir, kredi ödemelerinizi daha kolay ödeyebilirsiniz.

Özellikle 2 senedir içerisinde bulunduğumuz bu zorlu pandemi döneminde, müşterilerin rahat bir nefes almasına yardımcı olan bir kampanyadır. Müşteriler içinde bulundukları zor durumdan kurtulurken, ödemelerine 3 ay sonra da başlayabiliyor.

Yorum Yap

Yorum Yap