İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. İhtiyaç Kredisi
  3. Yapı Kredi Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır? Neler Gereklidir?

Yapı Kredi Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır? Neler Gereklidir?

Yapı Kredi Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bu yazımızda sizlere Yapı Kredi kredi başvurusu nasıl yapılır? Neler gereklidir? Hangi belgeler isteniyor gibi sık sorulan soruların cevaplarını vereceğiz.

Yapı Kredi Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır? Neler Gereklidir?

Kredi çoğu insanın ihtiyacını karşılayan bankadan geri ödenmek üzere alınan bir paradır. Hemen hemen her banka vatandaşlara bu imkanı sağlamakta. Bankadan aldığınız bu parayı seçeceğiniz ay seçeneği ile bankaya geri ödüyorsunuz.

Yapı Kredi Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır? Neler Gereklidir?

Neredeyse her bankada az çok şartlar ve gereklilikler birbirine benzese de sizler için Yapı Kredi bankasının kredi verme şartlarını gerekliliklerini ve kredi başvuru adımlarına gelin birlikte bakalım.

Akbank kredi başvuru adımlarını ve neler gerektiğini sizler için derledik. Gerekli bilgilere yazımızdan ulaşabilirsiniz. Akbank Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır? Neler Gereklidir?

Yapı Kredi Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yapı Kredi Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yapı kredi kredi başvurunuzu yapmak için şubeye başvurabilirsiniz. Tabii günümüzde şubeye giderek banka işlerini halletmek biraz eski usul gibi görülmektedir. Günümüz internet çağında olduğu için kredi başvurunuzu internetten de şubeye gitmeye gerek kalmadan çok rahat bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Bireysel İhtiyaç Kredisine şube ile birlikte Bireysel İnternet Şubesi, Yapı Kredi Mobil, Müşteri İletişim Merkezi, WEB ya da ATM kanallarından başvurabilirsiniz. Başvurunuz kısa süre içerisinde sonuçlanacaktır. Başvurunuzun olumlu sonuçlanması durumunda kredinizi anında kullanabilir ve hesabınıza aktarabilirsiniz.

İlginizi çekebilir. Yapı Kredi Emekli Maaş Ödemesi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kredi Başvurusu İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Kredi Başvurusu İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Kredi başvurusunu gerçekleştirmek için banka sizden birkaç belge isteyebilir. Bunun nedeni ise banka kişiye verdiği borç parayı geri alabilecek mi? Bu kişi bu parayı bankadan neden talep ediyor? Gibi soruların cevabını bulmak içindir.

Gerekli belgeler;

Gelir Belgesi

Kredi başvurunuzun sonucuna göre gelir belgesi istenebilmektedir. Gelir belgesiz onaylanan krediler için belge teminine gerek bulunmamaktadır.

Emekli, kamu ve özel sektör çalışanı müşterilerimiz, e-Devlet’e giriş yaparak Emekli Aylık Bilgisi, Kamu E-bordro veya SGK Hizmet Dökümü gelir belgelerini temin edebilirler. e-Devlet şifresi bulunmayan müşterilerimiz, Yapı Kredi İnternet Şubesi üzerinden e-Devlet’e giriş yapabilirler. Ayrıca gelir belgeleri, Yapı Kredi şubelerinden de temin edebilirsiniz.

Kira geliri varsa tapu ve kira kontratı fotokopisi.

Yapı Kredi Kredi Kullanım Şartları Nelerdir?

Yapı Kredi Kredi Kullanım Şartları Nelerdir?

Banka her vatandaşa bu hizmeti vermekte olsa da kredi kullanımının bazı şartları vardır.

Bu şartlar;

18 yaşını doldurmuş olmanız gerekmektedir.

Kredi ödemelerinizin genel olarak zamanında ve eksiksiz olması gerekmektedir.

Gelirinizi resmi olarak belgeleyebiliyor olmanız gerekmektedir.

İpotek verecekseniz eşinizin rızasını yazılı olarak bankaya vermeniz gerekmektedir

Kredinizi Ne Zaman Kullanmaya Başlayabilirsiniz?

Kredinizi Ne Zaman Kullanmaya Başlayabilirsiniz?

İnternet bankacılığı, Yapı Kredi Mobil ve Müşteri İletişim Merkezi’nden yapılan başvurularınızda, başvuru sonucunuzun olumlu bulunması durumunda kredinizi anında kullanabilirsiniz. Şubelerimizden veya SMS, ATM ve WEB kanallarından başvurduğunuz onaylanmış başvurularınızı şubelerimizden kullanmanız gerekmektedir.

Kredinizin Onaylanmasını Nasıl Arttırabilirsiniz?

Kredinizin Onaylanmasını Nasıl Arttırabilirsiniz?

1- Bilgilerinizi Doğru Girdiğinizden Emin Olun

Başvurunuzdaki tüm bilgilerinizi doğru girin. Ayrıca kredi başvurunuzu yaparken toplam net gelirinizi de sisteme eksiksiz girmeniz kredinizin onaylanma ihtimalini arttıracaktır. Toplam net geliriniz; maaş ve serbest meslek gelirinize ek olarak düzenli kira, gayrimenkul ve banka menkul kıymet gelirlerinizin toplamıdır.

2- Gecikmiş Borçlarınız Varsa Kapatın

Yapı Kredi’de ya da herhangi bir bankada İhtiyaç Kredisi, Esnek Hesap veya Kredi Kartı gibi kredili ürünlerinize ait gecikmiş borçlarınız bulunuyorsa bu borçlarınızı kapatın. Aynı şekilde devlet ya da özel kurumlardaki hacze konu olan borcunuzu kapatmanız ve borcunuzun ödendiğinden emin olmanız başvurunuzun onaylanma ihtimalini artıracaktır.

3- Borçlarınızı Düzenli Ödemeye Dikkat Edin

Yapı Kredi ya da diğer bankalardaki ödemelerinizi düzenli gerçekleştirin. Ödemelerinizi düzenli yapmanız skorlarınızı olumlu etkileyecek, bu da kredinizin onaylanma ihtimalini arttıracaktır. Aynı şekilde ödemelerinizi son ödeme gününü geçirmeden yapmak ve kredi kartı için “asgari tutar” yerine dönem borcunun tamamını ödemek kredi notunuzu yükseltmenize yardımcı olacaktır.

4- Düşük Limitli De Olsa Mutlaka Kredili Ürün Kullanın

Kredili bir ürün kullanmak ve bu ürünün ödemelerini düzenli bir şekilde gerçekleştirmek kredi notunuzun artmasını sağlayacağı için kredinin onaylanma ihtimalini arttırır. Bu yüzden Kredi Kartınız ya da Esnek Hesabınız yoksa küçük bir limitle de olsa almanız ve ödemeleri düzenli yapmanız bankadaki kredi alma şansınızın artmasına yardımcı olacaktır.

5- Mevcut Borçlarınızı Borç Transfer Kredisi İle Kapatın

Borç Transfer Kredisi veya Kapama Koşullu Kredi ile vadeyi uzatıp aylık ödemelerinizi azaltabilir ya da uygun faiz oranlarıyla kredilerinizi tek yerde toplayarak ödemelerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz. Kredilerinizi Yapı Kredi’de tek bir kredide toplamak da onaylanma ihtimalinizi arttıracaktır.

 

Yapı Kredi Mobil İle Hızlı Kredi İmkanı

Yapı Kredi Mobil İle Hızlı Kredi İmkanı

Şubeye gerek kalmadan 7/24 hangi gün isterseniz Yapı Kredi mobil uygulamasından kredi başvurunuzu yapabilirsiniz. Krediniz onaylandıktan sonra direkt olarak hesabınıza düşer. Dilediğiniz zaman kredinizi kullanmaya başlayabilirsiniz. Yapı Kredi başvurduğunuz kredi geri ödemesi için sizlere 36 aya kadar vade imkanı sunuyor.

Kredi notunuzu öğrenmekte yardımcı olan Findeks hakkında detaylı bilgi için tıklayın. Findeks Kredi Notu Nedir, Nasıl Hesaplanır?

Kredi Başvurusu ve Kullanımı İle İlgili Önemli Bilgiler

En az 1.000 TL, en fazla 200.000 TL tutarında kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Bankamız tarafından tanımlanan ön onaylı limitiniz olması durumunda, limit tutarınıza kadar kredi kullanabilirsiniz. Ön onaylı limitler sonrası tekrar değerlendirme yapılabilir, bankamızca limitleriniz kredi kullanımından önce düşürülebilir ve ya tamamen iptal edilebilir.

Kredi başvurunuz bankamız politikaları çerçevesinde değerlendirilir ve uygun olması durumunda kullandırma yapılabilir. Banka değerlendirmesi sonrasında başvurunuz olumsuz sonuçlanabilir ya da talep ettiğiniz tutarın altında bir tutarda onaylanabilir.

Değerlendirme sonucunda SMS ile bilgilendirilirsiniz. Aynı zamanda başvurunuzun durumunu dilediğiniz zaman Yapı Kredi Mobil ve Bireysel İnternet Şubesi’nde Krediler menüsündeki Başvuru İzleme adımından da takip edebilirsiniz.

Kullanım esnasında otomatik ödeme talimatı vererek aylık taksitlerinizin vadesiz hesabınızdan otomatik olarak ödenmesini sağlayabilirsiniz.

Kullanım esnasında vefat ve maluliyeti kapsayan Kredili Hayat Sigortası yaptırabilirsiniz. Sigorta primi yaşa, kredi tutarı, faiz oranı ve vadesine göre değişmekte olup; 30 yaşındaki bir kişi için 10.000 TL teminatlı, 36 ay vadeli, %2,14 kredi faiz oranlı sigortanın prim tutarı 124,42 TL’dir.

Yapı Krediden 3 Ay Ertelemeli Kredi İmkanı

Yapı Kredi’nin düzenlediği ‘3 Aya Kadar Ertelemeli Kredi’ kampanyası ile müşteriler, kullandıkları bireysel ihtiyaç kredisinin ödemelerini 3 aya kadar erteleyebiliyor.

Yapı Kredi pandemi döneminde müşterilerinin değişen ihtiyaçlarını anlayarak bu doğrultuda müşterilere 3 ay ertelemeli kredi ile müşterilerinin rahat bir nefes almasına yardımcı oluyor. Bu ihtiyaç kredisini dilediğiniz her alanda kullanabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap