İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. İhtiyaç Kredisi
  3. Engellilere Kredi Veren Bankalar
Trendlerdeki Yazı

Engellilere Kredi Veren Bankalar

Engelli bireylere kredi veren bankaları listelediğimiz bu haberimizi okuyarak kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Engellilere Kredi Veren Bankalar

Türkiye’de engelli bireyler için sunulan ön önemli desteklerden biri de sunulan kredi desteğidir. Bu nispetle engellilere kredi veren bankalar listesinin yanı sıra, KOSGEB de devlet desteği olarak girişimci engellilere sıfır faizli hibe kredileri sağlamaktadır. Ancak bu krediye ulaşmak için de bankalar öncelikle engelli vatandaşların gelir durumlarına bakara kredi notlarını sorgulamaktadır. Ayrıca bireylerin üzerinde kayıtlı herhangi taşınır ya da taşınmaz bir mal varlığının bulunması da son derece önemlidir.

İstenen Belgeler

Engelliler için özel olarak hazırlanan kredilerde bankalar, öncelikle resmî olarak fiziksel engelli olduklarına dair sağlık raporlarını ibraz etmek zorundalar. Bunun yanı sıra gelir belgelerini de bankalara sunarak, kredi çekebiliyorlar. Bireylerin üzerine kayıtlı bir ev, arsa ya da araba varsa bunlar da kredi başvurusu sırasında sunulmalıdır. Zira bankalar, kredi tahsis etmek için bu belgelere önem vermektedir.

Engellilere Kredi Veren Bankalar

Engellilerin kredi çekmek için başvurmaları gereken temel bankalar, kamu bankası hüviyetine sahip olmalıdır. Bu bakımdan Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank şubelerine giderek durumu anlatıp engelli kredisi almak istediğinizi söyleyebilirsiniz. Engelliler için özel olarak sunulan kredilerin faizlerinin de daha düşük olduğunu belirtmekte fayda bulunmaktadır.

Yapı Kredi | Bankası Engelsiz Bankacılık – Sınırsız Bankacılık

Yüksek faiz oranları karşısında bir dönem epey eleştiri konusu olan Yapı Kredi, Engelsiz Bankacılık adı altında çok önemli bir hizmeti devreye sokmuş bulunmaktadır. bu maksatla engelli bireylere çok uygun faiz oranları ile kredi kullandırılmaktadır. Ayrıca Yapı Kredi Bankası, engelliler için kültür ve sanat hizmetleri de sunmaktadır. Bu bakımdan sesli kitap ile engellilere özel ATM (bankamatik) uygulaması çok önemli kilometre taşıdır.

Ziraat Bankası – Engelsiz Destek Paketi

Türkiye’nin en eski bankası konumundaki Türkiye Cumhuriyeti Ziraat Bankası, engelli bireyler için hem ihtiyaç hem de ticârî kredi sunmaktadır. Bu maksatla muhtelif ödeme kolaylığı da bireylere tanınmaktadır.

PTT | Engelli Kredisi

Yüzde kırk ve daha fazla engellilik oranına sahip olan bireyler, PTT’nin sunduğu Engelli Kredisi’nden faydalanabilmektedirler. Bu maksatla engelli maaşı alan bireyler, resmî evrakları ile herhangi bir PTT şubesine giderek kredi kullanabilir.

KOSGEB | Engelli Hibe Desteği

Parlak bir fikri olup da işyeri açmak isteyen engelli vatandaşlar, KOSGEB tarafından desteklenmektedir. Bu maksatla sunulan girişimcilik eğitimine katılabilen engelliler, başarıyla kursu bitirdikten sonra fikirlerini kuruma sunuyorlar. Eğer iş planı kabul edilirse elli bin liraya kadar geri ödemesiz hibe desteği sağlanıyor. Ayrıca yüz bin liraya kadar da yüzde sıfır faiz oranı ile kredi imkânı bulunuyor.

 

instagram auto likes kaufen

Yorum Yap

Yorum Yap