İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. İhtiyaç Kredisi
  3. Garanti BBVA Temel İhtiyaç Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Garanti BBVA Temel İhtiyaç Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Garanti BBVA Temel İhtiyaç Kredisi

Garanti BBVA temel ihtiyaç kredisi başvurusu hakkında merak ettiğiniz tüm detayları bulabileceğiniz bu yazımız, kredi başvurusu yapmadan önce sonra derece işinizi kolaylaştıracaktır.

Pandemi dönemine girdiğimiz günden bu yana ekonomik anlamda sıkıntıların yaşandığı bir gerçek. Bankalar, zor dönem geçiren müşterilerine özel kampanyalar sunmaya devam ederek yaşanan sıkıntıların çözümlenmesine yardımcı oluyor. Garanti BBVA temel ihtiyaç kredisi de bu anlamda değerlendirilebilecek cazip ödemeli kredi seçeneklerinden biridir.

Özellikle özel sektörde çalışanların COVID-19’un başlamasıyla birlikte ekonomik anlamda büyük sıkıntılar geçirdikleri kesin. Buna karşın alınacak tedbirler alınıyor ancak yine de bazen ihtiyaç duyulan paraya eskisi gibi ulaşmak kolay olmayabiliyor. Bu tip durumları yaşayan vatandaşlar, en uygun kredi faiz oranı ile temel ihtiyaç kredisi veren bankalara koşuyor. Garanti Bankası temel ihtiyaç kredisi de zor durumda olanların tercih ettikleri kredi türlerinden biridir. Peki, Garanti Bankası temel ihtiyaç kredisi şartları nelerdir, başvuru için gerekli işlemler nelerdir? Tüm bu sorularınızın detaylarını yazımızın devamında görebilirsiniz.

Garanti Bankası İhtiyaç Kredisi Ne Kadar?

Garanti bankası temel ihtiyaç kredisi, 100. 000 TL’ye kadar %1,49 faiz, 36 ay vade seçenekleriyle sunuluyor. 3790,96 TL, tahsis ücreti 500 TL, %5 oranındaki BSMV dâhil edilmeyen krediye başvurmak isteyenlerin sunulan şartları yerine getirmeleri gerekiyor.

Garanti Bankası İhtiyaç Kredisi Şartları Nelerdir?

Genel olarak tüm bankalarda olduğu gibi Garanti BBVA da ihtiyaç kredisi çekmek isteyenlere öncelikli olarak kredi notuna bakılır. Garanti BBVA temel ihtiyaç kredisi başvurusu yapılırken de genel olarak kredi notuna bakılır. Daha önceki yazımızda (Kredi başvurusu yapmak için kredi notu kaç olmalıdır?) detaylı bir şekilde bilgi vermiştik.

Garanti İhtiyaç Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Garanti Bankası ihtiyaç kredisi başvuru için herhangi bir şubeden ya da online kanallardan başvuru yapılabilmektedir. Online ya da şube fark etmeksizin başvuru yapıldığında kredi ile ilgili başvuru formunu doğru bir şekilde doldurmanız gerekir. Pandemi döneminde olduğumuz için başvurulan online kanallar üzerinden yapılması hem sağlık açısından hem de hızlı cevap alınması açısından daha avantajlı olacaktır.

Garanti BBVA İhtiyaç Kredisine Kimler Başvurabilir?

Banka kredisi alabilmenin temel olarak şartı başvuru yapacak kişinin 18 yaşını doldurmuş olması gerekmektedir. Tabi Garanti BBVA ihtiyaç kredisi başvurusu yapmadan önce findeks puanınızı sorgulatmanızı öneririz. Findeks notu hakkında daha önce verdiğimiz bilgileri okuyarak neden öncesinden bu işlemi yapmanız gerektiği ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.

Önerilen Yazı
İş Bankası Esnafa Destek Kredisi Nasıl Alınır, Başvuru Nasıl Yapılır?

Garanti İhtiyaç Kredisi İçin Gerekli Olan Belgeler

Garanti BBVA temel ihtiyaç kredisi için gerekli olan evraklar, diğer bankalarla aynıdır. Buna göre başvuru yaparken sizden istenecek evraklar şunlardır;

  1. Kimlik belgesi
  2. Bordro ya da maaş yazısı
  3. Emeklilerden emekli belgesi
  4. Şirket sahibi ya da ortakları için vergi levhası
  5. Kira geliri olanlardan gayrimenkul tapusu
  6. Faiz geliri olanlardan faiz gelir belgesi
  7. Çiftçilerden çiftçi belgesi

Garanti İhtiyaç Kredisi Hesaplama

İhtiyaç kredisi başvuruşu yapmadan önce yapmanız gereken işlemlerden biri de kredi hesaplamadır. Çünkü doğru şekilde hesaplanmadığında ödemeler geldiğinde çoğu insan ödeme yapmakta zorlanabiliyor. Bu nedenle öncesinden hesaplamak en doğrusudur. Hızlı bir şekilde Garanti BBVA ihtiyaç kredisi hesaplama işlemini gerçekleştirmek için bankanın size sunduğu forumu inceleyebilirsiniz.

Önerilen Yazı
Ziraat Bankası Emekli Kredisi Nedir, Başvurular Ne Zaman Alınacak?

Garanti İhtiyaç Kredisi Yaş Sınırı Var mı?

Bankanın Pandemi döneminde daha sık kampanyalarla duyurduğu temel ihtiyaç kredisi için herhangi bir yaş sınırlaması belirlenmemiştir. 18 yaşını doldurmuş her vatandaş, Garanti BBVA ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilir.

Garanti BBVA Temel İhtiyaç Kredisi İçin Kefil Şart mı?

Temel ihtiyaç kredisi, diğer kredi türlerinden daha farklıdır ve şartları da yine diğer kredilere göre daha esnek tutulmaktadır. Bu bağlamda temel ihtiyaç kredisi başvurusu yapmak için herhangi bir kefile gerek duyulmamaktadır.

 

Yorum Yap

Yorum Yap