İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. İşyeri Kredisi
  3. İş Bankası Esnafa Destek Kredisi Nasıl Alınır, Başvuru Nasıl Yapılır?

İş Bankası Esnafa Destek Kredisi Nasıl Alınır, Başvuru Nasıl Yapılır?

İş Bankası esnafa destek kredisi

İş Bankası esnafa destek kredisi alarak yaşadığınız ekonomik sıkıntıları bir nebze de olsa hafifletebilirsiniz. Bu yazımızda, esnafa destek kredisi hakkında merak ettiğiniz tüm sorulara yanıt vereceğiz.

Pandemi döneminin etkilerinin devam etmesi, esnaflarda ciddi anlamda ekonomik sıkıntılara neden olmaya devam ediyor. Bankalar, esnaflara destek olmak amacıyla yeni kredi kampanyaları düzenlemeye devam ediyor. Yeni bir esnafa destek kredisi de İş Bankası’ndan geldi. 6 ay ödemesiz, farklı ödeme seçenekleri ile kolaylık sağlayan İş Bankası esnaf kredisi başvuru şartları nelerdir, nasıl başvurulur gibi tüm detayları bu yazımızda sizlerle paylaşacağız.

İş Bankası Esnafa Destek Kredisi Nedir?

Ekonomik anlamda zorluk çeken esnafların sık başvurdukları kredi tiplerinden biri de esnaf kredisidir. Esnaf kredisi alabilmek için ön görülen şart, Esnaf ve Sanatkarlar Odası’na kayıt olunmasıdır. Küçük büyük tüm esnaflar, İş Bankası esnaf kredisinden yararlanabilirler. 36 aya varan vade seçenekleri ve 6 ay ödemesiz kredi alabilmek için kredi sicilinizin temiz olması da tabi ki önemlidir.

İlginizi Çekebilir: Enparacom İhtiyaç Kredisi Nasıl Alınır?

COVID-19’un patlak verdiği dönemlerde daha çok kendinden söz ettiren esnafa destek kredisi, daha önceleri de vardı aslında. Ancak Pandemi döneminde esnafların sıkıntıya düşmesi ile daha fazla öne çıkmaya başladı. Vakıfbank, Ziraat Bankası ve Halkbank tarafından sağlanan devlet destekli esnaf kredisine ek olarak özel bankalar da faiz oranlarını düşürmenin yanında kolay ödeme seçenekleri ile esnafa destek kredisi sunmaya başladı. İş Bankası esnafa destek kredisi de bu tip krediler arasında yer almaktadır.

İş Bankası Esnaf Kredisini kimler alabilir?

İş Bankası esnafa destek kredisi alabilmek için gerekli olan şartlardan biri Esnaf ve Sanatkarlar Odası üyesi olunması şartıdır. Bu özelliğe sahip her esnaf, İş bankası esnafa destek kredisi başvurusu yapabilir.

İş Bankası Esnaf Kredisi nasıl alınır?

İş bankasının yakın zamanda başlattığı esnafa destek kredisi için tüm şubelerden başvuru yapılabilir. Yukarıda da belirttiğimiz gibi Esnaf ve Sanatkarlar Odası kaydı bulunan tüm esnaflar, kredi başvurusunda bulunabilirler.

İş Bankası Esnafa Destek Kredisi vade aralığı nedir?

Zor dönemlerden geçen esnafların sıkıntılarını çözmek adına esnaf kredisi sunan İş bankası, ödemelerde de birçok kolaylık sağlamaktadır. 3 ay azami 36 aya kadar vadeli esnaf kredisi alabilen esnaflar, bu kredi ile yaşadıkları zor durumları, daha yumuşak bir hava içerisinde tamamlayabilirler.

İş Bankası Esnafa Destek Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

İnternet şubesinden veya mobil şube üzerinden başvurulabilen esnaf kredisi için;

  1. İnternet şubesinden başvurmak için tıklayın
  2. Karşınıza çıkan ekranda; TCK no, Cep telefonu numarası ve doğrulama kodunu girin ve devam et butonuna basın.

İş bankası destek kredisi

  1. Karşınıza çıkan sonraki ekranda istediğiniz kredi limitini yazın ve ödeme tipini seçin.
  2. Bu adımdan sonra karşınıza çıkan ekrandan il ve ilçenizi seçtikten sonra hangi şubeden kredi almak istediğinizi belirleyin ve başvuruyu tamamlayın.

Yukarıda saydığımız adımları tamamladıktan sonra bir SMS alacaksınız. SMS’te seçtiğiniz şubeye gitmeniz gerektiğini söyleyecektir. Ön başvuru işleminizin tamamlandığı bu aşamadan sonra kredi başvurusunu tamamlamak için seçtiğiniz şubeye gitmeniz gerekir.

Esnafa Destek Kredisi Hakkında Sık Sorulan Sorular

Vergi levham yeni, kredi alabilir miyim?

Esnafa destek kredisi alabilmek için en az 6 aydan beri faaliyette olan bir işletmenizin olması ve vergi levhanızın da buna göre düzenlenmiş olması gerekir.

Basit usul vergi levhası ile kredi alınabilir mi?

Vergi levhasının basit usul olmasında herhangi bir sakınca yoktur. Ancak Esnaf ve Sanatkarlar Odası üyesi olunması gerekir.

Matrahsız vergi levhası ile kredi alınabilir mi?

Esnafa destek kredisi şartları bankalara göre değişiklik göstermektedir. Bazı bankalar Matrahsız vergi levhası sahiplerine de kredi desteği sağlamaktadır.

Yorum Yap

Yorum Yap