İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. İşyeri Kredisi
  3. Hibe Kredi Almanın Püf Noktaları
Trendlerdeki Yazı

Hibe Kredi Almanın Püf Noktaları

Hibe kredi almak için yoğun bir başvuru trafiğine girişmeniz gerekmektedir. Bank Kredisi olarak, size hibenin püf noktalarını açıklıyoruz.

Hibe Kredi Almanın Püf Noktaları
1

Hibe kredi günümüzde birçok insanın ilgisini çekmektedir. Bunun asıl nedeni ise alınan kredinin hiçbir şekilde geri ödenmek durumunda kalınmamasıdır. Geri ödenmeyecek bir krediyi alabilmek doğal olarak kolay bir işlem olmamaktadır. Bu krediyi alabilmek için Tarım, ticaret, sağlık gibi alanlarda belirli projelerinin olması ve hibe kredinizi de bu alanlarda çalışmalar yapmak için almanız gerekmektedir ya da iş sahibiyseniz ve iş yerinizi büyütmek istiyorsanız veya iş yerinizi açmak istiyorsanız bu krediye başvuruda bulunabilirsiniz. Yani doğal olarak kişilere keyfi bir şekilde hibe kredi verilmemektedir.

Bu krediyi alabilmek bilindiği üzere kolay bir şey değildir. Aynı zamanda bütün bunlarla birlikte belirlenen konferanslara ve belirlenen kurslara katılım göstermek zorundadırlar. Kurs sonucunda yapılan sınavda başarı gösteren kişilere devlet tarafından ihtiyaç duydukları miktarda hibe kredi verilmektedir. Bununla birlikte genç girişimcilerin de önü açılmaktadır.

Hibe Kredi Almanın Başvuru Şartları Nelerdir?

Öncelikli olarak başvuru yapan kişinin İŞKUR kaydının olması gerekmektedir ve aynı zamanda reşit olması da önemli bir husustur. Başvuru yapan kişi en az ilkokul mezunu olmalıdır ve aynı zamanda iş yapmak istediği alanda geçerliliği olan bir sertifika sahibi olmalıdır. Son olarak girişimci İŞKUR tarafından yapılan kurslarda başarı göstererek bu alanda İŞKUR tarafından sertifika almış olmalıdır.

Başvuru Sonucunun Belirlenmesi

Hibe krediye başvuran kişiler belirli incelemelerden geçerek hibe kredi alabilip alamayacakları incelenir. Bunun sonucunda kredi alabilecek olanlara telefonla birlikte olumlu dönüş yapılmaktadır. Olumsuz olan başvurularda ise kişilere başvurularının olumsuz olduğu yönünde bilgilendirme yapılmaktadır.

Netice olarak, hibe kredi almak; belirli bir iş fikrinizin olmasına bağlıdır. Zira, aksi durumda hibe krediniz onaylansa bile bu, etik olmayacaktır. Dolayısıyla gerçekten ekonomiye katkı sağlayacağınızı düşündüğünüz bir fikirle hibe kredi alma şartlarını tamamlamanız çok önemlidir. Bundan sonrası, kısa dönem ve uzun dönem planlarınızı iyi yaparak gerekli kurumlara başvurmaktır.

Önerilen Yazı
Girişimci Kredisi Nasıl Alınır?

Yazımızın sonunda ise, her şeyin olumlu karşılanarak hibe kredisi sonucu neticesinde para aldığınızı ve işyerinizi kurduğunuzu varsayıyoruz. Bu durumda da işçileriniz ile olan ilişkilerinizde her daim aklınıza, bir zamanlar sizin de işçi olduğunuzu getirmelisiniz. Umarız ki, iş hayatında çok başarılı olur ve Türk ekonomisine doğrudan katkı yapabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap