İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Kredi Kartları
  3. Garanti Bankası Kredi Kartı Başvuru Sonucu Öğrenme
Trendlerdeki Yazı

Garanti Bankası Kredi Kartı Başvuru Sonucu Öğrenme

Garanti bankasından kredi kartı almak için başvuran müşteriler belirli bir süre boyunca herhangi bir bilgilendirme almadıkları takdirde en yakın Garanti Bankası şubesine giderek kredi kartı başvuruları hakkında bilgi sahibi olabilmektedirler.

Garanti Bankası Kredi Kartı Başvuru Sonucu Öğrenme
1

Artan ihtiyaçlarla birlikte kişilerin harcamaları da doğru orantılı olarak artış göstermektedir. Bu artışın sonucunda bazı insanlar gelirleri ile birlikte istediklerini gerçekleştirmekte zorlanmaktadırlar. Bununla beraber birçok insanın da günümüzde kullanmakta olduğu kredi kartına başvurular artmaktadır. Maddi sıkıntılar çeken ya da nakit para problemi yaşayan birçok insan kredi kartına başvurarak bu durumdan kurtulmak istemektedir. Garanti Bankası kredi kartı da, ideal seçeneklerden biridir.

Kredi kartına başvuruda bulunmak isteyen insanların yapmaları gereken çok kolaydır. En yakın şubeye giderek ya da internetten çok hızlı ve kolay bir şekilde başvuru yapılabilir. Başvuru sonucunda Garanti Bankası tarafından kredi kartınızın olumlu ya da olumsuz olduğu tarafınıza bildirilmektedir. Eğer başvuru sonucunuz belirli bir süre size bildirilmedi ise Garanti Bankasının internet sitesindeki müşteri hizmetleri numarası ile irtibata geçerek kredi kartı sonucunuz hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Garanti Bankası Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Öğrenilir?

Garanti bankasından kredi kartı almak için başvuran müşteriler belirli bir süre boyunca herhangi bir bilgilendirme almadıkları takdirde en yakın Garanti Bankası şubesine giderek kredi kartı başvuruları hakkında bilgi sahibi olabilmektedirler. Bunun dışında şubeye gitmeye zamanı olmayan müşteriler internet sitesindeki numara ile irtibata geçerek kredi kartı başvuru sonucunu kolaylıkla öğrenebilirler.

Kredi Kartı Başvurusunun Olumlu Olması Durumunda

Garanti Bankasına yaptığınız başvuru sonucunda olumlu bir yanıt alırsanız en kısa sürede kredi kartınız banka tarafından oluşturulur ve en hızlı şekilde size teslimi gerçekleştirilir.

Başvuru Olumsuzsa

Eğer Garanti Bankası, kredi kartı başvurunuzu olumsuz olarak değerlendirirse gözden geçirmeniz gereken birkaç şey var demektir. Bunların en başında, KKB Findeks kredi notunuzun düşük olmasıdır. Bu durumun nedeni, temel olarak bankalar ile aranızda olan ilişkinin çok da iyi gitmemesinden kaynaklanmaktadır. Geçmişte aksattığınız borç ödemeleri, ödemediğiniz taksitler gibi sorunlar, kredi puanınıza doğrudan etki edeceği için, kredi kartı almanız da zorlaşacaktır.

Yukarıda izah edilenden ayrıca, daha önce herhangi bir şekilde bir bankacılık ürünü kullanmadıysanız da kredi puanınızın hesaplanmayacağı ve dolayısıyla kredi kartı alamayacağınız anlamına gelmektedir. Çünkü Garanti Bankası, size kredi kartı verip vermeyeceğini değerlendirecek herhangi bir veri bulamayacaktır. Bu durumda da, kredi kartını size vermemeyi tercih edecektir.

Önerilen Yazı
Kredi Notu Yükseltme Teknikleri
Yorum Yap

Yorum Yap