İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Bank Kredisi
 3. Faizsiz, Kredisiz, Peşinatsız Ev Sahibi Olmak

Faizsiz, Kredisiz, Peşinatsız Ev Sahibi Olmak

faizsiz kredisi peşinatsız ev sahibi olmak

Herkes kendine ait bir evi olsun ister fakat bir ev almaya karar verildiğinde, konut sahibi olmanın yüksek maliyetlerinden dolayı hemen eyleme geçmek bir hayli zor bir hal alıyor. Özellikle; faizsiz, kredisiz ve peşinatsız ev sahibi olmak son zamanlarda, ev sahibi olmak isteyen kişiler tarafından çokça araştırılan bir konudur. Ev fiyatlarının, hammaddedeki artış, konutun arsa metrekare fiyatındaki yüksekliğine bağlı olarak sürekli artması, arz talep dengesinin şaşması sebebiyle inşaat sektöründeki aracı firmaların tutumları, ev sahibi olma hayallerini bir noktaya kadar ertelemeye sebep olabilmektedir.

ev sahibi olmak

Ancak bu maliyet karşısında bile birçok insan ev sahibi olmanın yollarını araştırıyor. Kira bedeli ile bunalan kiracılar, gelecek için çocuklarına daire bırakmak isteyen aileler,  kazançlarını gayrimenkulde birkaç ev alarak değerlendirmek isteyen yatırımcılar, konut sektörünün ayakta durmasını sağlıyor. Değişen ve gelişen ev alma sistemlerine rağmen hala birçok kişi ilk tercih olarak konut kredisi ile ev sahibi oluyor. Evin maliyeti bir yandan, bir yandan ev kredisi alma süreci, ardından uzun süreli borç yükü ile mücadele etmek istemeyen insanlar ise kiradan kurtulmak için kredi dışında yöntemlere başvuruyor.

Kredisiz Ev Alma

kredisiz ev almak

Son zamanlarda çok sıklıkla duyduğunuz, kredisiz ev alma konusu çokça konuşulmaya başlandı. Ev sahibi olmak için ev kredisi seçeneğinden başka farklı seçeneklerde kişilerin hizmetine sunuldu. Hali hazırda ev satışlarının büyük bir oranını ipotekli yani ev kredisi ile alınmış yöntemler oluştursa da yeterince peşinat ya da nakite sahip olmayanların da hayallerini gerçeğe çeviren sistemler mevcut durumda.

Kredisiz ev alma sistemleri veya yöntemleri kiracıya ev alma noktasında yeni çözümler ve yollar sunuyor. Bu sistemler oldukça güvenilir bir şekilde ilerlemektedir. Ayrıca katılımcılarına da herhangi bir risk teşkil etmiyor. Herkesin de bildiği gibi bankalarla yapılmış anlaşmalar sonunda alınan ev ya da taşıt kredisi, geri ödeme sürecinde denkleştirilemeyen birkaç ödeme ile birlikte problemleri de çoğ gibi büyüterek önünüze yığıyor. Bu tip sorun ve risklerle karşılaşmamak için kredisiz ev sistemlerinin sunmuş olduğu peşinatsız ev alma yöntemleriyle kira öder gibi ev sahibi olma yolunu seçen birçok katılımcı bulunuyor.

Faizsiz Ev Alma

Faizsiz Ev Alma

Faize bulaşmadan ev sahibi olmak isteyenlerin de yöneldiği sistemler, dar ya da sabit maaşlı olup herhangi bir tasarrufu veya birikimi olmayan, ya da birikimi var fakat yetersiz olan kişilerin, finans uzmanları tarafından uygun oldukları programlara yönlendirilerek oluşturulacak katkı payları ile ihtiyaçları olan finansmanı kavuşturmaktır. Sistem içinde katılımcılar, dâhil oldukları programlar dâhilinde sırasıyla evlerine sahip olurlar.

Türkiye’de herkesi hayalinde olan bir evinin olmasıdır, kira ödemek zorunda kalmadan ev sahibi olmak herkesin ortak rüyasıdır. Ancak ülkemiz şartlarında faizsiz taksitle ev almak neredeyse imkânsız, insanlar bütçelerine göre ödeyebilecekleri taksit avantajı ile üstelik faiz ödemeden ev sahibi olmak istiyordu ve artık mümkün bir hale gelmiş bulunmaktadır.

Peşinatsız Ev Alma

Peşinatsız Ev Alma

Birçok kişi ev almak istemesine rağmen hemen harekete geçemez, bunun başlıca sebebi de peşinat sıkıntısıdır. Peşinat, hayallerinizdeki en büyük engel belki de en büyük kurtarıcıdır. Ev sahibi olmak için peşinatı denkleştiremeyen kişiler de farklı yolları denemek ya da araştırmak çok daha faydalı bir adım olacaktır. Bu farklı yolların ilk başında da insanların aklına ilk ev kredisi yani bankalardan sağlanacak finansman geliyor. Ancak bankalardan yüzde 10 ila 20 arasında peşinat olmadan ev kredisi almak ise imkânsızdır. Ayrıca bankadan ev kredisi kullanmak, finansman desteği sağlamak için evin değerinin yüzde 10 ya da 20’si kadar peşinatınızın olması da yeterli değil, kredi notu, sigorta geçmişi, gelir ve bütçe dengeniz, gelirinize oranla aylık ödemeleriniz ev kredisi aşamasında hepsi birer soru işareti olarak karşımıza çıkacaktır. Tüm bu sıkıntılara rağmen, yeterli şekilde araştırma yapmayan ya da ev sahibi olmada başka yolların da varlığından haberdar olmayan kişilerce halen en çok kullanılan sistem ev kredisidir.

Faizsiz, Kredisiz ve Peşinatsız Ev Veren Kurumlar

 • Birevim
 • Katılımevim
 • Eminevim
 • Fuzulev
 • İktisatevim
 • Finalevim
 • Finansevim
 • Vizyonevim
 • Kolayevim
 • Peşinatsızevim

İlginizi Çekebilir:

Ev Tadilat Kredisi Nedir, Nasıl Alınır?

Konut Kredisi Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar ✅

Yorum Yap

Yorum Yap