1. Ana Sayfa
  2. Bankamatik
  3. ATM’den Promosyon Başvurusu Nasıl Yapılır? [2021 GÜNCEL ANLATIM]
Trendlerdeki Yazı

ATM’den Promosyon Başvurusu Nasıl Yapılır? [2021 GÜNCEL ANLATIM]

Promosyon başvurusu nasıl yapılır

Emeklilerin yüzünü güldüren promosyon ödemeleri, maaşa ek olarak bankaların belli koşulları yerine getiren vatandaşlara ek ödeme yapılmasına promosyon ödemeleri denir. Peki, ATM’den promosyon başvurusu nasıl yapılır, emekli promosyon başvurusu nasıl yapılır?

Bankaların emeklilere yönelik yaptıkları çalışmalar sonucunda ortaya konulan promosyon ödemeleri, son dönemlerin en rağbet gören konularından biri haline geldi. Bankalar, kendileriyle 3 yıllık çalışma sözü veren ve maaşlarını bankadan çeken emekli vatandaşlara promosyon ödemesi yapıyor. Promosyon müracaat işlemleri, internet kanallarından, banka şubelerinden ya da ATM’lerden yapılabilmektedir. İşte tüm detaylarıyla emekli promosyon ödemeleri

Emekli Promosyon Başvuru İşlemi Nasıl Yapılır?

emekli promosyon başvurusu

Emekli promosyon ödemeleri, aynı bankadan 3 yıl boyunca maaş çekme sözü verilmesi dahilinde bankaların emeklilere sunduğu bir haktır. İnternet şubesinden, ATM kanallarından ya da ilgili bankanın şubesine giderek kolaylıkla promosyon ödemesi başvurusu yapılabilmektedir.

Önerilen Yazı
Acil Kredi Lazım Kredim Onaylanmıyor, Kredi Çekmek İçin 5 Garantili Yöntem [ ✅ ÖNERİ İÇERİR]

İnternetten Promosyon Başvurusu Nasıl Yapılır?

Teknoloji dünyasının akıl almaz bir şekilde ilerlemesi ile birlikte her işlemi internet üzerinden kolaylıkla gerçekleştirebiliyoruz. Emekli promosyon ödeme başvurusu için de interneti kullanabilirsiniz. Çalışmak istediğiniz bankanın internet sitesine giriş yaptıktan sonra “emekli maaş işlemleri” menüsüne tıklayarak ilgili alanları doğru şekilde doldurmanız yeterli olacaktır.

ATM’den Emekli Promosyon Başvurusu Nasıl Yapılır?

Emekliler, daha önce maaşlarını sadece kamu bankalarından ya da PTT’den alabiliyorlardı. Ancak yeni getirilen bir yasayla birlikte artık özel bankalardan da emekliler maaşlarını alabiliyor. Getirilen bu yasadan sonra bankalar yeni müşteri çekmek için emeklilere promosyon ödemesi kampanyası başlattılar. Buna göre aynı bankadan 3 yıl maaşını çekme sözü veren ve bu şartlara sahip olan emeklilere aylık 500 ile 1000 TL arasında değişen emekli promosyon ödemesi yapmaya başladılar. Bu da haliyle emeklilerin dikkatini çekiyor.

Önerilen Yazı
PTT İhtiyaç Kredisi Şartları Nelerdir, Başvuru Nasıl Yapılır?

ATM’den emekli promosyon ödemesi başvurusu yapmak için çalışmakta olduğunuz bankanın ATM’sine giderek kartınızı taktıktan sonra “Diğer işlemler” menüsüne girin, buradan “promosyon başvurusu” seçeneğini tıklayarak işleme devam edin. Burada sunulan şartları yerine getirmeniz ve doğru bilgileri vermeniz durumunda promosyon ödemesi hesabınıza tanımlanacaktır.

Emekli maaşlarını taşıma yoluyla promosyon ödemesi almak isteyenler ATM’den işlem yapamazlar. Bunun yerine E-devlet üzerinden emekli aylığınızı almakta olduğunuz bankayı değiştirebilirsiniz. Bu işlemi yaptıktan sonra banka şubenize giderek promosyon ödemesinin hesabınıza tanımlanmasını isteyebilirsiniz.

Emekli Promosyonu Kimler Alabilir?

Emekli maaşlarını 3 yıl boyunca aynı bankadan çekme sözüne karşılık verilen emekli promosyonu için her emekli başvuruda bulunabilir. İstenen şartların yerine getirilmesi durumunda, genel olarak bankalar 2 adet faturanın otomatik talimatla ödenmesini istemektedir. Bunun haricinde özel bir işlem gerekmeden emekli promosyon ödemesi alınabilir. Bankaların müşterilerden istedikleri en büyük koşul ise yukarıda da belirttiğimiz gibi emeklinin maaşını 3 yıl boyunca kesintisiz aynı bankadan alması gerekmektedir.

Önerilen Yazı
Ziraat Bankası Emekli Kredisi Nedir, Başvurular Ne Zaman Alınacak?

Emekli Promosyon Ödemesi Her Ay mı Yapılıyor?

Emeklilerin özel bankalardan da maaşlarını çekmeye başlamasının ardından bankaların oluşturduğu yeni kampanya sayesinde emekliler promosyon ödemesi alabiliyorlar. Yukarıda belirttiğimiz gibi emekliler maaşlarını 3 yıl boyunca kesintisiz olarak aynı bankadan alma sözüne karşılık bir sefere mahsus olmak üzere 500 TL ile 1000 TL arasında bir promosyon ödemesi alıyorlar. Bu ödemeler, her ay değil sadece bir kereye mahsus yapılmaktadır. Ödeme, 3 yılın sonunda yapılır ve emekli maaşını aynı banka üzerinden çekmeye devam ettiğinde, aldığı maaş üzerinden emekli promosyonu hesaplanarak yeni bir ödeme daha yapılmaktadır.

Emekli Promosyon Ödemesi Hakkında Sık Sorulan Sorular

Ziraat Bankası promosyon ATM başvurusu nasıl yapılır?

Ziraat Bankası ATM’lerine gidilerek kartınızı ATM’ye yerleştirin. Daha sonra “diğer işlemler” menüsünden promosyon başvurusu seçeneğine tıklayarak başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Buna ek olarak Ziraat Bankası promosyon ödemesi başvurusu için 4757'ye “PRO” yazıp bir boşluk bırakıp “TCKN” nizi yazarak başvuru yapabilirsiniz.

VakıfBank emekli promosyon başvurusu nasıl yapılır?

Vakıfbank emekli promosyon başvurusu için ATM kanallarından, internet şubesinden ya da size en yakın banka şubesine giderek başvurunuzu yapabilirsiniz.

E devletten emekli promosyon başvurusu nasıl yapılır?

E-devletten emekli promosyon başvurusu yapmak için TCK numaranız ile e-devlet sistemine giriş yaptıktan sonra Sosyal Güvenlik Kurumu sekmesi altında yer alan emekli olunan kurumdan Gelir, Aylık, Ödenek Talep Belgesinin Verilmesi başlığına tıklanıp emeklilik başvurusu yapılabilir.

PTT’den Promosyon nasıl alınır?

PTT’den emekli promosyon ödemesi almak için öncelikle maaşınızı 3 yıl boyunca kesintisiz olarak PTT’den çekeceğinize dair sözleşme yapmanız gerekmektedir. Bu işlemi yaptıktan sonra promosyon ödemesi alabilirsiniz.

 

Yorum Yap

Yorum Yap