İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Kredi Kartları
  3. Bankamatik Kartı İle Taksitli Alışveriş Yapılır mı?

Bankamatik Kartı İle Taksitli Alışveriş Yapılır mı?

Kredi kartı olmayan vatandaşlar için bankamatik kartı ile taksitli alışverişin nasıl yapılacağını tafsilatlı bir şekilde anlattık.

Bankamatik Kartı İle Taksitli Alışveriş Yapılır mı?
1

Kullanılan kredi kartları taksit imkanı sunduğu için insanlar tarafından tercih edilmektedir. Bu sebeple çok yüksek fiyatlı olan ürünlerin tamamı kredi kartın ile satın alınabilir. Taksit ile yapılan alışverişler, belirlenen aralıklar ile aylık olarak ödeme yapılmaktadır. Bankamatik kartı ile taksitli kullanım sağlaması, kişilerin cebinde ki nakit paranın durmasını ve kullananların zor durumda kalmamasını sağlıyor. Tek çekim olarak kullanılan bazı kartlar, bireyler tarafından tercih edilmemektedir. Daha çok taksit yapan kartları tercih ederek alışverişlerini gerçekleştirmektedirler.

Makale İçeriği

Banka Kartına Taksit Nasıl Yapılır?

Banka kartından taksitli alışveriş yapıldığı zaman ilk taksit, kartta ki bakiyeden çekilir. Bir sonra ki ayda, banka kartı içinde bulunan taksit tutarları bakiye içerisinden çekilir. Her ne kadar çok tercih edilse de bu sistemin de bir eksisi bulunuyor. Bu eksi durum ise, sadece bakiye de bulunan para kadar bankamatik kartı ile taksitli alışveriş yapılıyor olmasıdır. Kart sahipleri kredini kartını çoğunlukla, hesabında para bulunmadığı zaman ve yanlarında nakit para olmadığı zaman taksit seçeneğini tercih etmektedirler.

İnternet Üzerinden Kart İle Alışveriş Yapmak

İnternet üzerinden alışveriş yapmak çok yaygınlaşmıştır. Taksitli kullanım ile beraber internetten birçok alışveriş imkanı sağlanıyor. Kredi kartı olmayan bireyler, internetten alışveriş yaparken havale dışında artık bank kartını da kullanabiliyor. Bu banka kartları taksit işlemlerini gerçekleştirdiği için havale yapmadan ödeme yapılabiliyor. Fakat bu durumu destekleyen bir internet sitesinden ürün almak istenildiğinde, eğer banka kartı bilgileri girilirse, direk olarak bulunan sistemler taksit seçeneklerini yok sayacaktır. Bakiye de bulunan miktar üstünden taksit seçeneği kullanılmadan işlemlere devam edilmesi istenilmektedir.

Bu gibi durumlarda, internet sitesinden alışveriş yapılacağı zaman kart kullanıldığında taksit yapma işleminden yararlanılamıyor. Her dönem bir yenisi keşfedilen ve bulunan yeni sistemler gün geçtikçe geliştirilen bankacılık sektörlerinde, ilerleyen zamanlarda bankamatik kartına da taksit imkanları sağlanır. Henüz bulunmayan bu fırsat, kredi kartı tercih etmeyen veya kullanmak istemeyen tüketicilerin taksit isteğine cevap vermektedir. Bu sebeple, kredi kartını kullanmak istemeyen insanlar, çok tercih etmediği ve senet üstünden işlem gerçekleştiren firmalardan alışverişlerini yapma zorunluluğu hissine kapılmamaktadır.

Yorum Yap

Yorum Yap