İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Krediler
  3. Sigortasız Kişiye Kredi Veren Bankalar
Trendlerdeki Yazı

Sigortasız Kişiye Kredi Veren Bankalar

Sigortası olmayan ve çalışmayan kişilere bankalar tarafından nasıl kredi verilir, bu yazımızda sizlerle paylaştık.

Sigortasız Kişiye Kredi Veren Bankalar
1

Günlük yaşamda acil paraya ihtiyaç duyan bireylerin banka kurumlarını tercih ettikleri biliniyor. Sigortasız olarak çalışmakta olan kişiler için bankalara başvurulan kredi sonuçları olumsuz bir şekilde geri dönüyor. Sigortasız bir şekilde çalışmakta olan bireyler için banka kurumlarından kredi çekebilmenin alternatif yolları bulunuyor. Gelir belgesi aramadan kredi veren banka kurumları, internet bankacılığı üzerinden kredi veriyor. Akbank, maaş bordrosu şartı aranmaksızın kredi veren bankaların öncüsü olarak bu işlemi müşterilerine sunuyor.

Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar

Gelir belgesi şartını aramadan müşterilerine kredi veren banka kurumları bu kredileri çeşitli yollardan sunuyor. Yapı Kredi bankası gelir belgesi aramadan, Finansbank internet bankacılığı üzerinden maaş bordrosu olmadan, Şekerbank SMS yöntemi ile gelir belgesi aramadan, ICBC bank maaş belgesini talep etmeden ve TEB belgesiz anında kredi imkanı sunuyor. Gelir belgesini talep etmeyen banka kurumlarından kredi çekebilmek için diğer şartların yerine getirilmesi gerekiyor.

Sigortasız Kişiye Kredi Sunan Bankalar

Sigortasız bir işte çalışan kişi için aylık maaş bordrosunun yer aldığı belgeyi götürmek mümkün olmuyor. Bu nedenle çoğu bankadan kredi çekim talebi olumsuz bir şekilde geri dönüyor. Bu duruma alternatif bir çözüm getiren banka kuruluşları için sigortasız kişinin kredi talebi yapabileceği durumlar bulunuyor. Akbank, TEB, Odeabank, Yapı Kredi Bankası, ING Bank, Enpara.com, Denizbank, İş Bankası ve Şekerbank kurumları üzerinden sigortasız kredi çekimi mümkün oluyor.

Sigortasız Kredi Çekim Limiti

Sigortasız olarak çalışan bir kişi için banka kurumları tarafından belirli bir limit üzerinden kredi veriliyor. Bu limit her bir banka kuruluşu için maksimum 20 bin TL olarak belirleniyor. Ancak gerekli gördüğü durumlarda banka, bu tutarın da altında bir miktar üzerinden kredi veriyor. Sigortası olmadan banka üzerinden kredi çekmek isteyen kişiler için kredinin çıkmasını kolaylaştıracak bazı durumlar da yer alıyor. Bunlardan biri ipotek ile her hangi bir mülkü gösterme ve çekilmek istenen kredinin tutarını karşılama olarak biliniyor. Bankaların sigortasız çalışana kredi vermek için ortak karar verdiği limit üzerinden kredi çekilebiliyor.

Yorum Yap

Yorum Yap