1. Ana Sayfa
  2. Krediler
  3. Kredi Borcu Erteleme

Kredi Borcu Erteleme

Kredi Borcu Erteleme

Finans sektörü kuruluşlarının kullandırdığı krediler kimi zaman farklı avantajlarla insanlara satılmaktadır. Bu avantajlı uygulamaların başında düşük faiz, taksit erteleme, yapılandırma olanakları ve diğer bazı işlemsel kolaylıklar gelmektedir. Kredi kullananlar açısından bakıldığında bu uygulama ve avantajların tamamı yerine göre öncelik kazanabilmektedir. Kredi kullananların önemli bir çoğunluğunun ihtiyacı olan uygulamalardan birisi kredi borcu erteleme konusudur.

Kredi Borcu Erteleme Neden Gereklidir?

Kredi kullandıktan sonra işleriniz her zaman yolunda gitmeyebilir. Parasal darboğazlarda kalma, farklı ihtiyaçların ortaya çıkması, ani gelişmeler nedeni ile oluşan parasal çıktılar kredi kullanan kişileri zor duruma düşürerek ödemelerdeki düzeni bozabilmektedir. Bu düzensizlik yüzünden bankaların icra takibine kadar giden aşırı faizle çevrilmiş bir borç batağına düşme ihtimali oluşmaktadır. Bu bataklığa düşen bir kredi kullanıcısı kurtulsa bile ağır ekonomik tahribatlar alması kaçınılmaz olmaktadır. Böyle bir duruma düşmemenin en iyi yolu ise kullanılan kredilerin erteleme özelliğinin olmasıdır. Kullanılan krediyi paraya sıkıştığınızda erteleyebiliyorsanız karşınıza çıkacak olan darboğaz veya bataklığa saplanmadan bu zor süreci atlatmış olursunuz. Bahsedilen bu konulardan dolayı kullanılan kredilerde erteleme imkanının olması önemli bir fırsat olmaktadır.

Kredi Erteleme Hangi Şartlarda Yapılabilir?

Kredi erteleme özelliği olan krediler bankalarla sözleşme imzalanma aşamasında bildirilmektedir. Ayrıca ara ödeme dönemlerinde yapılacak olan yeniden yapılandırmalarda da bazı bankalar müşterilerine kredi taksiti erteleme imkanı sunabilmektedirler. Kredi erteleme süresi ise bankadan bankaya değişebilmektedir. Bir aydan birkaç aya kadar olabilen kredi erteleme süreleri, emekli müşterileri için daha farklı konseptlerde uygulanabilmektedir. Maaşını üç aylık dönemlerde alan müşterilerin ödemeleri de maaşlarına göre belirlenmekte, maaş alacakları tarihe kadar kredileri ertelenebilmektedirler.

Kredi Erteleyen Bankalar Hangileridir?

Bu konuda kesin bilgiye sahip olmak için bankaların reklamlarını takip etmek gerekmektedir. Televizyon, internet, radyo ve diğer görsel yayın organlarını takip ederek bu tür kredi veren bankalar öğrenilebilmektedir. Genel olarak, tüm bankalar bu özelliği size sunmaktadır. Ama faiz oranlarında değişiklik mümkün olabilmektedir. Bu nedenle kredi borçlarınızı ödeyememe durumuna gelirseniz, bankanızdan faiz oranlarını öğrenmek ilk işiniz olsun. Eğer bankanızın faiz oranları yüksekse, borç transferi yapan bankaları araştırmanızı öneririz.

Yorum Yap

Yorum Yap