İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Krediler
  3. Kredi Çekmek İçin Gerekli Evraklar

Kredi Çekmek İçin Gerekli Evraklar

Kredi Çekmek İçin Gerekli Evraklar
1

Bireylerin ihtiyaçlarını karşılayabilmek için belirli bir düzeyde ekonomik güce ihtiyacı vardır. Genel anlamda birçok kişinin bu ihtiyaçları karşılamakta güçlük çektiği zamanlar olmaktadır. Bu sebepten dolayı bankaların bireylere sunmuş olduğu finans desteği ile bu ihtiyaçlar tamamen olmasa da bir kısmını giderilmektedir. Kredi çekmek için gerekli evraklar da hazırlanmak kaydıyla bu işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Banka kredisi olarak tanımlanan bu finansal destek, geri ödenmek şartıyla bireylere sunulmaktadır. Tabi ki bunun içinde bankaların belirli şartları olacaktır.

Makale İçeriği

Kimler Banka Kredisi Çekebilir?

Öncelikle bir bankadan kredi çekmek için sigortalı bir işte çalışıyor olmak gerekmektedir. En az on iki ay sigorta günü yatmış olması ve son iş yerinde en az üç ay sigortalı olmak, herhangi bir bankaya olan borcu nedeniyle yasal takip sürecine girmemiş olmak gerekmektedir.

Bunların yanı sıra ”kredi notu” 1 ile 1900 puan aralığından oluşur. Bankaların kredi notunu değerlendirmesinde farklılıklar olabilir. Kredi notu değerlendirmesi başvuru esnasında yapılabilir. Riskli, az riskli, orta riskli, iyi ve çok iyi olarak gruplandırma yapılmıştır. Kredi notu 1500 ile 1900 arasında ise kolay bir şekilde kredi çekilebilir. Kredi Çekmek İçin Gerekli Evraklar başlıklı kısmında daha ayrıntılı bir şekilde konuyu açıkladık.

Bireysel krediler kendi içerisinde ayrılmaktadır;

İhtiyaç Kredisi, Taşıt Kredi, Konut Kredi, Bireysel Finansman Kredisi, Mortgage

Banka kredisi çekmek için gerekli evraklar;

Kredi Çekmek İçin Gerekli Evraklar

Nüfus cüzdanı (vatandaşlık numarasını içeren sürücü belgesi ya da pasaport), Başvuruyu yapan adına doğal gaz, elektrik, su ya da telefon faturası, Gelir belgesi

Taşıt Kredisi İçin

Proforma fatura

Konut Kredisi İçin

Satın alınacak konuta ait tapunun fotokopisi

Bireysel Finansman Kredisi İçin

İpotek ettirilecek gayrimenkule ait tapu fotokopisi

Mortgage

Pasaport, İkamet adresini gösteren belge, Peşinatın en az yarısının satıcıya ödendiğini gösteren belge, Gelir belgesi

NOT: Kredi kullanmak için bu belgelerin asılları gerekmektedir. Belgelerin fotokopileri ile de başvuru yapılabilir.

Hülâsa, kredi çekmek için gerekli evraklar, bankalar tarafından talep edilebilmektedir. Ancak dijital ortamda krediye başvurmanız hâlinde, sizden belge istenmeden de kredi sonucunuzu bâzı bankalar verebilmektedir. Bunun için Enpara, NKolay Kredi, Denizbank Web Kredisi gibi ürünler aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz. Başvuru esnâsında ön onay almanız durumunda, bankalar sizi şubelerine davet ederek orada da belge talebinde bulunabilirler.

İhtiyaç kredisi nasıl çekilir sorularının yanıtını aramak için buraya tıklayarak yazımızı okuyabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap