İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Krediler
  3. İnternetten Kredi Başvurusu

İnternetten Kredi Başvurusu

İnternetten Kredi Başvurusu
1

Bankalar günümüzde en önemli finans kaynaklarından biridir. İnsanlar ihtiyaçları olduğunda genellikle bankalardan belli miktar faiz karşılığında, çeşitli taksitlere bölünmüş olmak suretiyle ve belli bir zamanda ödemek kaydıyla kredi yani ödünç olarak para alırlar. İnternetten kredi başvurusu birçok nedenle yapılabilir.

Çoğu bankanın insanların dikkatini çekmek ve kredi vermek için çeşitli isimler koyduğu kredi paketleri vardır. Bazı bankalarda kredi başvuruları yalnızca o bankanın şubesine gidilerek yapılabilirken, bazı bankalar kredi başvurusu için hem şube hem telefon hem de internet üzerinden başvuru imkanı sağlamaktadır. İnternet üzerinden kredi başvurusu için bankalar genellikle o bankaya ait müşteri kaydınızın olmasını isterler. Çünkü bazı bankalar, internetten başvuru imkanını yalnızca müşterileri için kabul etmektedirler. İşte Türkiye’ de bulunan ve internet üzerinde kredi başvurusu yapabileceğiniz bankalardan birkaçı:

Yapı Kredi Bankası İnternetten Kredi Başvurusu

Bu banka müşterisi olsanız da olmasanız da sizlere internet üzerinden ihtiyaç kredisi imkanı sağlamaktadır. Eğer müşteri iseniz internet bankacılığı aracılığıyla sisteme girip kredi başvurusunu yapabilirsiniz. Eğer müşteri değilseniz, bankanın sitesinde bulunan kişisel veriler soran bölümü doldurup ve Aydınlatma Metnini okuyup kredi başvurunda bulunabilirsiniz. Kredi başvurunuz kabul edilse de edilmese de size bilgilendirme mesajı yollanacaktır. Ayrıntılı bilgi için bankanın sitesini ziyaret edebilir veya bankayı arayabilirsiniz.

Şekerbank İnternetten Kredi Başvurusu

Bu bankada internet üzerinden kredi başvurusu imkanı sağlamaktadır. Müşterisi olsanız da olmasanız da kredi başvurusu yapabileceksiniz. Şekerbank internet sitesine girip bireysel menüsüne sonra da kredi başvurusu menüsüne tıkladığınızda karşınıza başvuru ekranı gelecektir. Gelen sayfada sizden T.C. kimlik numaranız ve benzeri bilgiler talep edilecektir. Bu bilgileri doldurduktan sonra bilgilendirme metinini de onaylarsanız kredi başvurunuz yapılmış olacaktır. Banka size en kısa sürede kredinizin kabul edilip edilmediği hakkında bilgilendirme mesajı yollayacaktır. Krediniz kabul edilirse eğer hesabınıza talep ettiğiniz para yatırılacaktır.

[bilgi_kutusu_sari p=”İnternetten kredi çekerken dikkat etmeniz gereken en önemli husus, dosya masrafı adı altında sizden ücret alınıp alınmadığıdır. Çünkü şubeden başvuru yaptığınız sırada harcanmış olan kâğıt israfının önüne geçmiş olduğunuz internet başvurularında, bu ücreti tâhsil etmeyen birçok banka bulunmaktadır. Siz de, dosya tahsis ücreti talep etmeyen bankalara başvuru yapmayı tercih edebilirsiniz.”]
Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. Avatar
    6 sene önce

    İnternetten enpara için başvurmuştum ama kredi için hiç basvurmadım.. sürekli reddediliyor çünkü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir