İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Konut Kredisi
 3. Konut Kredisiyle Hayatınızı Güvence Altına Alma İmkânları

Konut Kredisiyle Hayatınızı Güvence Altına Alma İmkânları

Konut Kredisiyle Hayatınızı Güvence Altına Alma İmkânları
2

Konut Kredisiyle Hayatınızı ve Geleceğinizi Güvenceye Alın

Yeterli birikiminiz ya da borç ödeyecek gücünüz yoksa fakat siz geleceğinizi şekillendirmek, hayallerinize kavuşmak ve yatırım yapmak istiyorsanız emlak sektöründe atacağınız adımlarla kendi evinize sahip olabilirsiniz. Bunun en güncel yöntemi konut kredisiyle ev sâhibi olmaktır.

Günümüz yaşam şartlarında geleceğinizi güvenceye almak gözünüze hiç kolay gelmiyor olabilir. Asgari ücretle çalışıp bir ev sahibi olmak bazılarına göre imkânsız bir durum olabilir. Herkesin hayalini kurduğu bir yaşam alanına sahip olmak, kira ödemek yerine kendi evinize yatırım yapmak aslında hiç de zor değil. Bunun için sadece biraz araştırma yapmanız ve gerekli adımları atmanız gerekiyor. Ülkemizde birçok inşaat şirketi ya da emlak sektöründe boy gösteren firmalar anlaşmalı oldukları bankalar aracılığıyla size bu konuda yardımcı olup, konut kredisi almanızı kolaylaştırıyor. Hayal ettiğiniz eve ve güvenceli bir geleceğe giden yol doğru emlak firmasıyla çalışmaktan geçiyor. Emlak alanında konut kredisiyle yatırımları inceleyelim.

Geleceğinizi Güvenceye Alan Konut Kredisi Nedir ve Nasıl Alınır?

Konut Kredisi, bankaların müşterilerinden gelen talepleri gerçekleştirmek ve onları ev sahibi yapabilmek için geliştirdikleri bir sistemdir. Almak istediğiniz konutun teminat altına alınmasıyla gerçekleşen bu sistem sayesinde kira miktarında bir ödeme yaparak ev sahibi olabiliyor ve ödemelerinizi kendi evinize yatırım yapıp, geleceğinizi inşa ediyorsunuz. Konut kredisi vadesi 5 ve 30 yıl arasında bankadan bankaya değişiklik gösterebiliyor. Öncelikle bu sistemden yararlanabilmek için sahip olmak istediğiniz evin krediye uygun olmadığı araştırılıyor. Bunun içinde satın almak istediğiniz konut için kredi imkânı sunan bankalarla görüşmeniz gerekiyor. Ayrıca sizin ödeme şeklinize uygun faiz seçeneklerini sunan ve taksitlendirmeleri bu şeklide yapan bankalarla görüşmeniz işinizi daha kolaylaştıracaktır. Bunları yaparken de seçtiğiniz emlak firması aracılığıyla da bu görüşmeleri gerçekleştirebilir ve bu şekilde kredi notunuzu yükseltebilirsiniz.

Bankalar tarafından emlak değerlendirmesi standartlarında yapılan bu araştırma sonucunda almak istediğiniz evin değeri belirleniyor. Evin değerinin belirlenmesinin yani ekspertiz raporu alınmasının iki sebebi var: birincisi almak istediğiniz konut kredisinin %75’ini banka karşılıyor, %25’sini ise siz peşin olarak kendiniz ödüyorsunuz, ikinci sebep ise eğer bankaya borcunuzu ödemezseniz banka evi sizden alarak borcu kapatıyor. Evin değerinin belirlenmesi almak istediğiniz krediye karşılık sahibi olmak istediğiniz evin banka tarafından kredi borcunuz bitene kadar ipotek edilmesi amacıyla yapılıyor. Evin değeriyle ilgili araştırma yapıldıktan sonra sizin kredi notunuz ve geçmişinizde araştırılıyor.

Kredi notunuz ve banka geçmişiniz ne kadar iyiyse konut kredisi alma şansınız da o kadar yüksek oluyor. Yapılan bu işlemlerden sonra size düşen tek şey istenilen prosedür evraklarını hazırlamak ve bankaya teslim etmektir. Konut kredisi alabilmek için kefil gerekmiyor çünkü almak istediğiniz ev ipotek edildiği için kefil görevini görüyor. Tüm bunların ardından onaylanan kredinizle geleceğinize ve hayatınıza yatırım yapıyorsunuz.

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (2)

 1. Avatar
  6 sene önce

  Bankaların hepsi sizi kazıklamak, paranızı almak derdindeler. Konut kredisiyle felan uğraşmayın. Paranız varsa alın evinizi, yoksa bu bankalara boşuna para kaptırmayın.

 2. Avatar
  4 sene önce

  Bu devirde konut kredisi mi alınır arkadaş, onlarca yıl faiz ödenmez…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir