İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Krediler
 3. Gelir Belgesiz Kredi Nasıl Alınır?

Gelir Belgesiz Kredi Nasıl Alınır?

Gelir Belgesiz Kredi Nasıl Alınır?
2

Bankalar kredi verirken, verdikleri bu paranın geri ödemesinden emin olmak için kişilerin gelir bilgilerine sahip olmak isterler. Bu sebeple kredi çekilirken bankaya teslim edilecek belgeler arasında gelir belgesinin yani bir başka ifade ile maaş bordrosunun önemli bir yeri vardır. Ancak bazı durumlarda bankalardan gelir belgesiz kredi çekmek mümkün olabiliyor. Böyle bir durumda bankalar, gelir belgesinin dışında başka bilgileri değerlendirmektedir.

Makale İçeriği

Gelir Belgesiz Kredi

Kredi notu, bir kimsenin bankalarla yapmış olduğu çalışmaların niteliğini gösteren bir puandır. Eğer bu kimse daha önceden çektiği kredileri sorunsuz şekilde, günü gününe veya gününden önce ödemişse ya da sahibi olduğu kredi kartlarının ödemelerini düzenli bir şekilde yapmışsa, bu kimsenin kredi notu her durumda yüksek olacaktır. Kredi notu yüksek olan kimselerin, bankalardan bordrosuz kredi çekme imkanı yüksektir.

Kredi Notu Ne Kadar Olmalıdır?

Bankalardan gelir belgesi istenmeden kredi çekebilmek için ihtiyaç duyulan kredi notunun en az 1500 olması gerekmektedir. Kredi notu 1500 ve 1700 arasında olan kimseler, bankaların gözünde iyi bir kredi puanına sahiptir. Ancak 1700 üzerindeki bir kredi notu çok iyi olarak değerlendirilmektedir. Bu puanlara sahip olanlar, bankalardan rahatlıkla kredi çekebileceği gibi kendilerinden herhangi bir gelir belgesi de istenmeyebilir. Fakat bu durum biraz da bankaların çalışma prensiplerine bağlıdır. Bazı bankalar kredi puanı ne olursa olsun, müşterilerinden kredi çekme sırasında gelir belgesi isteyebilirler.

Bankalardan kredi almak aslında her zaman mümkün olmaktadır. Ancak bunun için gerekli teknik püf noktalarını ve ayrıntıları bilmek gerekmektedir. Gelir belgeniz olmadan da kredi çekebilirsiniz, fakat bu oran, gelir belgeniz varken çekmek isteyeceğiniz kredinin olumlu çıkmasından çok daha düşük bir orandır. Bundan dolayı kimi bankalara hiç başvuru yapmamak gerekir. Ancak gelir belgeniz olmadan başvuru yapabileceğiniz birçok banka bulunmaktadır. Bunlardan biri de Aktif Bank’ın bir markası olan NKolay Kredi‘dir.

Bu kredi türüne, internet üzerinden başvuru yapabilirsiniz. Kredi başvurunuzun cevabı hemen size gelmekte ve sözleşmeniz kurye ile size gönderilmektedir. Size sözleşme getiren kurye, aynı zamanda bankamatik kartı da getiriyor. Bunları imzalayıp kuryeyi gönderdikten bir gün sonra da krediniz hesabınıza yatmış oluyor.

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (2)

 1. Avatar

  Gelir belgesiz kredi almak deveye hendek atlatmak gibi. Ama size tavsiyem eğer sigortasız çalışıyorsanız en azından kredi çekmek için çalıştığınız yerden antetli kağıda şu kadar maaş almaktadır diye yazı yazdırıp bankaya götürebilirsiniz. Hiç çalışmıyorsanız firması olan bir yakınınızdan isteyebilirsiniz bunu.

 2. Avatar
  6 sene önce

  Gelir belgesiz kredi kolay kolay alınabilecek bir kredi değildir aslında. Ha hiç alınmaz değil alınır tabi ki de bankadan bankaya da değişebilen bir durumdur. Ama ihtiyacınız olan parayı alamayabilirsiniz büyük ihtimalle. Çok düşük meblağlara ihtiyacınız var ise sorun yok, 15, 20 bin ve üzerine çıkmak istediğinizde kolaylıkla alamayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir