İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. İhtiyaç Kredisi
  3. Gelir Belgesiz Kredi Almak
Trendlerdeki Yazı

Gelir Belgesiz Kredi Almak

Sabit maaşınız yok ve kredi çekmek istiyorsanız, izlemeniz gereken birkaç prosedür bulunmaktadır. Gelir belgesiz kredi çekmek konusunda size bir rehber hazırladık.

Gelir Belgesiz Kredi Almak
1

Bankalardan kredi çekebilmek için öncelikle düzenli bir gelirinizin olması gerekmektedir. Bu, bankalardan kullandığınız kredileri geri ödeme konusunda aksaklık yaşamamanız adına oldukça önemli bir önlemdir. Fakat kimi bankalardan gelir belgesi olmadan da kredi çekebilirsiniz. Bu durumda birkaç banka işinize yarayacak nitelikte kredi ürünleri sunmaktadır.

Herhangi bir geliri olmayan ya da maaşı olmayan kullanıcılara verilen gelir belgesiz kredi başvurularında, aynı zamanda maaş bordrosu da istenmez. Dolayısıyla bu kişilerin muhtemelen sabit maaşları da bulunmamaktadır. Fakat yine de Ziraat Bankası, Vakıfbank, Türk Ekonomi Bankası (TEB), QNB Finansbank, HSBC, ING Bank, Akbank ya da Aktifbank’tan ihtiyaç kredisi çekebilirsiniz.

Gelir Belgesiz Kredi Almak İçin Neler Gerekli?

Her ne kadar bu tür bir başvuruda sizden gelir belgesi istenmese de, bankalar gelirlerinize dair bir ispatlama isteyebilirler. Bu noktada bir kira geliriniz ya da adınıza kayıtlı taşınır ve taşınmaz herhangi bir mal varlığı önemli duruma gelebilir. Ayrıca kredi notunuz da yüksekse, gelir belgesi olmadan çok rahat bir şekilde kredi kullanabilirsiniz. Fakat kredi notunun riskli görüldüğü durumda hiçbir bankanın size kredi vermeyeceğini bilmek gerekiyor.

Önerilen Yazı
Gelir Belgesiz Kredi Nasıl Alınır?

Gelir Belgesi Olmadan 48 Aya Kadar Kredi Kullanabilirsiniz

Bankalardan gelir belgesiz kredi çekmek için yaptığınız başvurular, genellikle en fazla kırk sekiz aylık taksitler şeklinde değerlendirilmektedir. Bu noktada Akbank, ING Bank ve Aktif Bank gibi alternatifleri tercih edebilirsiniz. Ayrıca başvurunuzu internet ya da mobil şubeden yapmanız, hem size zaman hem de kesinlik kazandıracaktır.

Gerekli Belgeler

Herhangi bir gelir belgesine sahip olmadan kredi çekebilmek istiyorsanız genel anlamda birkaç belgeye ihtiyacınız olacaktır. Bu belgeleri, eğer başvuruyu şubenizden yapıyorsanız müşteri temsilcinize ibraz etmeniz gerekiyor. Belgeleri şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Çiftçilik ile iştigal ediyorsanız çiftçilik belgesi
  • Şahıs firması ya da tüzel kişilikseniz vergi levhâsı
  • Üzerinize kayıtlı olan bir fatura örneği
  • Nüfus cüzdanınız

Bankaların, sizden ek belgeler talep etme haklarının da olduğunu unutmayın. Buna göre düşük bir ihtimal olsa da bankalardan gelir belgesiz kredi çekme olanağınız bulunmaktadır. Önerebileceğimiz en garanti yol, mevcutta bulunan çalıştığınıza bankaya ait mobil şubeden direkt olarak kredi başvurusu yapmanızdır.

instagram views kopen

Yorum Yap

Yorum Yap