1. Ana Sayfa
  2. Bankalar
  3. En Hızlı Kredi Onayı Veren Bankalar

En Hızlı Kredi Onayı Veren Bankalar

Nakit ihtiyaçlarınızı karşılamak için en hızlı kredi onayı veren bankaları derledik.

En Hızlı Kredi Onayı Veren Bankalar

Hayatımızın ayrılmaz bir parçası haline gelen krediler; gayrimenkul veya araba alma, ihtiyaçları giderme, işleri büyütme gibi sayılabilecek birçok şey için olmazsa olmaz durumundadır. Kredi almanın mantığında bir finans kurumunun size faiz karşılığında borç para vermesi yatar. Vade süresi ve piyasa şartlarına göre belirlenen faizi kabul ederek, anlaşılan ödeme programına göre aldığınız borcu geri ödersiniz.

Makale İçeriği

Kredi Onayı İçin Neler Gerekir?

Bir finans kurumuna kredi için başvuruda bulunduğunuzda bu kurumun size borç vermeyi kabul etmesi için bazı detayları kontrol etmesi gerekir. Bu detayların hızlıca değerlendirilmesi için en pratik yol öncelikle kredi notunuza bakmaktır. Kredi notu; sizin hali hazırda var olan veya geçmişte kalan tüm bankacılık işlemlerinizi yönetme başarınıza verilen nottur. Bu notu etkileyen şeyler ise aldığınız kredileri ödeme düzeniniz, kredi kartınızda borç aksatılması olup olmadığı, kara listeye alınıp alınmadığınız, mevduat hesabınıza düzenli olarak giren ve çıkan paranın durumu gibi hususlardır. Kredi notunuz iyi ise onayınız daha kısa sürede alınacaktır.

Kredi Onayının Süresi

Pek çok banka kredi onayı için ortalama sürenin gayrimenkul veya araç için kullanılacaksa yasal kontrollerin ve ek evrakların durumundan dolayı 1 veya 3 iş günü olarak ifade etmektedir. Eğer kredi notunuz talep ettiğiniz borcun daha üstündeyse ek işlem istenmeyen bir durumda 1 saat içerisinde onaylanması da mümkündür. Garanti, Ziraat, İş Bankası ve Akbank bu konudaki iyi örneklerdendir.

Kredi İşlemlerinin Süreçleri

Kredi işlem süreci; kredi talebiniz ile başlayan ve onayın ardından ücretin hesabınıza yatırılmasıyla sona erer. İlk olarak başvurunuzun ön değerlendirmesi yapılacaktır. Ön değerlendirmede yukarıda sayılan kredi notu ve diğer detaylara bakılmaktadır. Ön değerlendirmenin alınmasından sonra çalışanlar için maaş belgesi, vergi mensubu için şirket evrakları banka merkezine yollanacaktır. Banka merkezinden onay alınması durumunda onay yazınıza müteakip imzalarınız alındıktan sonra paranız hesabınıza aktarılacaktır. Kredi talebinde bulunurken yasal kesintileri ve varsa kredi türüne göre ek istenen evraklara gidecek ücretleri de hesap ederek tutara karar vermeniz gerekir.

instagram likes kopen

Yorum Yap

Yorum Yap