İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Krediler
  3. 50.000 TL Faizsiz Esnaf Kredisi Başvurusu 2020
Trendlerdeki Yazı

50.000 TL Faizsiz Esnaf Kredisi Başvurusu 2020

50.000 TL faizsiz esnaf kredisi desteği için KOSGEB'e nasıl başvuru yapmanız gerektiğini anlatıyoruz. Başvuran herkese 50 bin lira hibe desteği sağlanıyor.

50.000 TL Faizsiz Esnaf Kredisi Başvurusu
1

KOBİ’lerin finansman desteğini sağlamak üzere KOSGEB tarafından 50.000 liralık faizsiz kredi desteği sunulmaktadır. KOSGEB aracılığıyla yapılacak olan başvuruların muhtelif şartları bulunmaktadır. Küçük ticari işletmeler için kaçırılmayacak bir fırsat olan 50.000 TL faizsiz esnaf kredisi başvurusu yaparak bu destekten faydalanabilirsiniz. Devletten hibe kredi nasıl alınır araştırması yapmadan önce haberimizi okuyun.

50.000 TL Faizsiz Kredi Alma 2020 Şartları Nelerdir?

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) tarafından sunulan esnaf kredi yardımlarında 50 bin liraya dek faizsiz nakit desteği sunulmaktadır. Bu destekten yararlanmak için birtakım şartlar bulunmaktadır. Faizsiz esnaf kredisi 2020 şartları şu şekildedir:

  • Kredi desteğinden yararlanabilmek için muhakkak bir meslek odasına kayıtlı bulunmanız gerekmektedir.
  • Eğer ticaret odasına kayıtlıysanız bir odaya kayıt olmanıza gerek yoktur.
  • KOSGEB’in aradığı şartlardan biri de -çok anlamsız da olsa- devlete karşı herhangi bir borcunuzun bulunmamasıdır. Vergi borcu, SGK borcu vs.
  • 50 bin lira faizsiz kredi desteğine başvurabilmeniz için esnaf kefalet kredisi ya da diğer esnaf kredilerini Halkbank aracılığıyla kullanmamış olmalısınız.

50 Bin Lira Hibe Kredi

Sıfır Faizli KOSGEB Kredisi Nasıl Alınır?

Faizsiz esnaf kredisi, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) tarafından lisans verilmiş ve Türkiye’de hizmet gösteren bankalar aracılığıyla verilmektedir. Bununla birlikte yeni kurulmuş girişimci firmalar da KOSGEB’ten bu krediyi alabilmektedir. Bunun için öncelikle KOSGEB’in açmış olduğu girişimcilik eğitim kursuna kayıt olmanız gerekmektedir. Bu eğitimler İŞKUR tarafından paylaşılmaktadır. İŞKUR’da devam edeceğiniz kurs sonrasında size bir sertifika verilecektir. Bu sertifika ile birlikte iş planınızı oluşturmanız gerekmektedir. Projenin sunumunu KOSGEB’e yaparak, onay aşamasına geçmeniz gerekiyor. Eğer kurum onay verirse, firmanızın kuruluşu için bir miktar hibe alıyorsunuz ve daha sonrasında da şirket için satın aldığınız her şeyin faturasını KOSGEB’e iletiyorsunuz. Böylece kuruluş, faturalandırılmış giderlerinizi karşılıyor.

KOSGEB sıfır faizli kredi başvuruları için kurumun resmî internet sitesini güncel olarak takip etmeniz gerekmektedir. KOSGEB’in sunduğu bu geri ödemesiz kredi ile siz de şirketinizi kurabilirsiniz. Esnafa 50 bin TL faizsiz kredi desteği için iyi analiz edilmiş bir proje dosyası hazırlamanız gerekmektedir. Proje dosyasını kendiniz hazırlayabileceğiniz gibi bu işi sizin yerinize yapacak firmalara da başvuru yapabilirsiniz. Hibe desteği almak için gerekli tüm şartları yerine getirdikten sonra kendi şirketinizin başına geçebilirsiniz. 50.000 TL faizsiz esnaf kredisi için gerekli şartları sağladığınızdan emin olarak başvuru yapın.

youtube abone satın al

Yorum Yap

Yorum Yap