İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. İhtiyaç Kredisi
  3. Emeklilere Faizsiz Kredi Veren Bankalar
Trendlerdeki Yazı

Emeklilere Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Emekliye sıfır faizli kredi veren bankaların listesini sizler için düzenledik.

Emeklilere Faizsiz Kredi Veren Bankalar - Bank Kredisi

Çalışma hayatlarını emeklilik ile sonlandıran bireyler, kimi zaman emekli aylıkları ile geçinmekte zorlanıyor ve bu nedenle nakit ihtiyaçlarını karşılamak üzere bankalara yöneliyorlar. İşte, bu durumda da emeklilere faizsiz kredi veren bankaların araştırılmasına gidiliyor. Zira üç kuruşluk emekli maaşı da faizler ile kuşa dönmekte ve emeklilerin yaşam seviyeleri hiçbir zaman müreffeh bir döneme denk gelmiyor. Düzenli maaş alan emekliler için birkaç banka, faizsiz ya da çok düşük faiz ile kredi sunabiliyor.

Emeklilere sıfır faizli emekli kredisi 2018 senesi için de geçerli bir kullanımdır. Bu maksatla emekli vatandaşlar da nakit ihtiyaçlarını banka kredileri ile karşılayabilmektedirler. Fakat bu krediler için bankalar birkaç koşul sunmaktadırlar. Dolayısıyla bu şartları taşımadan kredi çekmek pek mümkün olmamaktadır.

Emeklilik Kredisi İçin Şartlar Nelerdir?

Emekliler için bankalardan kredi çekmenin en zor olduğu husus yaş meselesidir. Çünkü kimi bankalar kredi kullandırımı için yaş şartı koymaktadır. Yani belirlenmiş olan yaşın altında olmayan emekliler bankalardan kredi kullanamıyorlar. Bu yaş sınırı, bankalar tarafından genellikle 65 olarak belirlenmiştir. Bankaların emeklilik kredisi için koştuğu şartlardan bir diğeri de kredi notunuzun yüksek olmasıdır. Bu şekliyle kredi kullanmanız çok kolay olacaktır. Kredi çekmek isteyen emeklilerden bankalar standart kimlik belgelerinin ibraz edilmesini istiyor.

Bankalar, idarî ya da yasal takipte bulunup kara listede olanlara; kredi notu düşük olanları, kredi kartı borcu yüksek olan emeklilere ve kredi borcu yüksek olan emeklilere faizsiz emekli kredisi fırsatı sunmamaktadır. Dolayısıyla banka kredi puanı, bu noktada oldukça önemlidir.

Emeklilere Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Bankaların sunmuş oldukları emeklilere faizsiz kredi için iki banka öne çıkmaktadır. Bunlardan Denizbank ve Fibabanka oldukça önemli fırsatlar sunmaktadır.

Denizbank

Muhtemelen Birleşik Arap Emirlikleri tarafından satın alınacak olan Denizbank, emeklilere yüzde sıfır faiz fırsatı ile bin liraya kadar kredi sunuyor. Öte yandan masrafı da bulunmayan bu kredi türü için bir koşul bulunmaktadır. Bu koşul ise mevduat hesabına tanımlanacak iki adet otomatik fatura ödeme talimatı olarak belirtilmektedir.

Fibabanka

Son senelerde kredi desteği ile gündemden düşmeyen Fibabanka da emeklilere faizsiz kredi desteği sunmaktadır. Fibabanka ayrıca, on sekiz ay vade imkânı ve 3 bin liraya kadar sıfır faizsiz emekli kredisi kullandırmaktadır.

Emekliye sıfır faizli kredi desteği sunan birkaç banka daha bulunmaktadır. Bu maksatla hükümet de kamu bankaları ve Sosyal Güvenlik Kurumu ile PTT aracılığıyla yeni bir çalışma yapmaktadır. Eğer çalışma olumlu karşılanırsa emekliler, devlet güvencesi ile de sıfır faizsiz kredi alabilecekler.

buy visio professional 2019

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. Avatar

    emekliyi düşünen mi var ki, hem hükümet kandırıyor hem muhalefet. ne olacak bizim halimiz kimsenin umrunda değil ne yazık ki.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir