İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Krediler
  3. Faturalı Hatta Kredi Nasıl Alınır 2018
Trendlerdeki Yazı

Faturalı Hatta Kredi Nasıl Alınır 2018

Faturalı Hatta Kredi Nasıl Alınır 2018
1

Geçtiğimiz senelerde cep telefonu satın alımlarında kredi kartına taksit özelliği kaldırılmış ve böylece vatandaşlar zor dönemler geçirmişti. Tüketici dernekleri de söz konusu yasakların bir işe yaramadığını, bilakis büyük teknoloji marketleri ile bankaların ortaklaşa yaptıkları taksitli telefon kredisi ile yine bireylerin ceplerinden daha fazla para çıktıklarını savundular. Öte yandan taksitle telefon almanın bir diğer yolu da faturalı hatta kredi alınmasıdır. Bu noktada da telefon kullanıcılarının akıllarında birkaç soru bulunmaktadır. bunlardan ilki, faturasız hatta kredi alınabilir mi? Ayrıca Türk Telekom, Vodafone ve Turkcell kullanıcıları için de faturalı hatta kredi konusu ayrı detaylandırmalar doğurmaktadır.

Faturalı Hatta Kredi Nasıl Alınır?

Bireylerin nakit ihtiyaçlarından doğan çaresizlik durumlarında başvurabilecekleri ilk yer bankalardır. Fakat kredi notunuzun düşük olması nedeniyle bankalardan olumsuz kredi sonucu alıyorsanız, faturalı hatta kredi seçeneğini değerlendirebilirsiniz. Bu noktada unutulmaması gereken temel koşut, hattınızın ön ödemeli (kontörlü) değil, faturalı olmasıdır. İkincil en önemli koşut ise, faturalı hattınızı altı ay boyunca kullanmış ve faturalarını gecikmeden ödemiş olmalısınız. Dolayısıyla bu iki şart ile birlikte hesaplanan kredi değeriniz üzerinden faturalı hattınızın tarifesine ek olarak cep telefonu alabilirsiniz. Peki, bu noktada nakit parayı nasıl elde edeceksiniz?

Cep Telefonunu Nakit Paraya Çevirme

Faturalı hat sahibi olarak operatörlerin kampanyalarından cep telefonu aldığınız zaman nakite çevirmek için o telefonu satmanız gerekecektir. Bu aşamada aldığınız cep telefonunu kutusundan çıkarmamanız ve kutuyu açmamanız önerilmektedir. Telefonu nakite çevirmek için o şekliyle piyasa değerinin daha düşük fiyatına başkaca bir cep telefonu bayisine satabilirsiniz. Ancak bir diğer alternatif olarak da Gitti Gidiyor, Sahibinden ve diğer alternatif pazar yerleri aracılığıyla cep telefonunu kendi belirlediğiniz tutar üzerinden satışa çıkarabilirsiniz. Ancak her hâlükârda faturalı hattınıza ek olarak aldığınız cep telefonunu değerinden daha aşağı bir miktara elden çıkartıp nakde çevirebileceğinizi unutmayın.

Zira 3000 TL piyasa değerine sahip bir cep telefonunu operatör kampanyalarından yararlanarak faturalı hattınıza ek olarak almak isterseniz, taksit miktarınıza göre 4000 TL’ye kadar aradaki farkı da ödeyerek satın alabilirsiniz. Daha sonra bu telefonu nakde çevirmek için de daha düşük fiyata satmanız gerekecek. Dolayısıyla elinize geçecek paranın en çok telefonun gerçek piyasa değeri olduğunu unutmayın. Yani burada siz kâra geçmiyor, aksi gibi zarara uğruyorsunuz. Sâdece âcil nakit ihtiyacınızı karşılayarak yüksek faizlerle taksitlendiriyorsunuz.

Faturalı Hatta Kredi Şartları Nelerdir?

Herhangi bir operatörden faturalı hattınız bulunuyorsa kredi alabilmek adına birtakım koşullara sahip olmanız gerekiyor. Her operatör için değişen bu koşullar, genellikle kredi puanınız ile alâkalı olarak hesaplanmaktadır. Konu hakkındaki en güncel bilgilendirme ise, operatörlerin bayilerinden edinilebilir.

Son söz olarak, faturaya ek telefon alımını nakit ihtiyaçlarınız bakımından son çare olarak görmenizi ve işlem sonunda zarar edeceğinizi bilmeniz gerektiğini ifâde etmemiz elzem.

buy office 2016 pro

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. Avatar
    6 sene önce

    her türlü faiz ödeniyor. dikkat etmek gerek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir