İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Krediler
  3. Yapı Kredi Bankası Kredi Borcu Yapılandırması
Trendlerdeki Yazı

Yapı Kredi Bankası Kredi Borcu Yapılandırması

Yapı kredi bankası kredi borcunuz varsa yapılandırmak için neler yapmanız gerektiğini anlattık. Böylece gecikmeye girmeden borçlarınızı taksitlendirin.

Yapı Kredi Bankası Kredi Borcu Yapılandırması

Yapı kredi faizlerini yükselmesi ile tüketicinin ödeyeceği taksitler de buna oranla artmaktadır. Artan bu faizler nedeniyle ihtiyaç veya konut kredisi gibi kredi çeken tüketici zaman zaman ödeme güçlüğü yaşayabilir. Bu sebepten dolayı bankalar, kendilerinden kredi müşterilerine ödeyecekleri taksitleri yeniden düzenleyerek yapılandırma yoluna gitmektedir. Yapılandırmadan yararlanmak isteyen kredi veya kredi kartı borçlusu iseniz bankaya başvurarak ya da bankanın müşteri temsilcisi ile irtibata geçerek yapılandırma yapabilirsiniz.

Makale İçeriği

Yapı Kredi Bankası Borç Yapılandırma

Diğer tüm bankalar gibi Yapı Kredi bankası da kredi müşterilerinin borçlarına özel yapılandırma işlemi uyguluyor Kredi kartı borcu yapılandırmasında genelde borcunu hiçbir şekilde ödeyemeyenler tercih edilmektedir. Yapıkredi bankası yapılandırmada müşterinin borç miktarına göre uygun kredi borcu yapılandırması çözümleri sunar. Yapılandırma yapıldığı ve borç düzenli bir şekilde ödendiği takdirde kişinin kara listeye düşmesi ve dosyasının avukata gitmesi engellenmiş olur. Borcu yüksek kişiler için 72 aya kadar taksit sınırı getirilmiştir.

Müşteri Temsilcileri

Yapıkredi bankası yapılandırma hizmetinden yararlanmak için kredi ya da kredi kartı borçlusunun banka şubesine başvurması gerekmektedir. Şubedeki bireysel müşteri temsilcileri her türlü bilgiyi vermekte ve gerekli yapılandırma işlemlerini kolayca yapmaktadır. Eğer bankaya gidilecek vakit bulunmazsa Yapıkredi bankasının temsilci numarası olan 444 0 448 ya da 0850 222 448 numaralı telefonları aranarak kredi borcu yapılandırması işlemleri yapılabilir. Müşteri temsilcisi ile görüşürken yapılandırma da dahil tüm işlemler aktif olarak yapılabilir.

Başvurma Süreci

Bankaya gidilerek ya da müşteri temsilcisi aranarak yapılandırma talep edildiğinde kişinin gelir durumuna ve kredi notuna bakılarak işlem yapılır. Kısa süren kontrolün ardından müşteri temsilcisi gelir ve gideri sorarak uygun bir ödeme tabloları oluşturur. Uygun seçenek seçildikten sonra onaylandığı takdirde yapılandırma işlemi tamamlanmış olur. Bundan sonra yapılması gereken taksitlendirmenin günü gününe ödenmesidir.

Yapılandırma taksitleri zamanında ödenmediği takdirde borcun tamamı kredi borçlusundan tahsil edilmek için dosya avukata gönderilir. Avukat gerekli icra takibini başlatır ve gerekli tüm prosedürleri uygular. Bu yüzden hem kredi notunun kötü etkilenmemesi hem de icra gibi yasal prosedürlerle zor duruma düşmemek için yapılandırmaya uyup taksitlerin düzenli ödenmesi gerekir.

Yorum Yap

Yorum Yap