İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Bankalar
  3. Sağlık Bakanlığı 12 İl İçin Yeni Proje Geliştirdi

Sağlık Bakanlığı 12 İl İçin Yeni Proje Geliştirdi

Sağlık Bakanlığı, sağlık turizminde öne çıkan 12 il için yeni proje hazırladığını açıkladı.

Sağlık Bakanlığı 12 İl İçin Yeni Proje Geliştirdi

Sağlık Bakanlığı tarafından yeni belirlenen hedeflere göre, İstanbul’da Sağlık Turizmi Odaklı, Kapasite Güçlendirme, Marka Oluşturma ve Küresel Rekabet Edilebilirlik Projesi hayata geçirilecek. Dünyanın her noktasından hasta kabul edilecek fakat özellikle Arapça, Rusça ve İngilizce konuşulan ülkelere ağırlık verilecek.

Sağlık Bakanlığı’nın yeni projeye istinaden hedefleri belirlendi. Buna göre, hastanelerin bilişim ve teknoloji altyapısı güçlendirilecek. Sağlık turizminde temel ihtiyaç olan nitelikli insan kaynağı yetiştirilecek ve aktif istihdama katkı sağlanmış olacak. Sağlık turizmi ile diğer turizm alanları birbirine entegre edilecek. Turizm çeşitliliğinin bütün yıl boyunca sürdürülmesine katkı sağlanacak.

İstanbul’un sağlık turizmi açısından küresel marka haline gelmesine yönelik çok dilli tanıtım ve lansman faaliyetleri hayata geçirilecek. İstanbul’da sunulan sağlık hizmetleri uluslararası alandan daha kolay erişilebilir bir hale getirilecek.

Kendi ülkelerinde tedavi ve ameliyat için uzun süre beklemeleri gereken, hatta bu servislere çok pahalı ulaşan yabancıların aynı hizmetleri Antalya’da daha kaliteli ve kısa sürede almaları sağlanacak. Edirne-Tekirdağ yabancıların sağlık hizmeti almalarının yanı sıra bölgenin turizm değerleri açısından da tanıtımı sağlanacak.

Sağlık turizmi alanında Türkiye’yi, Balkanlar’da öncü bir ülke konumuna getirebilmek amacıyla çalışmalar yapılacak. Yunanistan, Bulgaristan, Romanya, Kosova, Makedonya hedef ülkeler arasında yer alacak.

Yorum Yap

Yorum Yap