İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Krediler
  3. NKolay Kredi Nedir?

NKolay Kredi Nedir?

Aktifbank'ın yüksek faizli kredi hizmeti NKolay Kredi hakkında detaylı bir yazı kaleme aldık. Merak ettiklerinizi yorum kısmından sormayı unutmayın.

NKolay Kredi Nedir?
1

Gelişen teknoloji ile birlikte finans sektörü de dijital dünyaya adım attı ve artık bankacılık işlemlerinin birçoğu internet üzerinden halledilir oldu. Söz gelimi hesap açmak, kredi kartı başvuru yapmak, havale göndermek, borç ödemek gibi birçok işlemin yanı sıra online olarak kredi başvurusu da yapmak mümkün hâle gelmiştir. Online ortamda kredi başvurusu alıp da bankaya gitmeden ve herhangi bir şekilde belge ibraz etmeden ayağınıza kadar gelen bir kredi çeşidi var. Aktifbank’ın NKolay kredi başvurusu işte tam da bu şekilde bir fırsat sunmaktadır. Birtakım olumsuz yanları olsa da, diğerlerine nazaran daha hızlı kredi sunması yönünden alternatif bir tercih olarak karşımıza çıkmaktadır.

Makale İçeriği

NKolay Kredi Başvurusu Nedir?

Aktifbank’ın bir hizmeti olan bu kredi türünde başvuruyu tamamen online olarak NKolay Kredi internet sitesi üzerinden gerçekleştirirsiniz. Bu aşamada akla ne kolay kredi nedir sorularının yanı sıra krediye başvururken gerekli olanların ne olduğu da gelmektedir. Öncelikle şunu belirtmemiz gerekiyor ki, internet üzerinden N Kolay Kredi’ye başvururken herhangi bir evrak ya da belge ibraz etmek zorunda değilsiniz. Sistem, sadece kimlik bilgilerinizi alarak otomatik bir hesaplama yapıyor ve kredi verip vermediğini anında söylüyor.

NKolay Kredi Nasıl Alınır?

Yukarıda zikrettiğimiz internet sitesine girip başvuru formunu doldurarak krediye başvuru yapabilirsiniz. Bu aşamada kredinizin onaylandığına dair mesaj geldikten sonra kurye bekleme sırasına gireceksiniz. Bankanın çalıştığı kurye firması, ortalama bir hafta içerisinde size NKolay kartınızla beraber kredi sözleşmenizi getirecek. Siz, krediye imza attıktan sonra kurye tarafından bankaya iade edilen başvuru formları onaylanıp, size SMS ile bilgi verilecektir. Bu noktada tarafınıza teslim edilen bankamatik kartına ücretiniz de yatırılmış demektir. Paranızı herhangi bir ATM’den komisyonlu olarak çekebileceğiniz gibi, internet bankacılığı üzerinden çok daha düşük ücretler ve büyük konforlar dâhilinde başkaca bir banka hesabınıza EFT yapabilirsiniz.

NKolay Kredi Faiz Oranları

Aktifbank’ın sunduğu bu kredi türünün güzel tarafı, kredi notu düşük olanlara da kimi zaman kredi vermesidir. Fakat bunun yanı sıra birçok olumsuz tarafı da bulunmaktadır. Bu da, bankanın yasal bir tefeci gibi çok yüksek oranlarda faizler ile kredi vermesidir. Zira Tanışma Kredisi adı altında sundukları kredinin faiz oranları diğer bankalara nazaran yüzde üç yüz oranında bulunuyor. Yani tam üç katı! Bankanın resmî sitesinde yer alan fiyat tablosu şu şekildedir:

Kredi Tutarı Vade Faiz Oranı Taksit Tutarı Kredi Tahsis Ücreti Efektif Yıllık Faiz Oranı
2.000 TL 36 Ay %3,39 106,77 TL 10 TL %62,0418

Son Söz

NKolay kredi başvurusu, esas olarak kulağa hoş gelse de temel anlamda uğrun uğrun kaçılması gereken bir kredidir. Çünkü yüzde altmışlara varan bir faiz talep eden bankanın, doğru düzgün müşteri hizmetlerinin olmadığı gibi, borcunuzu ödemediğini ve henüz idari takibe bile düşmediğiniz zamanlarda direkt tâhsilatçılık yapan avukatlık ofislerine bilgi vermeleridir. Avukatlık ofisleri de borçluları arayarak tehditvârî konuşarak bireyleri korkutmaya çalışıyorlar. Bu noktada tehditlere kulak asmayarak, herhangi bir sözlü taciz ya da tehdit durumunda direkt en yakın Cumhuriyet Savcılığı’na şikâyette bulunun. Unutmayın ki, hiçbir avukatın icraya çıkma, icra gönderme, evinden aldırma gibi bir hizmeti bulunmamaktadır. 🙂

Aktifbank ile ilgili olarak söyleyebileceğimiz son söz, bankanın ATM’sini hiçbir yerde bulamamanızdır. Dolayısıyla ya EFT ücretine mahkum olacaksınız ya da farklı bir banka ATM’sinden para çekerek komisyon ödeyeceksiniz. Hülâsa, kredi notunuz düşük olsa dahi Aktifbank’tan NKolay kredi başvurusu yapmayı düşünmeyin. Çünkü astarı yüzünden pahalı olan bu kredi türü yerine kredi notunuzu artırmaya çalışın.

buy windows 10 education

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. Avatar

    Faizleri çok yüksek sakın aktifbankı kullanmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir