İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Bankalar
  3. IMF Başkanı Kristalina Georieva, Geleceğin İşinin Yeşil Ekonomide Olduğunu Söyledi

IMF Başkanı Kristalina Georieva, Geleceğin İşinin Yeşil Ekonomide Olduğunu Söyledi

IMF Başkanı Kristalina Georieva, küresel ekonominin büyük bir değişim içerisinde olduğunu, geleceğin pek çok işinin de yeşil ekonomide olduğunu ifade etti.

IMF Başkanı Kristalina Georieva, Geleceğin İşinin Yeşil Ekonomide Olduğunu Söyledi

Uluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı olarak görev yapan Kristalina Georgieva, video konferans aracılığıyla katılım gösterdiği Küresel Yönlendirme Grubu (GSG) Küresel Etki Zirvesi’nde koronavirüs salgının ekonomik etkileri ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Koronavirüs salgının başlangıcından beri insanların kendini korumaya aldığını ifade eden Georgieva, toplum ve ekonomide köklü bir değişimin gerçekleştiğini belirtti.

Georgieva, bu yıl ve 2021 yılında yapılacak olan eylemlerin nasıl bir dünyanın ortaya çıkacağını belirleyeceğini vurgulayarak, küresel ekonominin büyük bir değişim içerisinde olduğunu söyledi.

Uzun vadede sürdürülebilir, dirençli bir küresel ekonomiye güç veren iş açısında zengin bir toparlanmanın inşa edilebileceğini ifade eden Georgieva, iş açısından zengin bir toparlanma ile birlikte iklim değişikliği ile mücadelenin birbirini desteklediği ve geleceğin pek çok işinin yeşil ekonomide olduğunu söyledi.

Georgieva, IMF’de sürdürülebilir finansmanın önemini ve koronavirüs salgını sonrası bir dünyayı şekillendirmek için yatırım yapmanın etkisini gördüklerini de sözlerine ekledi.

Yorum Yap

Yorum Yap