İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Kredi Puanı
  3. Kredi Notu Nasıl Artar?

Kredi Notu Nasıl Artar?

Kredi Notu Nasıl Artar?
1

Kredi notu, kredi çekmek isteyenler için finans sektöründe önemli bir kriter haline gelmiştir. Bankalar, kredi için başvuru da bulunmak isteyen müşterilerinin öncelikle kredi notuna bakarak karar veriyorlar. Bu nedenle kullanıcılar, kredi notu nasıl artar bilmek zorundadırlar.

Kredi Notu Nasıl Artar

Kredi notu çok çabuk düşen fakat kolay kolay yükselmeyen bir parametre. Bu yüzden kredi notumuzun düşmemesi için alabileceğimiz her türlü önlemi almak durumunda kalıyoruz. Diyelim ki bu önlemleri alamadık ve işler planladığımız gibi gitmedi. Uzmanlara göre göre kredi notunu yükseltmek için yine banka ürünleri kullanılabilir.

Kredi Kartı Kullanımı

Çoğu kişinin kullanmaktan korktuğu bir araç olsa bile bugün kullanımıyla yine bize destek oluyor. Nakit paranız olsa dahi alış verişlerinizi kredi kartı kullanarak yapmak sizin kredi notunuzu arttıracaktır, karta ait borçların zamanında ödenmesi şartıyla tabi ki. Kredi kartı borcu zamanında ödenirse de kredi notunuz artacaktır. Borcunuzu öderken yuvarlayarak ödemekte başka bir husus. Örneğin borcunuz 95 TL. Siz bu borcunuzu 100 ya da 110 TL civarında yatırırsanız kredi notunuz için bir iyilik yapmış olacaksınız.

Kredi Kartınız Yoksa;

Hemen şartları sizin için uygun bir bankadan düşük limitli bir kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz. Bu sayede borçlarınızı daha kolay ve tarihinde ödediğiniz için kredi notunuzda artış meydana gelecektir.

Kredi Kartı Alamıyorsanız;

Bankalardan düşük limitli kredi kartı alamıyorsunuz. O zaman yine şartları uygun bir bankadan bir banka hesabı açtırın. Paranızı, maaşınızı bu hesaba yatırın ve aktif bir şekilde bu banka kartını kullanın. Ayrıca otomatik ödeme talimatları da sizin için faydalı olacaktır. Kira ödemelerinizi de bu karttan yapabileceğiniz için bir kaç ay sonra bu bankadan düşük limitli bir kredi kartı başvurusunda bulunabileceksiniz.

Kısaca bankanın size sunduğu ürünleri kuralına uygun bir şekilde kullanarak kredi notunuzu yükseltebilirsiniz. Yalnız, bu ürünleri kullanırken borç batağına doğru sürüklenmemek ve aldığınız kredi ya da kredi kartı ürünlerini bilinçli bir şekilde kullanmalısınız. Çünkü kredi notunuzu artırmak için kullanacağınız bankacılık ürünleri, ileri dönemlerde sizin için yine sorun hâline gelebilir ve kredi notu nasıl artar sorularını sormaya başlarsınız.

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. Avatar

    Kesinlikle borçları aksatmamak lazım. kredi kartı veya bireysel kredi gibi borçlarınızı düzenli ödeyin. Kredi kartı borcunuzu ödemekte sıkıntı yaşıyorsanız bireysel kredi çekip kredi kartınızın borcunun tamamını kapatmanızı öneriyorum. Zaten yukarıdaki yazı tüm detayları neredeyse vermiş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir