1. Ana Sayfa
  2. Sağlık Kredisi
  3. Sağlık Kredisi Nasıl Çekilir

Sağlık Kredisi Nasıl Çekilir

Sağlık Kredisi Nasıl Çekilir

Sağlık kredisi bireysel krediler adı altında verilen kredi türüdür. Hastane kredisi olarak da bilinir. Sigortalı olarak çalışan kişilerin sağlık masrafları sigorta tarafından karşılanır. Fakat bazı durumlarda ekstra masraflar çıkabilir. Özellikle özel hastaneler de muayene ücreti ve belirli test ücretli sigorta tarafından karşılanmamaktadır. Bu sebepler ile hastalar belli miktar paraya ihtiyaç duyabilir. Bu aşama da bankaların sağladığı yardım ile sağlık giderleri için kredi çekilebilir. Sağlık kredilerinde de ihtiyaç kredilerinde uygulanan prosedürlerin aynısı uygulanır. Sağlık kredisine sigortası olmayan kişiler hastane masraflarını karşılamak amacı ile başvurmaktadır.

Sağlık kredisine uygulanan faiz oranları da ihtiyaç kredisi faiz oranları ile aynıdır. Öncelikle kişinin yapması gereken hastane de uygulanacak olan tedavi hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olmaktır. Hastane yetkililerinden masraflar için net bir miktar öğrenilmelidir. Aksi halde düşük kredi çekerler ise hastane masraflarını karşılayamazlar. Böylece büyük bir sıkıntı yaşarlar. Sağlık kredisinde vade sayısı en fazla 36 ay olmaktadır. Sağlık kredisini tüm bankalar vermemektedir. Sağlık kredisi veren bankalar Denizbank, garanti bankası, iş bankası, yapı kredi, ziraat bankası vb. olarak sayılabilir. Bankalar tarafından verilen kredi tedavi içindir. Doğum veya ameliyat gibi ekstra olan giderler için kredi kullanmak isteyen kişiler için bankalar özel kredi paketleri sunmaktadır. Bu yüzden bankalar özel faiz uygulaması da yapar.

Sağlık Kredisi Nasıl Çekilir?

Sağlık kredisine başvuru yapmak için öncelikle bankaların web sitelerine veya internet bankacılık sitelerine giriş yapılır. Burada bulunan kredi başvuru formuna istenilen bilgiler yazılarak form doldurulur. Kredi başvuru işlemi onaylandıktan sonra banka bazı belgeleri talep eder. Bankanın talep ettikleri belgeleri hazırlayıp, bireysel krediler bölümüne verilir. Kredi isteği bu işlemler ile yapılır. Sağlık kredisini kullandırmak için bankalar kişinin kredi notuna bakar. Eğer kişinin kredi notu düşük ise banka kredi vermeyebilir. Bu yüzden kredi notu daima kredi kullandırılabilir seviye de tutulmalıdır. Bankalar ile düzenli olarak çalışılmalı, fatura, kredi ve kredi kartı borçları düzenli olarak yatırılmalıdır. Kişiler buna çok dikkat etmelidir. Kredi notu yüksek olan kişilere kredi verilir. Böylece kişiler sağlık kredisinden yararlanarak, tedavi olur.

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. Avatar
    6 sene önce

    Merhabalar, sağlık kredisi kullanmış biri olarak, Allah herkese sıhhat versin diyorum. İnşallah buna hiç ihtiyaç duymazsınız ama hayat işte.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir