İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Kredi Kartları
 3. Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır

Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır

Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır
8

Bizi nakit taşıma zorunluluğundan kurtaran kredi kartları, kontrollü kullanılmadığı takdirde maddî olarak ciddî zararlara yol açabilir. Ancak kontrollü şartlar dâhilinde ise son derece ideal bir ödeme yöntemi olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu bakımdan kredi kartları başta taksitli alışveriş için ya da acil nakit ihtiyaçlarında devreye giren taksitli nakit avans işlemlerinde hayat kurtarıcı fonksiyonu bulunmaktadır.

Kredi Kartı Başvurusu

Kredi kartı başvurusu nasıl yapılır sorusunun cevabı ise, birçok farklı yoldan yanıtlandırılabilir. Örneğin, bankaların hemen hepsi SMS ile kredi kartı başvurusu alabilmektedir. Kimi bankalar da internet siteleri üzerinden doldurdukları başvuru formlarını inceleyerek en kısa sürede size olumlu yahut da olumsuz bir cevap verebilmektedirler.

Kredi kartı çıkmıyor diyen kullanıcılarımız ise, öncelikle hangi bankalar için bu başvuruyu yaptıklarını düşünsünler. Günümüzde, kredi kartını en kolay Akbank, Garanti Bankası ve QNB Finansbank vermektedir. Siz de öncelikle bu bankaların internet sitelerindeki ilgili bölümleri okuyabilir ve o bölümlerde yer alan kredi kartı başvuru formu sayfalarını doldurabilirler. Formlar, kredi puan skorunuzun uygunluğuna göre değerlendirilerek limitlendirilmektedir. Böylece gelirinize oranla bir bankacılık ürünü alabilmektesiniz. Maaşınızla ters orantılı olarak kredi kartı veya kredi ürünleri sizlere verilmez. Kredi kartı başvurusu nasıl yapılır konusu hakkında en detaylı bilgi, yine başvuru yapacağınız bankaya ait web sayfasında yer alan bilgilerdir.

Başvuru yaptıktan sonra kredi kartı çıkıp çıkmayacağı hakkında genellikle birkaç iş günü içerisinde tarafınıza SMS veya e-posta ile bilgi verilmektedir. Olumsuz yanıt aldığınız bir başvurunun ardından sık sık tekrar başvuru yapmayın. Eğer başvurunuzu sık aralıklarla tekrarlarsanız, kredi puanınız bundan olumsuz etkilenir.

Kredi kartı limiti konusunda da, bankaların biraz cimri olduklarını ifâde edebiliriz. Ancak üzülmeyin. Kredi kartınızı kullandıkça bu durum da değişecek ve bankalar kredi kartınızın limitini artırmak isteyip istemediğinizi soracaklar. Dilerseniz, bankanıza başvurarak otomatik limit artırımı talebinde bulunabilirsiniz. Unutmadan; bu başvuruyu internet bankacılığı ya da telefon bankacılığından yapabileceğiniz gibi, ATM’ler üzerinden de gerçekleştirebilirsiniz. Böylece, kredi kartı başvurunuz sırasında size tahsis edilen limiti kısa sürede artırabilme imkânına kavuşabilirsiniz. Kredi kartınızın ekstresinde yer alan borç tutarınızı muhakkak ödeyin.

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (7)

 1. Avatar
  6 sene önce

  ben de başvuru yaptım ama sonuç gelmedi nasıl öğrenebilirim

 2. Avatar

  Yazınızı okumadan önce bir çok bankaya başvurdum ama nedense olumlu sonuç alamıyordum. Verdiğiniz tavsiyeler yararlı oldu. Cuma günü kredi kartımı teslim aldım. Teşekkür ederim.

 3. Avatar
  6 sene önce

  bir mesaj atsan dahi seni bulurlar 😀 yeterki bankalara bulaş

 4. Avatar

  Ben öyle kredi kartı kullanan biri değilimdir hiç düşünmemiştim de ta ki geçen haftaya kadar. Yalnızca banka kartım var o yeterdi bana. Sonra bir akşam televizyonun ekranı kırılmaz mı. Aynı gece sırf peşin fiyatına taksitle televizyon alabilmek için bankanın sitesinden başvuru yaptım ve o da ne 1 dk sonra kredi kartı başvurunuz onaylanmıştır diye mesaj geldi. 4 gün sonra da kart elime ulaştı. Şimdi demek isteyeceğim kredi kartı başvurusu yapmak işte bu kadar kolay arkadaşlar. Bankalar zaten milleti borçlandırmak için ellerinden gelen tüm kolaylıkları sağlıyorlar.

 5. Avatar

  epey zamandır kredi kartı başvurusu yapmayı düşünüyordum, yapmadan bunları okumak çok güzel oldu, teşekkürler

 6. Avatar
  4 sene önce

  bir kere kara listeye düştüm ondan sonra hiçbir banka kredi kartı başvurumu kabul etmiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir