1. Ana Sayfa
  2. Bankalar
  3. Kredi Kartı Borcu Kapatma Kredisi
Trendlerdeki Yazı

Kredi Kartı Borcu Kapatma Kredisi

Ziraat Bankası'nın sunmuş olduğu kampanya kredi kartı borcu kapatma kredisi ile bankalardaki kredi kartı borçlarınızı kapatabilirsiniz.

Kredi Kartı Borcu Kapatma Kredisi
1

Ekonomik kriz ile boğuşan Türkiye’de, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ikinci 100 Günlük İcraat planının detaylarını açıkladı. Söz konusu plan dâhilinde devlet bankaları, vatandaşların kredi ve kredi kartı borçları için uygun faiz ve ödeme koşulları ile yapılandırma yapmaktadır. Bu kamu bankalarından ilki Ziraat Bankası olarak belirlendi. Ziraat Bankası, yaptığı açıklama ile kredi kartı borçlarını toplama kredisi adı altında önemli bir yapılandırma kampanyası başlattığını duyurdu. Buna göre bankalardaki kredi kartı borçlarınızdan ötürü zor durumlar geçirmemeniz için Ziraat Bankası’na başvuru yaparak borçlarınızı tek bir kredi altında toplayabilirsiniz. Hatırlanacağı üzere daha önce de Vakıfbank böyle bir kampanya başlatmıştı.

Kredi Kartı Borcu Kapatma Kredisi

Kredi kartı yapılandırma kredisi ile ortaya çıkan bu kampanya, sadece Ziraat Bankası şubelerine başvuru yaparak gerçekleştirilebilmektedir. Söz konusu başvuru sonrasında başvurunuz kısa süre içerisinde değerlendirilerek uygun taksitlere bölünmekte ve kredi maliyetleri de düşürülmektedir. Bu anlamda Ziraat Bankası’nın sunmuş olduğu kampanyanın adı Birleştiren İhtiyaç Kredisi ismini taşıyor.

Ziraat Bankası’nın sunmuş olduğu bu yeni kampanya sadece kredi kartı borçlularını kapsamaktadır. Bu nispetle banka, kredi kartı borçlusu olan bireylere has 24 ay ve 60 ay vadelerle yeni bir kapatma kredisi imkânı tanımaktadır.

  • 24 aya kadar kapatma kredisinde aylık %1,10 faiz oranı
  • 60 aya kadar kapatma kredisinde de aylık %1,20 faiz oranı seçeneği bulunmaktadır.

Önemli bir hatırlatma yapmamız gerekirse, hâli hazırda alışveriş için kullandığını kredi kartında faiz oranı %2,25; taksitli nakit avans için kullandığınız kredi kartında faiz oranı %2,75’tir. Buna göre Ziraat Bankası’nın sunmuş olduğu kredi taksitleri son derece avantajlı görünmektedir.

Örnek bir ödeme planında 10 bin liralık kredi, 2 senelik vadede aylık %1,10 faiz oranı ve %0,5 kredi tahsis ücreti ile sunulmaktadır. Buna göre kredinin senelik maliyet oranı da %17,6670 olarak hesap edilmektedir. Bu oranlar, kredi kartı borcu kapatma kampanyası için sunulan çok uygun oranlardır.

Başka Bankanın Kredi Kartından Borcum Var, Kampanyadan Yararlanabilir miyim?

Elbette, Ziraat Bankası’nın Birleştiren İhtiyaç Kredisi‘nde sadece banka müşterileri değil, aynı zamanda farklı bankalarda olan kredi kartı borçluları da kampanya dâhiline alınmıştır. Bu nedenle 31 Aralık 2018 tarihinden itibaren bankalara olan kredi kartı borcundan dolayı Ziraat Bankası’nın kampanyasından yararlanabilirsiniz. Fakat, bu krediden yararlanmak için borcu olan kredi kartınızı kapatmanız gerekmektedir.

Ziraat Bankası Birleştiren Kredi Kampanyasına Nasıl Başvuru Yapılır?

Söz konusu kredi kartı borcu kapatma kredisi banka kampanyasına katılmak için öncelikle Ziraat Bankası’nın herhangi bir şubesine gitmeniz gerekmektedir. Banka şubesinde tarafınıza kart borçlarınız ile ilgili olarak her kart için iki adet yazı verilmektedir. Söz konusu yazıların bir tanesi, kartın borcunun ödenmesi durumunda kapatılmasını istediğine dair bir talep yazısıdır. İkinci olan da Ziraat Bankası’na yazılan ve kredi kartı borcunuzu içeren, bununla ilgili kapatılma bilgisini de bildiren bir yazıdır. Mezkûr yazının görüntüsünü aşağıda bulabilirsiniz:

Kredi Kartı Borcu Kapatma Kredisi

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. Avatar

    Kredi kartı borcu kapatma için en iyi yol tabii ki kredi kartı borç kapama kredisi değil ama bu da bir çözüm olarak kullanılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir