1. Ana Sayfa
  2. Bankalar
  3. Halk Destek Kredisi
Trendlerdeki Yazı

Halk Destek Kredisi

Halkbank, yeni döneme dair icraatlar kapsamında Halk Destek Kredisi kampanyasını tanıttı. Yapılandırmadan, kredi kartı borcu olanlar faydalanabilecek.

halk-destek-kredisi
1

Ekonomik krizden kurtulmak ve vatandaşa rahat bir nefes aldırmak için bankalar art arda kampanya yapmaya başladı. Daha önceden Ziraat Bankası ve Vakıfbank’ın uygulamaya koyduğu kredi kampanyasına, Halk Bankası da katıldı. Buna göre Halkbank, Halk Destek Kredisi ile banka müşterisi olup da kredi kartı borcunu ödeyemeyenler için yeni bir yapılandırma kredisi hazırladı. Söz konusu yapılandırma kredisinin faiz oranları oldukça düşük oranlarda yer almaktadır.

Makale İçeriği

Halk Destek Kredisi

Halk Bankası’nın müşterisi olup da kredi kartı borçlarını ödemekte zorlanan vatandaşlar, birikmiş kredi kartı borçlarını da bu yapılandırma ile taksitlendirebileceklerdir. Söz konusu kredide 60 aya varan taksit seçenekleri de yer almaktadır. Buna göre banka nezdinde bireysel kredi borçlarını ödeyemeyen vatandaşlar, 24 aya kadar aylık %1,10, 60 aya kadar da aylık %1,20 oranında faiz oranı ile kredi kullanıp borçlarını ödeyebilecekler.

Bankanın resmî internet sitesinde yer alan Halk Destek Kredisi sayfasındaki örnek ödeme tablosu aşağıdaki gibidir:

Halk Destek Kredisi Örnek Ödeme Tablosu
Kredi Tutarı (TL) Kredi Vadesi (Ay) Aylık Faiz Oranı (%) Tahsis Ücreti (TL) Taksit Tutarı (TL) Senelik Maliyet Oranı* (%)
8.000 24 1,10 42,00 391,09 17,6670
60 1,20 200,03 19,0026

Söz konusu örnek tablo içerisindeki senelik toplam maliyet oranı, vergi ve faizleri de kapsamaktadır. Bu tutar, örnekte yer alan sekiz bin liralık yapılandırma kredisinde bulunan vadeler için geçerlidir. Öte yandan yine faiz oranı, Halkbank’tan hayat sigortası yaptıran vatandaşlar için geçerli olacak. Yani, banka yapılandırma gayesiyle yine sizin üzerinizden para kazanacak. Bu hayat sigortası primi, bireyin kredi tutarı, cinsiyet ve yaşına göre değişiklik göstermektedir. Örnek olarak on bin liralık bir kredi için altmış aylık taksit ve otuz beş yaşında erkek bir birey senelik 31,17 TL hayat sigortası primi ödeyecektir.

Halkbank

Kredi Kartı Borcumu Nasıl Yapılandırabilirim?

Birikmiş kredi kartı borçlarınızı Halkbank’ın yapılandırma kampanyası ile kapatmak istiyorsanız, size en yakın Halkbank şubesine gitmeniz gerekmektedir. Şube, size birkaç belge imzalatacak ve kredinizi hazırlayacaktır. Kampanya kapsamında size çıkartılan kredideki parayı alamadığınızı da belirtmemiz gerekir. Zira bu bedel, direkt kredi kartı borcunuza ödenerek bakiyeniz kapatılmaktadır. Bu cazip fırsatı kaçırmamanız, kredi kartları borçlarınızı ödemeniz açısından çok yararlı olacaktır.

Yorum Yap

Yorum Yap