1. Ana Sayfa
  2. İhtiyaç Kredisi
  3. Vakıfbank Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Vakıfbank Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Vakıfbank Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Vakıfbank bankalarında kredi çekmek istiyorsunuz ama nasıl çekileceğini bilmiyorsanız kafanızdaki bütün soruların cevabına yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Vakıfbank Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Her insan dönemsel olarak nakit para ihtiyacına sıkışabilir. Hiç üzülmeyin bankalar nakit para ihtiyacına sıkışan müşterilerine nakit para imkanı sunuyor. Bankanın size sunmuş olduğu bu nakit parayı bankaya geri ödeme şartıyla aldığınızı söylememize gerek yoktur herhalde. Bankaların sunmuş olduğu kredi imkanlarıyla nakit paraya sıkışan müşteriler rahat bir nefes alıyor.

İlginizi çekebilir. Garanti BBVA Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Vakıfbank Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Gelin şimdi sizlerle birlikte Vakıfbank bankalarından kredi çekerken nelere dikkat etmeli?, hangi belgeler gerekli?, koşulları neler? Ve daha fazla kafanızda bulunan soruların cevaplarını bulalım.

Vakıfbank Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Vakıfbank Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Vakıfbank kredi başvurunuzu isterseniz şubeden isterseniz ise Vakıfbank mobilden yapabilirsiniz. Bunların dışında SMS yoluyla da bilgi sahibi olabilirsiniz. Şubeye giderek kredi çekmek eski zamanlardan gelen bir yöntem ama hala çoğu insanın garanti olarak gördüğü bir yöntemdir. Belirtilen evraklarla şubeye gittiğiniz de banka sizin gelir ve evraklarınıza bakarak kredi çekip çekemeyeceğinizi size beyan eder ve kredi işleminiz o esnada belli olur.

Vakıfbank Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Eğer şubeye gitmek size uzun ve zahmetli geliyorsa günümüz çağı olan internet yardımıyla da kredi başvurusu yapmak oldukça kolay. Aslında kredi çekmek ve kredi başvurusu yapmak günümüzde kolay hale gelmiş durumdadır. İster telefon aracılığıyla ister şubeye giderek isterseniz ise internet aracılığıyla kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Kredi başvurusu yapmak için bazı koşullar ve belgeler aranmaktadır. Sizler için kredi çekerken nelere ihtiyacınız olduğunu aşağıda derledik.

İlginizi çekebilir. Akbank Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır? Neler Gereklidir?

İhtiyaç Kredisi Özellikleri Nelerdir?

İhtiyaç Kredisi Özellikleri Nelerdir?

36 aya kadar vade seçenekleri ile aylık, 3 aylık dönemler veya değişken taksitlerle geri ödeme seçenekleri vardır.

Belirli ve düzenli bir geliri olan (ticari nitelikli kişiler hariç) ve istihbaratı olumlu olan gerçek kişilere kullandırılır.

Kredi kullanan kişiye, Hayat Sigortası yapılır.

Teminat karşılığı kullandırılır.

Vakıfbank Kredi Başvurusu Belgeleri Nelerdir?

Vakıfbank Kredi Başvurusu Belgeleri Nelerdir?

Nüfus cüzdanı

İkamet belgesi veya fatura

Gelir Belgesi

Memurlar için: Maaş bordrosu

Özel Sektör Çalışanları için: Maaş bordrosu ve şirket imza sirküleri

Emekliler için: Emekli aylık dökümü

Şirket Ortakları için: Güncel vergi levhası, bilanço, gelir tablosu, imza sirküleri ve oda kayıt belgesi

Çiftçiler için: Çiftçilik belgesi, arazi tapu fotokopileri

Gayrimenkul Kira Geliri Olanlar için: Tapu belgesi, ilgili kira kontratı

Vakıfbank İhtiyaç Kredi Çekebilmek İçin Kredi Notunun Kaç Olması Gerekir?

Kredi notu, bankalarla olan tüm geçmişinize göre oluşan bir ve bankanın kredi verirken ilk olarak baktığı şeydir. Hangi bankadan kredi ya da kredi kartı almış olursanız olun yaptığınız ödeme gecikmeleri kredi notunuzu etkiler. Akbank ihtiyaç kredisi başvurularında da kredi notu banka tarafından dikkatli bir şekilde incelenmektedir. Akbank ihtiyaç kredisi için riskli grubun dışındaysanız herhangi bir sorun yaşamadan ihtiyaç kredisi alabilirsiniz. Fakat riskli grubun içerisindeyseniz, banka başvurunuzu direkt reddedebilir ya da kefil, ipotek talep edilebilir.

Kredi notu risk gruplarını bu şekildedir:

0-699 en riskli

700-1099 orta riskli

1100-1499 az riskli

1500-1699 iyi

1700-1900 çok iyi

Kredi Notu Nedir?

Kredi Notu Nedir?

Kredi notu, bankalar ile olan tüm geçmişiniz üzerinden puanlandırıldığınız bir sistemdir. Yani güncel borç durumunuz, ödemelerinizin hepsine göre kredi notunuz ortaya çıkar. Kullandığınız kredi kartının ödemeleri, bankadan kredi çektiyseniz bunun ödemeleri gibi bilgilerden yola çıkarak hesaplanan nottur. Bankanın bunu yapma amacı kendini güvence altına almaktır. Banka kredi vermeden önce müşterinin diğer ödemlerine bakarak, kendine borcunu düzenli bir şekilde ödeyip ödemeyeceğine bakar.

Vakıfbank İhtiyaç Kredisine Kimler Başvurabilir?

Vakıfbank ihtiyaç kredisine başvurmak için Vakıfbank müşterisi olmanıza gerek yoktur. Eğer 18 yaşınızı doldurmuş bir bireyseniz ve çalışmaktaysanız Vakıfbank kredi başvurusu yapabilirisiniz. Eğer kredi puanınız riskli değilse ve ödemeleriniz düzenliyse kredi başvurunuzun olumlu sonuçlanma ihtimali artar.

Kredi Başvuru Onayı İhtimalini Arttırmak İçin Neler Yapılabilir?

Kredi Başvuru Onayı İhtimalini Arttırmak İçin Neler Yapılabilir?

Eğer gecikmiş borçlarınız varsa toplu bir şekilde ödeme sağlayın.

Kredi başvurusu yapmak istediğiniz bankanın mutlaka düşük bütçelide olsa kredi kartını kullanın.

Borçlarınızı düzenli ödemeye dikkat edin.

Kredi kartı kullanıyorsanız sürekli olarak asgari tutarını ödemek yerine askeri tutarından daha fazla ödeme gerçekleştirin.

Mevcut olan borçlarınızı tek bir borçta toplayın.

Kredi Notu Düşük Olanlar Nasıl Kredi Çekebilir?

Kredi notunuz düşükse, kredi başvurunuzun olumlu sonuçlanması için öncelikle kredi notunuzu yükseltmeniz gerekir. Kredi notunuzu yükseltmek için ise bir süre düzenli bir şekilde ödemelerinizi gerçekleştirmeniz gerekir. Aynı zamanda birden fazla yere borcunuz bulunmaktaysa borçlarınızı tek bir borç altında toplamak ta kredi notunuzu arttırmanıza yardımcı olacaktır.

İlginizi çekebilir. Yapı Kredi Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır? Neler Gereklidir?

Vakıfbank Anında Kredi İle Kredi Başvurusu Yapmak

Anında kredi başvurusu için mobil bankacılık kullanıyor olmanız yeterlidir. Eğer mobil bankacılık kullanmıyorsanız, öncelikle kendinize bir mobil bankacılık hesabı oluşturmanız gerekir. Hesabı oluşturduktan sonra ise gerekli bölümden kredi başvurunuzu saniyeler içerisinde gerçekleştirebilirsiniz. Şunu da unutmamalısınız ki anında kredi başvurusu yapmak için, başvuracağınız bankanın müşterisi olmanız gerekmektedir.

Vakıfbank İletişim Bilgileri Nelerdir?

Saray Mahallesi Dr. Adnan Büyükdeniz Caddesi

No:7/A-B 34768 Ümraniye/İstanbul

Telefon: +90 216 724 10 00

Faks: +90 216 724 39 09

 

Yorum Yap

Yorum Yap