1. Ana Sayfa
  2. Bank Kredisi
  3. İş Bankası Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır? Neler Gereklidir?

İş Bankası Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır? Neler Gereklidir?

İş Bankası Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır? Neler Gereklidir?

İş Bankası kredi başvurusu yapmak istiyorsanız yazımızı dikkatlice okuyun. Sizler için bu yazımızda İş bankasından kredi çekerken ihtiyacınız olan her şeyi derledik. İş bankası Türkiye’nin önde gelen bankaları arasında yer almaktadır. Müşterilerin ihtiyaçlarına göre kredi paketleri sunan İş Bankası zor durumda olan müşterilerin yardımına yetişiyor.

İş Bankası Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır? Neler Gereklidir?

İş Bankası Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

İş Bankası ihtiyaç kredisi başvurusunu bankanın internet şubesi ya da mobil bankacılık kanalları aracılığı ile online olarak anında başvuru yapabilir, kriterleri sağlıyorsanız olumlu dönüş alarak işlemleri tamamlayabilirsiniz. Aynı zamanda şubeden de ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunmanız mümkün. Çok kısa süre içerisinde başvurunuzu değerlendiren İş Bankası tüketici kredisi ürünü sayesinde nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

İlginizi çekebilir. Vakıfbank Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

İş Bankası İhtiyaç Kredisine Kimler Başvurabilir?

İş Bankası İhtiyaç Kredisine Kimler Başvurabilir?

18 yaşından büyük olan ve ihtiyaç kredisi sınırlarında nakit gereksinimi olan herkes güncel İş Bankası ihtiyaç kredisi faiz oranı üzerinden hesaplama yaparak başvuruda bulunabilir. Belli başlı kriterlerin sağlanması neticesinde de başvurunuz değerlendirilerek kısa sürede nakit ihtiyacınız karşılanmış olur. Bu şartların başında da kredi notunuzun yüksek olması ve yasal olarak hiçbir takip sürecinde olmamanız geliyor. Aynı zamanda aktif olarak devam eden sigorta girişinizin olması da oldukça önemlidir.

İş Bankası İhtiyaç Kredisi İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir?

Başvuru sahibi ve talep edilmesi durumunda kefillerin vermesi gereken evrakları aşağıda bulabilirsiniz:

Başvuru formu: online ya da şubeden

Nüfus cüzdanı ya da sürücü belgesi fotokopisi

Gelir belgesi

Memurlar için: Maaş bordrosu

Özel Sektör Çalışanları için: Maaş bordrosu ve şirket imza sirküleri

Emekliler için: Emekli aylık dökümü

Şirket Ortakları için: Güncel vergi levhası, bilanço, gelir tablosu, imza sirküleri ve oda kayıt belgesi

Çiftçiler için: Çiftçilik belgesi, arazi tapu fotokopileri

Gayrimenkul Kira Geliri Olanlar için: Tapu belgesi, ilgili kira kontratı

İş Bankası İhtiyaç Kredisi Dosya Masrafı Ne Kadar Tutar?

İş Bankası İhtiyaç Kredisi Dosya Masrafı Ne Kadar Tutar?

İş Bankası ihtiyaç kredisi başvurularınızın onaylanmasının ardından, istediğiniz anaparadan bir miktar kesinti olabilir. Bu kesintinin sebebi ise bankaların ihtiyaç kredileri için yaptıkları işlemler sonucunda aldıkları dosya masrafıdır. Bankalardan bankalara dosya masrafı miktarında değişiklik söz konusu olsa da yasal oranların üstüne çıkılması mümkün değil. Bankaların uygulayabileceği en yüksek ihtiyaç kredisi dosya masrafı, alınacak olan kredinin binde 5’i kadar olabilir.

İlginizi çekebilir. QNB Finansbank Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

İş Bankası İhtiyaç Kredisi Yaş Sınırı Var mı?

İş Bankası İhtiyaç Kredisi Yaş Sınırı Var mı?

İş Bankası 18-65 yaş aralığındaki kişilere kolaylıkla kredi veren bankalar arasında yer alıyor. İhtiyaç kredisi başvurularında gelirin yeterli olması halinde 18-20 aralığı kolaylıkla kredi alabilir. 65 yaş üzerindeki emekliler ya da yaşlıların geri ödeme planlarında herhangi bir aksilik olmaması için hayat sigortası zorunluluğu söz konusu olduğu gibi 75 yaşın çok üstüne tolerans gösterilmemekte.

İş Bankası Kefilsiz İhtiyaç Kredisi Mümkün mü?

İş Bankası Kefilsiz İhtiyaç Kredisi Mümkün mü?

İş bankasından kredi çekmek için kredi notunuz yeterliyse ve geliriniz yüksekse kefile ihtiyaç olmadan kredi başvurusu yapmanız mümkündür. Kefil ihtiyacı olmadan anında kredi alabilirsiniz. Online başvuru imkanı da sunan İş Bankası tüketici kredisi sayesinde, kefilsiz ve ipoteksiz şekilde nakit ihtiyacınızı karşılamak mümkündür.

İş Bankası Kredi Başvurusu Yaparken Dikkat Etmeniz Gerekenler Nelerdir?

Kredi başvurularında dikkat etmeniz gereken en önemli nokta faiz oranıdır çünkü faiz oranı toplam geri ödeme miktarını doğrudan etkilemektedir. İş Bankası tüketici kredisi başvurularını yapmadan önce faiz oranlarını ve aylık ödeme tutarlarını incelemenizde fayda var. Kredi faizleri yaptığınız hesaplamanın ardından değişiklik gösterebilmektedir. Bu yüzden kendiniz için en uygun ihtiyaç kredisi faiz oranlarını belirlediğinizde bankaya başvuruda bulunarak işlemlerinizi başlatmanızı tavsiye ederiz.

İş Bankası Kredi Başvurusu İçin Kredi Notu Kaç Olmalı?

Kredi notu, bankalarla olan tüm geçmişinize göre oluşan ve bankanın kredi verirken ilk olarak baktığı şeydir. Hangi bankadan kredi ya da kredi kartı almış olursanız olun yaptığınız ödeme gecikmeleri kredi notunuzu etkiler. İş Bankası kredi başvurularında da kredi notu banka tarafından dikkatli bir şekilde incelenmektedir. İş Bankası kredi başvurusu için riskli grubun dışındaysanız herhangi bir sorun yaşamadan ihtiyaç kredisi alabilirsiniz. Fakat riskli grubun içerisindeyseniz, banka başvurunuzu direkt reddedebilir ya da kefil, ipotek talep edilebilir.

Kredi notu risk gruplarını bu şekildedir:

0-699 en riskli

700-1099 orta riskli

1100-1499 az riskli

1500-1699 iyi

1700-1900 çok iyi

İşCep İle Anında Kredi

İşCep İle Anında Kredi

Eğer şubeye gidip saatlerce sıra beklemek istemiyorsanız İşCep tam da size göre. Akıllı telefonunuza indireceğiniz İşCep uygulaması ile saniyeler içerisinde kredi başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Krediniz onaylanırsa paranız anında hesabınızda. Kefil derdi olmadan, şubede sıra bekleme derdi olmadan kredi başvurusu yapmak istiyorsanız İşCep uygulamasını indirebilirsiniz. Detayları aşağıda sizler için derledik.

Anında Kredi Nedir?

Anında Kredi Nedir?

Anında Kredi, 50.000 TL’ye kadar olan tüm nakit ihtiyaçlarınızı size özel faiz oranları ile anında karşılayabileceğiniz pratik bir bireysel kredidir.

Üstelik, Anında Kredi’ye başvururken dilerseniz ilk taksitinizi krediyi kullandığınız tarihten 3 ay sonra olacak şekilde belirleyebilir ve kredinizi eşit taksitlerle geri ödeyebilirsiniz. 90 güne varan ödemesiz dönemli Anında Kredi’ye İşCep veya İnternet Şubesi’nden başvuru yapabilirsiniz.

Anında Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Anında Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

İşCep > Krediler > Kredi Başvurusu Yap > Anında Kredi veya Başvurular > Krediler > Anında Kredi

İnternet Şubesi > Kredilerim > Anında Kredi veya Başvuru-Ürünler > Anında Kredi

Bankamatik > Diğer İşlemler > Başvurular > Anında Kredi

 

Yorum Yap

Yorum Yap