İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. İhtiyaç Kredisi
  3. Akbank Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır? Neler Gereklidir?

Akbank Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır? Neler Gereklidir?

Akbank Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır? Neler Gereklidir?

Akbank Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır? Adımları Nelerdir? Hangi Belgeler Gereklidir? Bütün bu soruların cevabını sizler için yazımızda derledik.

Akbank Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır? Neler Gereklidir?

Akbank Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Akbank bu anlamda kredi çekmek isteyenler için şubeye gitmeye gerek kalmadan da kredi çekme kolaylığını siz müşterilere sunuyor. Kredi başvurunuzu isterseniz şubeye giderek isterseniz de online olarak başvuru yapabilirsiniz.

Eğer kredi başvurunuz olumlu sonuçlanırsa kredinizi kaç ay vade ile ödeyeceğinizi seçebilir ve ödeme planınızı oluşturabilirsiniz.

Akbank Kredi Kullanma Şartları:

18 yaşını doldurmuş olmanız gerekmektedir.

Kredi ödemelerinizin genel olarak zamanında ve eksiksiz olması gerekmektedir.

Gelirinizi resmi olarak belgeleyebiliyor olmanız gerekmektedir.

İpotek verecekseniz eşinizin rızasını yazılı olarak bankaya vermeniz gerekmektedir.

Sizler için derlediğimiz Akbank EFT saatleri ve ücretleri yazımıza buradan bakabilirsiniz.  Akbank EFT Saatleri ve Ücretleri [GÜNCEL]

Akbank Kredi Başvuru Adımları Nelerdir?

Krediye başvurmak ve sonuçlanması hızlı bir işlem olsa da bazı adımları tamamlamanız gerekmektedir. Sizler için kredi başvuru adımlarını 5 maddede toparladık.

1- Kullanmak istediğiniz ihtiyaç kredisi tutarını belirleyin.

2- Ödemeniz gereken aylık taksit tutarını ve toplam geri ödeme tutarını göz önünde bulundurarak bütçenize en uygun vadeyi seçin.

3- Başvuru formundaki iletişim bilgilerinizi ve kişisel bilgilerinizi hatasız doldurun.

4- Talep edilen evrakları bankaya eksiksiz bir şekilde iletin.

5- Krediniz onaylandığında tarafınıza iletilen kredi ödeme planını ve kredi sözleşmesini onaylayarak süreci tamamlayın.

Akbank Kredi Başvuru Belgeleri Nelerdir?

Nüfus cüzdanı

İkamet belgesi veya fatura

Gelir Belgesi

Memurlar için: Maaş bordrosu

Özel Sektör Çalışanları için: Maaş bordrosu ve şirket imza sirküleri

Emekliler için: Emekli aylık dökümü

Şirket Ortakları için: Güncel vergi levhası, bilanço, gelir tablosu, imza sirküleri ve oda kayıt belgesi

Çiftçiler için: Çiftçilik belgesi, arazi tapu fotokopileri

Gayrimenkul Kira Geliri Olanlar için: Tapu belgesi, ilgili kira kontratı

Akbank İhtiyaç Kredisi İçin Kredi Notu Kaç Olmalı?

Kredi notu, bankalarla olan tüm geçmişinize göre oluşan ve bankanın kredi verirken ilk olarak baktığı şeydir. Hangi bankadan kredi ya da kredi kartı almış olursanız olun yaptığınız ödeme gecikmeleri kredi notunuzu etkiler. Akbank ihtiyaç kredisi başvurularında da kredi notu banka tarafından dikkatli bir şekilde incelenmektedir. Akbank ihtiyaç kredisi için riskli grubun dışındaysanız herhangi bir sorun yaşamadan ihtiyaç kredisi alabilirsiniz. Fakat riskli grubun içerisindeyseniz, banka başvurunuzu direkt reddedebilir ya da kefil, ipotek talep edilebilir.

Kredi notu risk gruplarını bu şekildedir:

0-699 en riskli

700-1099 orta riskli

1100-1499 az riskli

1500-1699 iyi

1700-1900 çok iyi

Akbank İhtiyaç Kredisine Kimler Başvurabilir?

Akbank ihtiyaç kredisine başvurmak için Akbank müşterisi olmanıza gerek yok. Herkes Akbank ihtiyaç kredisine başvurabilir.  Ama tabi ki belli kriterler bulunmakta.18 yaşından büyük olan, aynı zamanda risk ve istihbarat konusunda herhangi bir sorunu olmayan, belgelenebilir gelir sahibi herkes Akbank ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunabilir. Kredi notunda herhangi bir sorun yoksa ve sigorta girişi ile birlikte belgelenebilir geliriniz de varsa başvuruda bulunabilirsiniz.

Akbank İhtiyaç Kredisi Çeşitleri Nelerdir?

Akbank İhtiyaç Kredisi Çeşitleri Nelerdir?

Akbank ihtiyaç kredisi tek bir isim altında ve kullanıcıların çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak üzere sunuluyor. Evlilik, elektronik eşya alımı, beyaz eşya, tatil, alışveriş, eğitim gibi pek çok neden için kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Akbank İhtiyaç Kredisi Dosya Masrafı Ne Kadar?

Bankalar, tüketici kredisi verme aşamasında belli masraflar çıkarabiliyor. Dosya masrafı da işlemlerin yapıldığı sırada harcanan masraf gideri olarak müşterilere yansıtılıyor. Akbank ihtiyaç kredisi için yasal oranın üzerinde bir rakam sunmuyor. Alınacak kredi tutarı üzerinden en fazla binde 5 oranında dosya masrafı, işlemlerin sonunda kredinin içinden kesilerek müşterilere yansıtılıyor. Bu tutarı isterseniz nakit olarak verip taksitlere yansıtmazken isterseniz ise total kredi tutarına ekleyebilirsiniz.

Akbank İhtiyaç Kredisinin Yaş Sınırı Var Mıdır?

Eğer Akbank ihtiyaç kredisi başvurusu yapılırken kredi notu ve gelir belgesinde sorun yoksa 18 yaşındaki herkes bu talepte bulunabilir. Emeklilik ve yaşlılık gibi durumlarda ise 70 yaşa kadar kredi verilmesi mümkün olabiliyor. Sağlık durumu ve hayat sigortasının da devreye girmesi ile birlikte 70 yaş sınırının üstüne çıkıldığı istisnalar söz konusu olabilir. Bunun için de bankayla görüşülmesi ve gerekli şartların öğrenilmesinde yarar vardır.

Akbank İhtiyaç Kredisini Kefilsiz Çekmek Mümkün Mü?

Akbank ihtiyaç kredisi kefilsiz bir şekilde sunulan nakit çözümlerden biridir. İnternet üzerinden yapılan başvurunun ardından kimlik kartı ile Akbank şubelerine gidilmesi ile hiçbir kefil ya da ipotek şartı olmadan kredi kullanılması mümkün oluyor.

Akbank Mobil İle Hızlı Kredi

Akbank Mobil İle Hızlı Kredi

Acil kredi çekmeniz durumda şubeye gitmeye gerek kalmadan krediniz Akbank Mobilde.

Akbank mobile giriş yaptıktan sonra isterseniz ne kadar kredi miktarına başvuracağınızı öğrenin isterseniz de direkt olarak kredi başvurusu yapın.

Akbank Mobil İle 7/24 belgesiz imzasız kredi çekme imkanı sizlerle. Üstelik 40.000 Tl’ye kadar kredi çekme fırsatı sizlerle.

Akbank İletişim Bilgileri

Şirket Ünvanı: AKBANK T.A.Ş.

Genel Müdürlük: Akbank Genel Müdürlüğü Sabancı Center 4.Levent 34330 İstanbul Operasyon Merkezi: Akbank Bankacılık Merkezi Cumhuriyet Mah. Plevne Cad. No:1 Şekerpınar Çayırova 41420 Kocaeli

 

 

Yorum Yap

Yorum Yap