İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Krediler
  3. Akbank Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır? Neler Gereklidir?

Akbank Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır? Neler Gereklidir?

Akbank Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır? Neler Gereklidir?

Akbank Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır? Adımları Nelerdir? Hangi Belgeler Gereklidir? Bütün bu soruların cevabını sizler için yazımızda derledik.

Akbank Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır? Neler Gereklidir?

Akbank Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Akbank bu anlamda kredi çekmek isteyenler için şubeye gitmeye gerek kalmadan da kredi çekme kolaylığını siz müşterilere sunuyor. Kredi başvurunuzu isterseniz şubeye giderek isterseniz de online olarak başvuru yapabilirsiniz.

Eğer kredi başvurunuz olumlu sonuçlanırsa kredinizi kaç ay vade ile ödeyeceğinizi seçebilir ve ödeme planınızı oluşturabilirsiniz.

Akbank Kredi Kullanma Şartları:

18 yaşını doldurmuş olmanız gerekmektedir.

Kredi ödemelerinizin genel olarak zamanında ve eksiksiz olması gerekmektedir.

Gelirinizi resmi olarak belgeleyebiliyor olmanız gerekmektedir.

İpotek verecekseniz eşinizin rızasını yazılı olarak bankaya vermeniz gerekmektedir.

Sizler için derlediğimiz Akbank EFT saatleri ve ücretleri yazımıza buradan bakabilirsiniz.  Akbank EFT Saatleri ve Ücretleri [GÜNCEL]

Akbank Kredi Başvuru Adımları Nelerdir?

Krediye başvurmak ve sonuçlanması hızlı bir işlem olsa da bazı adımları tamamlamanız gerekmektedir. Sizler için kredi başvuru adımlarını 5 maddede toparladık.

1- Çekmek istediğiniz ihtiyaç kredisi tutarını belirlemeniz gerekir.

2- Çektiğiniz kredi sonrasında ödeyeceğiniz taksitleri ve güncel borcu göz önünde bulundurarak, tutara karar vermelisiniz.

3-Kredi başvurusunda bulunurken, sizden istenen bilgileri eksiksiz bir şekilde tamamlayın.

4- Bankanın sizden istediği evrak ve belgeleri eksiksiz bir şekilde tamamlayın.

5- Krediniz onaylandığında size imzalamanız için bir sözleşme gönderilir. Sözleşmeyi dikkatlice okuyarak, imzalayın.

Akbank Kredi Başvuru Belgeleri Nelerdir?

Nüfus cüzdanı

İkamet belgesi veya fatura

Gelir Belgesi

Memurlar için: Maaş bordrosu

Özel Sektör Çalışanları için: Maaş bordrosu ve şirket imza sirküleri

Emekliler için: Emekli aylık dökümü

Şirket Ortakları için: Güncel vergi levhası, bilanço, gelir tablosu, imza sirküleri ve oda kayıt belgesi

Çiftçiler için: Çiftçilik belgesi, arazi tapu fotokopileri

Gayrimenkul Kira Geliri Olanlar için: Tapu belgesi, ilgili kira kontratı

Akbank İhtiyaç Kredisi İçin Kredi Notu Kaç Olmalı?

Kredi notu, bankalarla olan tüm geçmişinize göre oluşan ve bankanın kredi verirken ilk olarak baktığı şeydir. Hangi bankadan kredi ya da kredi kartı almış olursanız olun yaptığınız ödeme gecikmeleri kredi notunuzu etkiler. Akbank ihtiyaç kredisi başvurularında da kredi notu banka tarafından dikkatli bir şekilde incelenmektedir. Akbank ihtiyaç kredisi için riskli grubun dışındaysanız herhangi bir sorun yaşamadan ihtiyaç kredisi alabilirsiniz. Fakat riskli grubun içerisindeyseniz, banka başvurunuzu direkt reddedebilir ya da kefil, ipotek talep edilebilir.

Kredi notu risk gruplarını bu şekildedir:

0-699 en riskli

700-1099 orta riskli

1100-1499 az riskli

1500-1699 iyi

1700-1900 çok iyi

Akbank İhtiyaç Kredisine Kimler Başvurabilir?

Akbank ihtiyaç kredisine başvurmak için Akbank müşterisi olmanıza gerek yoktur. Müşteri ola ya da olmayan herkes Akbank bankalarından kredi çekebilir. Ama tabii banka sizden belli kriterler istemektedir. Öncelikle kredi çekebilmeniz için 18 yaşından büyük olmanız gerekmektedir. 18 yaşından büyük olan ve gelirini gösterebilen herkes Akbank kredisine başvurabilir.

Akbank İhtiyaç Kredisi Çeşitleri Nelerdir?

Akbank İhtiyaç Kredisi Çeşitleri Nelerdir?

Akbank ihtiyaç kredisi tek bir isim altında ve kullanıcıların çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak üzere sunuluyor. Evlilik, elektronik eşya alımı, beyaz eşya, tatil, alışveriş, eğitim gibi pek çok neden için kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Akbank İhtiyaç Kredisi Dosya Masrafı Ne Kadar?

Bankalar, müşterilere kredi verirken, bazı masraflar çıkartabilmektedir. Bunlar çekilen krediden hariç olarak hesaplanır. Dosya masrafı, kredi işlemi gerçekleşen alınan ücrete denir. Akbank, müşterinin alacağı kredi üzerinden en fazla binde 5’lik bir oran almaktadır. Size çıkartılan dosya masrafını isterseniz direkt olarak nakit verebilirsiniz, isterseniz de kredinizin üzerine ekletebilirsiniz.

Akbank İhtiyaç Kredisinin Yaş Sınırı Var Mıdır?

18 yaşın altında bulunan bireyler, kredi başvurusunda bulunamazlar. Bu neredeyse bütün bankalar için geçerli olan bir bilgidir. Yaşlılık ya da emekli olunan durumlarda 70 yaşına kadar kredi başvurusu olumlu sonuçlanabiliyor. Fakat yine de dediğimiz gibi bu kriterler bankadan bankaya değişiklik gösterebiliyor.

Akbank İhtiyaç Kredisini Kefilsiz Çekmek Mümkün Mü?

Kefilsiz bir şekilde Akbank bankalarından kredi çekmek mümkündür. İnternet üzerinden yapacağınız başvuru sonrasında kimliğiniz ile şubeye gitmeniz ve kefilsiz kredi için geldiğinizi söylemeniz yeterlidir.

Akbank Mobil İle Hızlı Kredi

Akbank Mobil İle Hızlı Kredi

Eğer acil olarak krediye ihtiyacınız varsa, şubeye gitmenize gerek kalmadan, Akbank mobil üzerinden kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Akbank mobile giriş yaptıktan sonra, hesabınız üzerinden ilgili bölümlere tıklayarak kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Akbank mobil aracılığı ile, istediğiniz her sat kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Akbank İletişim Bilgileri

Şirket Ünvanı: AKBANK T.A.Ş.

Genel Müdürlük: Akbank Genel Müdürlüğü Sabancı Center 4.Levent 34330 İstanbul Operasyon Merkezi: Akbank Bankacılık Merkezi Cumhuriyet Mah. Plevne Cad. No:1 Şekerpınar Çayırova 41420 Kocaeli

 

 

Yorum Yap

Yorum Yap