İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Krediler
  3. Faturalı Telefon Hattına Kredi

Faturalı Telefon Hattına Kredi

Faturalı Telefon Hattına Kredi
1

Faturalı telefon hattına kredi verme adı altında son zamanlarda bazı firmaların 1.000 TL ile 5.000 TL arasında bir tutarın aynı gün içerisinde verilebileceğini vadederek ortaya çıkmasıyla haliyle bir pazar oluşmaya başladı.

Kredi Vadeden Firmalar Ne Yapar;

Acil kredi ihtiyacınızı bankalardan kredi notu düşük olup da kredi alamayan ya da sorunlu olan kişilere telefon hattı üzerine sözde kredi verdiğini söyleyen finans firmaları bulunmaktadır. Fakat gerçekte, faturalı hattınız üzerine cihaz kampanyasını kullanmaktadırlar. Ve hat sahibine istediği kredi tutarına göre faturaya ek olarak cep telefonu satılmaktadır. Talep edilmiş sözde kredi tutarı ise elden teslim edilmektedir. Biraz daha açıklayıcı olması açısından örnek verelim. 3.000 TL değerinde bir cep telefonu bayi, hat sahibinden 2.600 TL almış gibi gösteriliyor. 400 TL ise bayinin kârı gibi gösteriliyor. Hat sahibi gerçekten faturalı hattı üzerine cep telefonu almış gibi taksitler halinde ödemeye başlıyor. Bu kredi işleminizi gerçekleştirdiğiniz takdirde en fazla 24 taksit imkânı sunulabilmektedir. Kredi vereceğini söyleyen firmalarla imkan dahilinde ise yüz yüze görüşerek bilgi almanızda fayda vardır. Bu firmaların verebilecek oldukları tutar kişinin hattına tanımlanmış olan cihaz fiyatını geçmemektedir. Bu firmalar GSM şirketleri ile bir bağı bulunmamaktadır. Dikkat etmenizde fayda var.

Ne Yapılması Gerekir ;

Faturalı Hat sahibinin asgari 6 aylık hat sahibi olması ve faturalarının gecikmeden düzenli ödenme koşulunu taşıyor olması ve son 2 yılda cihaz kampanyalarında sicilinin temiz olması gerekmektedir. Son olarak tek çareniz faturalı hatta kredi kullanmak ise birkaç önerimiz var. Bankalardan da olumlu bir sonuç alamadıysanız eğer, kendiniz bir bayiye giderek gerekli tutarda cep telefonunu satın alabilirsiniz. Hiç kullanmadan faturası ile birlikte e-ticaret siteleri üzerinden veya cep telefonu alım satım yapan iş yerlerinden sıkı daha düşük zararlarla satmayı deneyebilirsiniz.

Faturalı Telefon Hattına Kredi

Acil nakit ihtiyaçlarınız için bir alternatif olarak görülen faturalı hatlar üzerinden alınan krediler, yüksek faizli olduğu için son tercih olarak düşünülmelidir. Piyasanın şartlarını iyi bilmek, iyi araştırmak ve buna göre kredi kullanmak gerekiyor. Buradaki en önemli konu, faturalı hat üzerinden çekilen kredilerin de kredi notunuzu etkilemesidir. Kredi notu hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap