İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Eğitim Kredisi
 3. Eğitim Kredisi Veren Bankalar

Eğitim Kredisi Veren Bankalar

Eğitim Kredisi Veren Bankalar
3

Eğitime Destek

Çağımızda okuma oranı git gide yükselirken eğitime verilen maddi manevi destek de bir o kadar artıyor. Yardım kuruluşları, bireysel örgütlenmeler, hayırseverler eğitim için yan yana geliyor. Bununla ilgili seminerler, konferanslar düzenlenip toplumu bilinçlendirmek ve eğitim birliğini sağlamak için gönüllü akademisyenler, sivil toplum örgütleri lise ve üniversitelerde de özel bir çaba yürütüyor. Bu anlamda bir öğrenci için en kıymetli şey eğitim kredisi veren bankalar bilgisine sahip olmaktır.

Eğitim Kredisi

Bankalar da öğrenciler ve veliler için kredi imkanı sağlayarak bu destekte yerlerini alıyorlar. Çeşitli faiz oranları ve ödeme çeşitleriyle hayatı kolaylaştırmak ve imkansızlıklar nedeni ile eğitim mahrumiyetini ortadan kaldırmak amacı hedefleniyor. Bazı bankalar dosya masrafı almadan ve düşük faiz oranları ile bu destek platformunu yürütüyor. Hemen hemen her bankanın bünyesinde bu tür kredi imkanları bulunuyor. Katılım bankaları ve diğer tüm bankalar öğrenci ve ailelerin yanında yer alıyor.

Eğitim Kredisi Veren Bankalar Hangileri?

Ziraat Bankası, Vakıf Bank, Deniz Bank, İş Bankası, QNB Finansbank, Garanti Bankası ve tüm katılım bankaları koşulları sağlamaları durumunda öğrenciye kredi veriyor.

Daha önceden kredi ya da diğer konularda banka ile sorun yaşamamış olması başta gelen şartlar arasında yer alıyor. Öğrencinin istenilen evrak ve şartları sağlamaması durumunda veliler çocukları için kredi çekebiliyorlar. Yaş sınırlaması olmadan her yaştaki öğrenciye kapılarını açan bankalar taksitleri de birkaç ay geç başlatma seçeneği de sunabiliyor.

İstenilen evrak ve koşullar ise şu şekilde sıralanıyor;

 1. Nüfus cüzdanı (fotokopisi)
 2. Maaş bordrosu ve şirket tarafından başlıklı kağıda yazılmış kaşeli imzalı yazı
 3. Var ise tapu ya da kira kontratı
 4. İkâmetgah belgesi
 5. Eğitim ücretini gösteren okuldan alınmış evrak

Yurt dışı eğitimleri için ise şu evraklar talep ediliyor;

 1. Okula kayıt belgesi
 2. Pasaport ve vize (alınmışsa)
 3. Eğitim ücretini gösteren okuldan alınmış evrak ya da proforma fatura

Bu belgeleri hazırlayarak eğitim kredisi veren bankalar nezdinde başvuru yapabilirsiniz. Yapmış olduğunuz başvurular, gelirinize ve kredi puanına göre genellikle hemen cevaplandırılmaktadır. Eğer kredi skorunuzda olumsuz bir durum yoksa, kredinizi hemen kullanabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap