İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Eğitim Kredisi
  3. Öğrenciye Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Öğrenciye Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Öğrenciye Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Öğrenciye kredi veren bankalar var mı diye şaşırmayın. Bankalar siz öğrencilerin halinden anlayıp, sizler içinde kredi çekme imkanını sizlere sunmaktadır.

Öğrenciye Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Öğrenciyseniz, nakit paraya olan ihtiyacınız hiçbir zaman bitmez. Bazen nakit paraya sıkışabilirsiniz, yurt ücretinizi ya da okul ücretinizi ödemek için paraya ihtiyacınız olabilir. Bu gibi durumlarda üzülmeyin, yazımızda sizler için kredi koşullarını ve hangi bankaların bu hizmeti sağladığını sizler için derledik.

İlginizi çekebilir. Yapı Kredi Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kredi Nedir?

Kredi Nedir?

Kredi basit anlatımıyla, bankaların müşterilerine sunmuş olduğu bir geri ödemeli para sistemidir. Örnek vermek gerekirse, çocuğunuzu evlendireceksiniz ve nakit paraya ihtiyacınız var. Müşterisi olduğunuz bir bankaya giderek öncelikle kredi başvurusu yapmanız gerekmektedir. Eğer krediniz olumlu sonuçlanırsa, banka size en fazla ne kadar tutarda para çekebileceğiniz de söyler. Sizde kendinize uygun ve sonrasında ödeyebileceğiniz miktarda parayı çekmek için onay verebilirsiniz. Genelde kredi ödemeleri 36 ay vadeli şeklindedir.

İlginizi çekebilir. Yapı Kredi Altın Hesabı Nedir? 

Bankadan çekeceğiniz tutarı, geçmiş banka ilişkileriniz ve borç ödeme durumunuzda belirlemektedir. Eğer geçmişte fatura, kredi borcu ya da herhangi bir ödeme konusunda gecikmeli bir durumunuz olduysa, bu kredi çekerken size olumsuz bir şekilde yansır. Çünkü banka kendini garanti altına almak ister.

Öğrenciye Kredi Veren Bankalar

Öğrenciye Kredi Veren Bankalar

Gençlerin imdadına yetişerek, finansal anlamda destek sağlayan bankaları ve koşullarını sizler için derledik.

Ziraat Bankası

Ziraat Bankası eğitim kredisi için gerekli belgeler nüfus cüzdanı, sürücü belgesi ya da pasaport, öğrenci belgesi, varsa gelir belgesi. Bu belgeleri tamamlayarak en yakın Ziraat Bankası şubesine giderek öğrenci kredisi başvurusu yapabilir ve kredinizi hemen kullanabilirsiniz. Ziraat bankasının sunmuş olduğu eğitim kredisi 36 aya varan vade seçeneği ve düşük faiz oranlarıyla sizleri karşılıyor.

İNG Bank

İNG Bank, 5000 TL mini kredi adı altında üniversite öğrencilerine anında kredi imkanı sunuyor. 2,99 faiz oranı ve 36 aya varan vadelerle ihtiyaç kredisi kullanmak istiyorsanız hemen başvurunuzu yapabilirsiniz. 5.000 TL 36 ay vadeli ihtiyaç kredisinin aylık taksit ödemesi 250 TL tutmaktadır. Detaylı bilgi için İNG Bank şubelerinden ya da mobil uygulamadan detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Denizbank

Öğrenci kredisi veren bankalardan birisi de Denizbank’tır. Siz de 10.000 TL ihtiyaç kredisini 60 ay vadeli olarak Denizbank’tan kullanabilirsiniz. Master, Lisans veya Doktora eğitimi alacak öğrenciler için 60 aya varan vadelerle kullandırmaktadır. Okul, üniversite veya özel kurs ücretlerini karşılamak istiyorsanız 10.000 TL 48 ay vadeli Denizbank öğrenci kredisi için aylık taksit tutarı 412 TL, faiz oranı ise 2,69 olarak belirlenmiştir.

Yapı Kredi

Yapı kredi 1000 TL’den başlayan ihtiyaç kredisi ile öğrencilere kredi çekme şansı sunuyor. Bireysel ihtiyaç kredisi Yapı Kredi bankasında 60 aya kadar vadeli ve düşük faiz oranlıdır. Bu kredinin ilk 3 taksitini erteleme şansınız da bulunmaktadır. Kredi başvurunuzu isterseniz şubeden, şubeye gitmek istemiyorsanız da atm ya da mobil bankacılık uygulaması üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

İş Bankası

İş Bankası, eğitim kredisini gençlere sunmaktadır. 60 aya kadar vade seçeneği ve 1,60 faiz oranı bulunmaktadır. Kreşten yüksek lisansa kadar ve eğitime dair her ücretle ilgili kredi isteği kabul edilmektedir. Ayrıca öğrencilere kredi kartı da veren İş Bankası’na kredi kartı başvurusunu da yapabilirsiniz. İş Bankası’nda ihtiyaç kredisi faizleri 2,25 olarak hesaplanmaktadır.

Kredi Notu Nedir?

Tüm finansal geçmişin ve bankalarla olan ilişkilerin ortak bir kuruluş tarafından (Kredi Kayıt Bürosu) toplanarak analiz edilmesi sonucunda oluşan kişiye özel puana kredi notu denir. Elde edilen kredi notu finansal kurumlar tarafından yeni kredi başvurularının ve diğer finansal taleplerin değerlendirilmesinde en önemli ölçüt olarak kullanılır.

İlginizi çekebilir. Altın Nedir, Altın Yatırımı Nasıl Yapılır?

Kredi Notu Neye Göre Hesaplanır?

Kredi Notu Neye Göre Hesaplanır?

Kredi notu, Kredi Kayıt Bürosu’na (KKB’ye) bağlı olan Findeks tarafından çeşitli bileşenlerin oranlaması alınarak oluşturulur. Dönemsel olarak etkileyen faktörler değişiklik gösterebilir ama genel anlamda aynıdır. Krediniz hesaplanırken,  kredi ve kredi kartları ödeme alışkanlıkları göz önünde tutulur. Toplam kredi notunun ortalama %35’ini ödeme alışkanlıkları oluşturur. Banka düzenli ödemeye özen gösterir. Banka için borç miktarını ödeme oranı da önemlidir ama ne kadar yüksek bir tutar yatıracak olursanız olun, geç ödemeniz kredi notunuzu olumsuz etkiler.

Kredi Notu Nasıl Yükseltilir?

Kredi notunu yükseltmek için öncelikle aylık kredi ve kredi kartı ödemeleri düzenli yapılmalıdır. Borçlarınızı tek bir kredide birleştirmeniz de kredini notunuzu yükseltmenize yardımcı olacaktır. Kredi kartınızın asgari ödemesini gün olarak geçirmemeye özen gösterin. Toparlamak gerekirse, kredi notunuzu yükseltmek için, borçlarınızı düzenli bir şekilde ödemelisiniz. Aylık geliriniz ile borç ödemeniz arasında, aylık gelirinizin daha yüksek olması da etkileyen faktörlerdendir.

Kredi Başvurusu İçin Kredi Notu Kaç Olmalıdır?

Kredi Başvurusu İçin Kredi Notu Kaç Olmalıdır?

Kredi notu, bankalarla olan tüm geçmişinize göre oluşan ve bankanın kredi verirken ilk olarak baktığı şeydir. Hangi bankadan kredi ya da kredi kartı almış olursanız olun yaptığınız ödeme gecikmeleri kredi notunuzu etkiler. Kredi ödemelerinize göre ve banka geçmişine göre size bir kredi notu verilir. Eğer notunuz riskli grupta değilse kredi çekebilirsiniz.

Kredi notu sınıflandırması şu şekildedir;

0-699 en riskli

700-1099 orta riskli

100-1499 az riskli

1500-1699 iyi

1700-1900 çok iyi

Yorum Yap

Yorum Yap