1. Ana Sayfa
  2. Altın
  3. Yapı Kredi Altın Hesabı Nedir? Nasıl Açılır?

Yapı Kredi Altın Hesabı Nedir? Nasıl Açılır?

Yapı Kredi Altın Hesabı Nedir? Nasıl Açılır?

Altını yatırım aracı olarak kullanan herkesin tek düşüncesi altınlarını nereye güvenli bir şekilde saklayacaklarıdır. Yapı Kredi Altın hesabı sayesinde, yatırım amaçlı altın alan müşteriler, güvenli bir şekilde yatırımlarını gerçekleştirebilecek.

Altın Hesabı Nedir?

Altın Hesabı Nedir?

Altın hesabı neredeyse tüm bankaların müşterilerine sunduğu bir hesap türüdür. Altınlarının değerlenmesini isteyen ya da altınlarını güvenilir bir yerde tutmak isteyen müşterilerin tercih ettiği, banka hesabı çeşididir.

İlginizi çekebilir. Kuveyt Türk Altın Hesabı Nedir, Nasıl Açılır?

Vadeli ve vadesiz olarak açılabilen, birikimlerin altın olarak değerlendirilmesini sağlayan altın hesap türünde, istendiği anda altınların TL karşılığı bankalardan çekilebilmektedir.

Yapı Kredi Altın Hesabı Özellikleri Nelerdir?

Yapı Kredi Altın Hesabı Özellikleri Nelerdir?

Vadesiz altın hesabı, güvenli bir şekilde gram bazında altın almanızı sağlayan vadesiz mevduat hesabıdır.

Vadesiz altın hesabı açtırmak için yapı kredi şubesine başvurabilir ya da yapı kredi internet/mobil şubesinden kendiniz de açabilirsiniz.

Döviz alır satar gibi Altın (XAU) alım satımı yapabilirsiniz.

Verilen kur değerleri 1 gr içindir. Minimum 1 TL karşılığı kadar gram bazında altın işlemi yapabilirsiniz.

Vadesiz altın hesabınızdan yapı kredi bankasında bulunan diğer tüm altın Hesaplarına altın havalesi yapabilirsiniz.

İlginizi çekebilir. Altın Nedir, Altın Yatırımı Nasıl Yapılır?

Yapı Kredi Altın Hesabı Avantajları Nelerdir?

Yapı Kredi Altın Hesabı Avantajları Nelerdir?

  1. Çalınmaya da kaybolma riski yoktur.
  2. Altının gramajının az olması, düşük ayarlı ya da eski tarihli olması gibi durumlarla karşılaşmazsınız. Ayrıca işçilik maliyeti ödemeniz gerekmez.
  3. Minimum 1 TL karşılığı gramdan başlayan tutarlarda alım satım yapmanıza olanak sağlar.
  4. Vadesiz altın hesabınıza, yapı kredi şubelerinin yanı sıra günün 24 saati internet/mobil şubesinden de ulaşabilirsiniz.
  5. Ayrıca altın hesabınızı banka kartınız veya kredi kartınıza tanımlatarak altın alım satım ve havale işlemlerini ATM kanalıyla da gerçekleştirebilirsiniz.

Yapı Kredi Vadesiz Altın Mevduat Hesabı Nedir?

Yapı Kredi Vadesiz Altın Mevduat Hesabı Nedir?

Yapı Kredi altın mevduat hesabı sayesinde altınlarınızı değer kaybı yaşamadan, işçilik masrafını sorun etmeden saklayabilirsiniz. Birikim yaparken zarar etmemek için altın mevduatını tercih edebilirsiniz.

Gram bazında değerlendirilecek olan altınlarınız için alım satım işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.  Piyasa fiyatının altında işlem yapmadan, en karlı şekilde altınlarınızı bozdurarak hem daha çok kazanırsınız hem de güvenle işlem yaparsınız.

İlginizi çekebilir. Altın Mevduat Hesabı Nedir?

Yapı Kredi Vadesiz Altın Mevduat Hesabı Özellikleri Nelerdir?

Yapı Kredi Vadesiz Altın Mevduat Hesabı Özellikleri Nelerdir?

Yapı kredi vadesiz altın hesabı özelliklerinden biri de güvenli bir şekilde altın alım satımı yapabiliyor olmanızdır.  Altın alım satım işlemlerini tıpkı bir döviz cinsini alıp satar gibi kolayca yapabilirsiniz. Gram bazında yapacağınız işlemlerle vadesiz altın mevduatı hesabınızda altınlarınızı değerlendirebilirsiniz.

Hesabınızdan en az 1 Türk lirası karşılığında gram altın alarak, diğer tüm altın hesaplarınıza kolayca havale yapabilirsiniz. Bankada tuttuğunuz altınların çalınma, kaybolma gibi riskleri bulunmadığından aklınız altınlarınızda kalmaz. Altın gramajınızın az olması, eski tarihli olması ya da düşük ayarda olması gibi olumsuz faktörlerden de etkilenmezsiniz. Ayrıca işçilik maliyeti gibi bir gider yapmanız da gerekmez.

Yapı Kredi Altın Günleri

Yapı Kredi Altın Günleri

Yapı kredi altın günleri ile elinizde bulunan altınları yapı kredi bankalarına getirerek değerlendirebilirsiniz. Getireceğiniz altınlar öncelikle gram ağırlık cinsinden hesaplanır. Daha sonra açtırmış olduğunuz yapı kredi altın hesabınıza yatırılır.

Yapı kredi altın hesabı sayesinde altınlarınızı düşünmeye gerek kalmadan, güvenli bir şekilde muhafaza ederken aynı zamanda değerlenmiş olur.

Altın Birikimlerinizi Neden Yapı Krediye Götürmelisiniz?

Altınlarınızı istediğiniz zaman, istediğiniz miktarda nakit paraya çevirebilirsiniz.

Yapı kredi altın hesabı ile altınlarınızı güvende saklamış olursunuz.

Alım-satım işlemi olmadığından, altınlarınız altın olarak hesabınıza yatırıldığından, kur kaybı yaşamazsınız.

Altın Hesabı’nızdan hesap işletim ücreti alınmaz.

Dilerseniz hesabınızdaki altınlarınızı Vadeli Altın Hesabı’nda değerlendirip, hem altınlarınıza altın katabilir, hem de altının muhtemel değer artışından faydalanabilirsiniz.

Altın Hesabı’nıza, şubelerimizin yanı sıra günün 24 saati İnternet Şubesi, Müşteri İletişim Merkezi, Mobil Şube ve ATM’lerden de ulaşabilir ve altınlarınızı anında nakde çevirebilirsiniz.

Altın Hesabı’nızdan Bankamızdaki diğer tüm Altın Hesaplarına altın havalesi yapabilirsiniz.

Altınlarınız 150.000 TL’ye kadar mevduat güvencesi altındadır.

Fiziki teslimat işlemleri 1 kg (995/1000 saflıkta) ve katları şeklinde yapılabilmektedir.

Hangi Altın Türü İle Yatırım Yapmak Daha Karlı?

Hangi Altın Türü İle Yatırım Yapmak Daha Karlı?

Altın yatırımı yapmak isteyenler için en karlı seçenek gram altındır. Zira gram altın hem değerinde satılıyor hem de gram altında işçilik maliyeti bulunmuyor. Bununla birlikte, gram altın kuyumcularda 1, 2.5, 5, 10 ve 20 gram şeklinde satılabiliyor.

Altın işçiliği olan ürünleri pahalıya alırken, bozdururken aldığımız fiyatın oldukça altında satarız. Bu da bizim zarar etmemizi sağlar. O yüzden yatırım için altın alacaksanız en iyi seçenek gram altındır. Gram altın işçiliği neredeyse olmayan bir altındır, bu sayede alış ve satış arasında en fazla 5 TL gibi bir fark oynar.

Yorum Yap

Yorum Yap