İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Altın
 3. Akbank Altın Hesabı Nedir? Nasıl Açılır?

Akbank Altın Hesabı Nedir? Nasıl Açılır?

Akbank Altın Hesabı Nedir? Nasıl Açılır?

Akbank altın hesabı ile altınlarınız artık güvende. Akbank’ın müşterilerine sunmuş olduğu altın hesabı ile altınlarınız değerlenirken, aynı zamanda güvenli bir şekilde muhafaza edilir.

Akbank Altın Hesabı Nedir? Nasıl Açılır?

Akbank altın hesabı başvurusu yaparak, altın hesabı açtırabilir ve altın yatırımınızı rahatça gerçekleştirebilirsiniz.

Altın Hesabı Nedir?

Altın Hesabı Nedir?

Altın hesabı, bireylerin altınlarını banka hesaplarında biriktirmelerine ve bazı durumlarda altın faiz oranlarından faydalanmalarına imkan tanıyan olukça yaygın bir mevduat hesabıdır. Eğer birikim için aldığınız altınlarını varsa, ama nasıl saklayacağınızı bilmiyorsanız altın hesabı tam size göre. Altınlarınızla birlikte bankaya giderek, bir altın hesabı açtırabilir ve altınlarınızı güvenle saklayabilirsiniz. Bankaların altın hesap seçeneği ile paranız değerlenirken ihtiyacınız olduğunda, istediğiniz zaman altın birikimlerinizi, bankaya giderek altın hesabınızdan alabilirsiniz.

İlginizi çekebilir. Altın ile Yatırım Yapmak Mantıklı Mı?

Altın Hesabı Nasıl Açılır?

Altın hesabı açmak oldukça kolay bir işlemdir. Altın hesabını size en yakın olan Akbank şubesinden açtırabilirsiniz. Bankaya gitmekle uğraşmayıp hızlı bir şekilde halletmek istiyorsanız, Akbank mobil üzerinden isterseniz de Akbank telefon şubesinden halledebilirsiniz. Akbank altın hesabınızı oluşturduktan sonra altınlarınız ile bankaya gitmeniz yeterli olacaktır.

Akbank Altın Hesabı Başvuru Şartları Nelerdir?

Akbank Altın Hesabı Başvuru Şartları Nelerdir?

Akbank altın hesabı başvurusu için istenilen kriterler çok basittir. Akbank’ta vadesiz olarak TL, USD ya da EURO cinsinden hesabı bulunan her müşteri, Akbank altın hesabı için başvuru sağlayabilir.

İlginizi çekebilir. Altın Mevduat Hesabı Nedir?

Akbank Altın Hesabı Özellikleri Nelerdir?

Akbank Altın Hesabı Özellikleri Nelerdir?

Altın hesabı açtırmadan önce, altın hesabı özelliklerine bakarak konuya detaylı bir şekilde hakim olabilirsiniz. Aşağıda sıralayacağımız özellikler Akbank için geçerlidir. Her bankanın altın hesabı özellikleri değişiklik gösterebilir.

 1. Şubelerden ya da mobil bankacılık üzerinden alım ve satım işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
 2. Hesabınızı ister vadeli, isterseniz de vadesiz olarak açtırabilirsiniz.
 3. Vadesiz hesapta 150.00 TL ve üzeri miktara devlet güvence sağlamaktadır.
 4. İstediğiniz bankada bulunan bir hesaba havale sağlayabilirsiniz.
 5. Talimat ile düzenli altın birikimi sağlayabilirsiniz.
 6. Tüm para birimleri üzerinde altın alımını gerçekleştirebilirsiniz.
 7. Vadesiz hesabınızdaki altınları dilediğiniz zaman TL cinsine çevirebilirsiniz.

Akbank Altın Hesabı Avantajları Nelerdir?

Akbank altın hesabı ile, altınlarınızı güvenli bir şekilde saklayarak birikiminizi gerçekleştirebilirsiniz. Akbank altın hesabınıza en düşük 0,01 gram altın alımı gerçekleştirebilirsiniz. Altınları kuyumcuda bozdurduğumuz zaman makas aralığı olarak adlandırılan alım ve satımdaki fiyat farkı yüksektir. Akbankta ise makas aralığı ücreti oldukça cüzi bir miktardır.

Normalde kuyumcuya gidip belirli saatler arasında altın alımı ya da satımı yapabilirsiniz. Aynı şey döviz büroları içinde geçerlidir. Bunun nedeni belirli saatler arasında çalışıyor olmalıdır. Fakat Akbank’ta altın hesabınız mevcutsa canınızın istediği her saat altın alabilir ya da aldığınız altınları bozdurabilirsiniz.

İlginizi çekebilir. Kuveyt Türk Altın Hesabı Nedir, Nasıl Açılır?

Akbank Altın Mevduat Hesabı Nedir?

Akbank Altın Mevduat Hesabı Nedir?

Birikim her insanın zor zamanlar için ya da gelecekte çocukları için başvurduğu bir tasarruf yöntemidir. Eğer sizde yatırım yapmayı düşünüyorsanız Akbank’a gelip bir altın hesabı açtırmalısınız. Böylelikle gelecekte çocuklarınıza, torunlarınıza ya da kendinize yatırım yapmış olursunuz.

 1. 24 ayar saf altınınızı isterseniz hesabınız üzerinden, isterseniz anlaşmalı kuyumculardan isterseniz ise şubeye giderek temin edebilirsiniz.
 2. Alınabilecek en düşük altın gramı 0,01 gramdır.
 3. Hesabınızdaki birikim 150.000 TL tutarını geçtiğinde devlet tarafından otomatik olarak güvence altına alınır.
 4. Dilerseniz otomatik altın alım talimatı vererek her ay düzenli bir şekilde altın alımınızı gerçekleştirebilirsiniz.
 5. Altın hesabınızdan başka hesaplara altın transferini gerçekleştirebilirsiniz.

Akbank Fiziki Altın Teslimatı Yapıyor Mu?

Akbank Fiziki Altın Teslimatı Yapıyor Mu?

Altın hesabınızda bulunan ve gram cinsinden hesaplanan altınlarınızı dilerseniz banka şubelerinden teslim alabilirsiniz. Bunun için mobil uygulama üzerinden gerekli talepte bulunmanız yeterlidir. Şubelerden teslim alacağınız fiziki altınlarınız niçin banka sizden 4 TL ile 8 TL arasında bir tutar talep edebilir.

Akbank Altın Daveti Günleri

Akbank şubelerinde gerçekleşen altın günlerine herkes davetlidir. Altın gününe gelirken yanınızda altınlarınızı getirmeniz yeterlidir. Bankalarda bulunan görevli kişiler tarafından getirdiğiniz altınlar hesaplanır ve ona göre bir tutar belirlenir. Eğer bu tutar sizin için de uygunsa altınlarınızın karşılığı olan tutar direkt olarak vadesiz altın hesabınıza yatırılır. Altınlar saf ve 24 ayarda altınlardır.

Akbank Altın Hediye Çeki Nedir?

Akbank Altın Hediye Çeki Nedir?

Düğün, nişan sünnet… Bunların vazgeçilmez hediye si olan altını hediye çeki olarak vermeyi hiç düşündünüz mü? Altın alırken hepimizin içerisinde bir kuşku vardır. Ya gerçek değilse? yoksa eski tarihli mi aldım? acaba ayarı düşük mü? diye kafamızdan sorular geçer durur. Akbank hediye altın çeki ile bu soruların hepsine elveda. Yapmanız gereken hediye etmek istediğiniz tutarı belirtmek ve hediye çekinin üzerine yazılmasını istediğiniz kişinin adını, soyadı ve telefon numarasını bilmek. Evet işte bu kadar basit.

Akbank Altın Hediye Çeki Avantajları Nelerdir?

 1. Hediye etmek istediğiniz hediye altın çeki gram altın, tam altın, çeyrek altın ya da tam altın olarak düzenletilir.
 2. Hediye çeki için Akbank müşterisi olmanıza gerek yoktur.
 3. Altın hediye çekinin herhangi bir ücreti yoktur.
 4. Altın almak istediğinizde kuyumcu kuyumcu gezmek yerine Akbank hediye çekini tercih edebilirsiniz.
Yorum Yap

Yorum Yap