1. Ana Sayfa
 2. Altın
 3. TEB Altın Hesabı Nedir? Nasıl Açılır?

TEB Altın Hesabı Nedir? Nasıl Açılır?

TEB Altın Hesabı Nedir? Nasıl Açılır?

TEB bankasının müşterilerine sunmuş olduğu  TEB altın hesabı ile altınlarınızı güven içerisinde biriktirebilirsiniz. Altınlarınız değerlenirken aynı zamanda çalınma vs. bir risk olmadan hesabınızda durur.

Altın Hesabı Nedir?

Altın Hesabı Nedir?

Altın hesabı neredeyse bütün bankaların, müşterilerine sunmuş olduğu bir hesap türüdür. Geçmişten günümüze kadar altın, popülerliğini yatırım ile devam ettirmiştir. Büyüklerimizden gördüğümüz de böyledir, dedelerimiz, babaannelerimiz altınlarını yatırım amacıyla hep evde ücra, kimsenin bulamayacağı yerlere saklar.

İlginizi çekebilir. İş Bankası Altın Hesabı Nedir? Nasıl Açılır?

TEB altın hesabı ile altınlarınızı saklamaya son. Altınlarınızla birlikte bankaya gelerek, altın hesabı açtırabilir ve altınlarınızı güvenle koruma altına alabilirsiniz.

Altın Hesabı Nasıl Açılır?

Altın Hesabı Nasıl Açılır?

Altın hesabı açtırmak istiyorsanız şubeye gidebilir, mobil bankacılık üzerinden başvurabilir ya da ilgili numarayı arayarak, altın hesabı açtırabilirsiniz.

Altınlarınızla şubeye giderek, altın hesabı açtırın ve keyfine bakın. Bankaya götürmüş olduğunuz altınlar, görevli olan banka eksperleri tarafından kontrol edilir. Altın hesabında gram altın türü baz alınır. Altınlarınızın ağırlığı hesaplanır ve gram cinsinden hesaplanır. Gram altının fiyatı üzerinden işlem sağlanır.

Vadesiz Altın Hesabı Nedir?

Vadesiz altın hesabı, bankaların yatırımcılara gram bazında altın tasarrufu yapabilmeleri için açtıkları hesaba denir. TEB vadesiz altın hesabı ile TL ve USD döviz cinsinden altın alış ve satışı yapabilir ve internet şubesi aracılığıyla vadesiz altın hesabınızı, dilediğiniz zaman kullanabilirsiniz. TEB vadesiz altın hesabı işlemlerinizi şubelerden mesai saatleri içerisinde, internet şubesi, çağrı merkezi ve atmlerinden ise 7/24 yapabilirsiniz.

İlginizi çekebilir. Akbank Altın Hesabı Nedir? Nasıl Açılır?

TEB Vadesiz Altın Hesabı Özellikleri

 1. TEB Vadesiz Altın Hesabı 1000/1000 saflıkta (24 ayar) olarak açılmaktadır.
 2. Minimum 0,01 gram ve katlarında altın alım satımı yapabilirsiniz.
 3. Bireysel olarak açılan Vadesiz Altın Hesabı’nızdan hesap işletim ücreti alınmamaktadır.
 4. TL ya da USD ile gram altın alım satım işlemleri yapabilirsiniz.
 5. Vadesiz Altın Hesabı’nızdan banka içinde size veya başka bir müşteriye ait Vadesiz Altın Hesabı’na gram bazında altın havalesi yapabilirsiniz.
 6. Altın Hesabı’nda bulunan altınların 150.000 TL’ye karşılık gelen kısmı mevduat güvencesi altındadır.
 7. Çalınma, kaybolma, düşük ayar, eski tarihli riskleri olmadan ve işçilik ücreti ödemeden güvenle Vadesiz Altın Hesabı’nızda birikim yapabilirsiniz.
 8. Vadesiz Altın Hesabı’nızdaki bakiyeyi İstanbul’da bulunan Nuruosmaniye ve Kuyumcukent Şubelerimizden 1kg.lık (995gr saflıkta) külçeler halinde fiziki olarak teslim alabileceğiniz gibi, yine bu Şubelerimize Borsa İstanbul’da işlem görmüş ve/veya Borsa İstanbul’un kabul ettiği rafineriler tarafından üretilmiş 1kg.lık (995gr saflıkta) külçe altınlarınızı teslim ederek Vadesiz Altın Hesabınıza yatırabilirsiniz.

Vadesiz Altın Hesabı Nasıl Açılır?

TEB’de Vadesiz Altın Hesabı açabilmek için öncelikle TEB’li olmanız gerekmektedir. Vadesiz altın hesabınızı açtıktan sonra işlemlerinizi TEB şubelerinden, internet şubesi, çağrı merkezi ve atmlerden yapabilirsiniz.

Vadesiz Altın Hesabı Koşulları Nelerdir?

Altın hesabı açmak için en az 10 gram altınınız olması gerekmektedir.

TEB vadesiz altın hesabınızı, 1000/1000 saflıkta yani 24 ayarda açabilirsiniz.

Altın Hesabı Avantajları Nelerdir?

 1. Altınlarınızın çalınma riskini ortadan kaldırır,
 2. Altınların tarihlerinin eskimesi riskini ortadan kaldırır,
 3. Kiralık Kasa ücreti ödemez,
 4. Hesap işletim ücreti ödemez,
 5. İnternet Bankacılığı, ATM ve çağrı merkezinden ihtiyaç duyduğunuz anda altınlarınızı nakde çevirebilir,
 6. Sadece belli günlerde belli şubelerde değil, tüm yıl boyunca anlaşmalı yaygın kuyumcu ağımız vasıtasıyla kolayca işlem yapabilir,
 7. Altınlarınızı saklamak ve biriktirmek üzere Vadeli Altın Depo Hesabı açabilirsiniz.

İlginizi çekebilir. Kuveyt Türk Altın Hesabı Nedir, Nasıl Açılır?

TEB Altın Fonu

TEB Altın Fonu

TEB A.Ş. B Tipi Altın Fonu, orta ve uzun vadede istikrarlı bir getiri sağlamayı hedefler. Portföyün en az TEB A.Ş. B Tipi Altın Fonu alım/satımlarınızı 1 pay ve katları şeklinde yapabilirsiniz. 13.15’ten önceki alım/satım talimatlarınız bir gün sonra, 13.15’ten sonraki alım/satım talimatlarınız iki gün sonra gerçekleşir.%51’i devamlı olarak altın ve altına dayalı finansal araçlar ile değerlendirilir.

İlginizi çekebilir. Altın Nedir, Altın Yatırımı Nasıl Yapılır?

Altına doğrudan yatırım yaptığınızda karşılaştığınız, alış ve satış fiyatı arasındaki farktan zarar görmeden, saklama derdi olmadan altına yatırım yapabileceğiniz TEB A.Ş. B Tipi Altın Fonu’nu, TEB şubelerinden, internet bankacılığından ya da ilgili numarayı arayarak kolaylıkla alım ve satım işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Hangi Altın Türü İle Yatırım Yapmalı?

Altın yatırımı yapmak isteyenler için en karlı seçenek gram altındır. Zira gram altın hem değerinde satılıyor hem de gram altında işçilik maliyeti bulunmuyor. Bununla birlikte, gram altın kuyumcularda 1, 2.5, 5, 10 ve 20 gram şeklinde satılabiliyor.

İlginizi çekebilir. Garanti BBVA Altın Hesabı Nasıl Açılır?

Altın işçiliği olan ürünleri pahalıya alırken, bozdururken aldığımız fiyatın oldukça altında satarız. Bu da bizim zarar etmemizi sağlar. O yüzden yatırım için altın alacaksanız en iyi seçenek gram altındır. Gram altın işçiliği neredeyse olmayan bir altındır, bu sayede alış ve satış arasında en fazla 5 TL gibi bir fark oynar.

Yorum Yap

Yorum Yap