İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Altın
 3. TEB Altın Hesabı Nedir? Nasıl Açılır?

TEB Altın Hesabı Nedir? Nasıl Açılır?

TEB Altın Hesabı Nedir? Nasıl Açılır?

TEB bankasının müşterilerine sunmuş olduğu  TEB altın hesabı ile altınlarınızı güven içerisinde biriktirebilirsiniz. Altınlarınız değerlenirken aynı zamanda çalınma vs. bir risk olmadan hesabınızda durur.

Altın Hesabı Nedir?

Altın Hesabı Nedir?

Altın hesabı neredeyse bütün bankaların, müşterilerine sunmuş olduğu bir hesap türüdür. Geçmişten günümüze kadar altın, popülerliğini yatırım ile devam ettirmiştir. Büyüklerimizden gördüğümüz de böyledir, dedelerimiz, babaannelerimiz altınlarını yatırım amacıyla hep evde ücra, kimsenin bulamayacağı yerlere saklar.

İlginizi çekebilir. İş Bankası Altın Hesabı Nedir? Nasıl Açılır?

TEB altın hesabı ile altınlarınızı saklamaya son. Altınlarınızla birlikte bankaya gelerek, altın hesabı açtırabilir ve altınlarınızı güvenle koruma altına alabilirsiniz.

Altın Hesabı Nasıl Açılır?

Altın Hesabı Nasıl Açılır?

Altın hesabı açtırmak istiyorsanız şubeye gidebilir, mobil bankacılık üzerinden başvurabilir ya da ilgili numarayı arayarak, altın hesabı açtırabilirsiniz.

Altınlarınızla şubeye giderek, altın hesabı açtırın ve keyfine bakın. Bankaya götürmüş olduğunuz altınlar, görevli olan banka eksperleri tarafından kontrol edilir. Altın hesabında gram altın türü baz alınır. Altınlarınızın ağırlığı hesaplanır ve gram cinsinden hesaplanır. Gram altının fiyatı üzerinden işlem sağlanır.

Vadesiz Altın Hesabı Nedir?

Bankaların yatırım yapmak isteyen kişilere sunmuş olduğu, kişilerin para karşılığı gram cinsinden altın alarak birikim yapabildikleri vadesiz bir hesap türüdür. Vadesiz altın hesabı için tüm para birimlerinden altın alışı sağlayabilirsiniz. Ayrıca altınlarınızı bankaya giderek alma zorunluluğunuz da bulunmamaktadır. Dilerseniz TEB Bankasının mobil uygulaması üzerinden hesap oluşturarak, altın alımlarınızı online olarak gerçekleştirebilirsiniz.

İlginizi çekebilir. Akbank Altın Hesabı Nedir? Nasıl Açılır?

TEB Vadesiz Altın Hesabı Özellikleri

 1. TEB vadesiz altın hesabı, saf ve 24 ayar altın üzerinden açılmaktadır.
 2. Altın hesabınıza en az 0,01 gram altın alabilirsiniz.
 3. Vadesiz altın hesabının işlem ücreti bulunmaz.
 4. Tüm para birimleri ile altın alımı gerçekleştirebilirsiniz.
 5. Hesaplar arasında gram altın aktarımı yapabilirsiniz, fakat iki hesabında vadesiz altın hesabı olması gerekmektedir.
 6. Çalınma ya da kaybolma gibi bir riski yoktur.
 7. Aldığınız altınlar da düşük ayar ya da eski tarih gibi bir durum söz konusu olmaz.

Vadesiz Altın Hesabı Nasıl Açılır?

TEB Bankasına ait bir vadesiz altın hesabı açtırmak istiyorsanız, öncelikle TEB müşterisi olmanız gerekmektedir. TEB müşterisi olmak için bankaya giderek bir hesap açtırabilirsiniz.

Vadesiz Altın Hesabı Koşulları Nelerdir?

Altın hesabı açmak için en az 10 gram altınınız olması gerekmektedir. Vadesiz altın hesabınızı, 24 ayarda açabilirsiniz. Altın hesabınıza altın alırken an az 0,01 gram altın alabilirsiniz.

Altın Hesabı Avantajları Nelerdir?

 1. Altınlarınızın çalınma gibi bir ihtimali yoktur,
 2. Güncel altınlarla gerçekleşen bir işlem olduğu için altınlarınızın eski tarihli olma gibi bir durumu yoktur,
 3. Kiraladığınız kasanın bir ücreti yoktur,
 4. Hesap için ekstra bir ödemesi yoktur,
 5. İstediğiniz her an internet bankacılığından, atmden ya da çağrı merkezinden altınlarınızı nakde  çevirebilirsiniz.
 6. Anlaşmalı olunan bütün kuyumcularla haftanın her günü işlem sağlayabilirsiniz.

İlginizi çekebilir. Kuveyt Türk Altın Hesabı Nedir, Nasıl Açılır?

TEB Altın Fonu

TEB Altın Fonu

TEB altın fonu ile uzun ya da kısa vadede yatırım yapmak isteyen kişiler hedeflerini gerçekleştirebilir. Yatırımlarının çalınma riski olmadan ve 7/24 kontrol altında yapabilen müşteriler, yatırım hedeflerine de kısa sürede ulaşabiliyor.

İlginizi çekebilir. Altın Nedir, Altın Yatırımı Nasıl Yapılır?

Normalde evde kendimiz altın yatırımı yapmak istediğimizde kafamızda birçok soru işareti dolaşır ve bu nedenle de yatırımları sürekli olarak erteleriz. Altınların çalınma riskini ortadan kaldırmak evde yatırım yaparken oldukça düşüktür. Fakat altın fonu ya da vadesiz altın hesabı ile altın yatırımı yaptığınız da altınlarınızın çalınma riski sıfırdır. Aynı zamanda hesap ya da fon üzerinden altın yatırımı yaptığınız zaman altınlarınız güncel olacağı için eski tarihli olmaz. Bu durumda sizi zarar etmekten kurtarır.

Hangi Altın Türü İle Yatırım Yapmalı?

Altın yatırımı yapmak isteyenler için en karlı seçenek gram altındır. Nedeni ise gram altının değerinden çok düşük miktara satılmaması ve işçiliği en az olan altın türü olmasıdır. Aynı zamanda kuyumcularda 1 gramdan 20 grama kadar da altın bulmanız mümkündür.

İlginizi çekebilir. Garanti BBVA Altın Hesabı Nasıl Açılır?

Altın işçiliği olan ürünleri pahalıya alırken, bozdururken aldığımız fiyatın oldukça altında satarız. Bu da bizim zarar etmemizi sağlar. O yüzden yatırım için altın alacaksanız en iyi seçenek gram altındır. Gram altın işçiliği neredeyse olmayan bir altındır, bu sayede alış ve satış arasında en fazla 5 TL gibi bir fark oynar.

Yorum Yap

Yorum Yap