İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Altın
 3. Vakıfbank Altın Hesabı Nedir? Nasıl Açılır?

Vakıfbank Altın Hesabı Nedir? Nasıl Açılır?

Vakıfbank Altın Hesabı Nedir? Nasıl Açılır?

Vakıfbank altın hesabı ile altınlarınız artık güvende. Vakıfbank şubelerinden açtıracağınız altın hesabı ile altınlarınızı güvenli bir şekilde saklarken aynı zamanda değerlendirebilirsiniz.

Vakıfbank Altın Hesabı Nedir? Nasıl Açılır?

Altın yatırımı yaparak, geleceğinizi ya da çocuklarınızı güven altına almak istiyorsanız, öncelikle altınlarınızı Vakıfbank’a getirerek güven altına alın.

İlginizi çekebilir. Yapı Kredi Altın Hesabı Nedir? Nasıl Açılır?

Vakıfbank Altın Hesabı Nedir?

Vakıfbank Altın Hesabı Nedir?

Vakıfbank şubelerinden ya da Vakıfbank mobil üzerinden başvuru yapabileceğiniz altın hesabı ile, altınlarınızı Vakıfbank’ta güvenli bir şekilde saklayabilirsiniz.

İlginizi çekebilir. Altın Nedir, Altın Yatırımı Nasıl Yapılır?

Altın hesabı ne diye soracak olursanız; bankaların yatırımcıların altın tasarruflarını gerek fiziki gerekse altın birikimi oluşturmaları için açılan hesap türüne verilen addır. Altın hesabı ile müşteriler altınlarını nereye saklayacağını düşüneceğine, altınlarının kar edişinin keyfini çıkarıyor.

Altın Hesabı Nasıl Açılır?

Atın Hesabı Nasıl Açılır?

Altın hesabı açtırmak istiyorsanız şubeye gidebilir, mobil uygulama üzerinden başvuru yapabilir, internet sitesi üzerinden hesap açabilir ya da ilgili telefon numarasını arayarak altın hesabınızı açtırabilirsiniz. Bankaya gitmenizi ilk etapta önermeyiz çünkü altın hesabınıza yatıracağınız altınlar öncelikli olarak bankaların seçmiş olduğu banka eksperleri tarafından hesaplanır. Banka eksperleri her zaman bankada olmayabilir. Genellikle bankaların belirlemiş olduğu günler, bankalara gelmektedirler.

Banka eksperleri altınlarınızı gram cinsinden ağırlığını hesaplar. Daha sonrasında ise gram altının fiyatı üzerinden ve bankanın belirlemiş olduğu gram altın fiyatı üzerinden altınlarınızın değeri hesaplanır. Daha sonra altınlarınız gram cinsinden hesabınıza yatar. Sizler gram altın cinsinden olan bu altınlarınızı dilediğiniz zaman, dilediğiniz miktarda bozdurabilirsiniz.

İlginizi çekebilir. Kuveyt Türk Altın Hesabı Nedir, Nasıl Açılır?

Altın Hesabı Avantajlı Mıdır?

Yatırım yapmak isteyen kişiler, bankada açtıkları altın hesabı ile gram cinsinden aldıkları altınları biriktirme imkanı buluyor. Böylelikle evde köseye ya da dolaba sakladığı altınları çalınma riskine karşı koruyor hatta bu durumun riskini 0’a indirmiş oluyor. Kişiler altın hesabını isterse vadeli, isterse de vadesiz olarak açtırabilmektedir. Vadli hesapta faiz işleterek daha fazla para kazanılır. Aynı zamanda bankada hesap açtırdığınız sürece hiçbir hizmet bedeli ödemezsiniz.

Vakıfbank Altın Çağı Hesabı Nedir?

Vakıfbank Altın Çağı Hesabı Nedir?

Vakıfbank’ta Altın Çağı Hesabı açtırarak hem gram cinsinden altın alıp satabilir hem de aynı zamanda altınlarınızı güvenli bir şekilde saklayabilirsiniz. Gelin birlikte bu hesabın özelliklerine bakalım.

 1. Altın Çağı Hesabı, altın alım satımı yaparken aynı zamanda birikim yapmanıza yardımcı olan bir hesaptır.
 2. Bu hesap türünde faiz yoktur.
 3. Altın alım işleminizi saniyeler içerisinde şubeye gitmeden halledebilirsiniz.
 4. Çalınma riski bulunmadığı için ve güncel altınlar üzerinden alım satım yaptığınız için hiçbir zararınız olmaz.

Kaydi Altın Alımı ve Satımı Nasıl Yapılır?

Vakıfbank Kuyumcu Altın Değerleme Sistemi

995/1000 saflıktaki altınlarla,  en az 0,01 gram tutarında gram altınla birikim yapmaya başlayabilirsiniz.

Neden Kaydi Altın?

 1. Altın Çağı hesabınız ile 0,01 gramdan başlayan tutarlarda işlem yapabilir ve birikim yapmaya başlayabilirsiniz.
 2. Gram altın üzerinden birikim sağlandığı için, altınlar üzerinden işçilik maliyeti kaybetmezsiniz.
 3. Birikiminizi daima güncel fiyatlar üzerinden yapma şansınız vardır.
 4. Altın hesabında sakladığınız altınlarınızın çalınma riski yoktur. Bu nedenle evde kendi başınıza yatırım yapmaktan daha güvenlidir.

İlginizi çekebilir. Altın Mevduat Hesabı Nedir?

Vakıfbank Altın Günleri

Vakıfbank Altın Günleri

Vakıfbank altın günleri ile bankaya getirmiş olduğunuz altınlarınız hesaplanarak sizde keyifle çayınızı yudumlayabilirsiniz.

Vakıfbank altın günlerine getireceğiniz, gram altın, çeyrek altın, altın bilezik, kolye, küpe gibi değerli eşyalarınız hesaplanarak karşılığı altın hesabınıza yatırılır.

 Avantajları;

 1. Hesap için bir ücret talep edilmez.
 2. Altınlarınızı istediğiniz zaman nakit paraya çevirebilirsiniz.
 3. Kasa ücreti bulunmamaktadır.
 4. Getirilen altınlar karşılığında gram altın miktarı hesaplanarak hesabınıza belirlenen gramda altın ya da karşılığı olan para yatırılır.

Vakıfbank Altınları Nelerdir?

Vakıfbank Altınları Nelerdir?

Vakıfbank Bankalarından mevcut olan dilediğiniz altın çeşidi ile yatırımınızı gerçekleştirebilirsiniz. Sizler için aşağıda Vakıfbank Bankasına ait olan altın türlerini sıraladık.

 1. Gram altın ( 2, 5, 10, 50, 100gr)
 2. Sinan altını ( Mimar Sinan Adına Bastırılmış olan)
 3. Osmanlı altını
 4. GAP altını ( Güneydoğu Anadolu Projesi adına çıkarılmış olan)
 5. Külçe altın (5, 10, 50, 100gr)
 6. Maşalllah altını (2 gram)

Neden Altına Yatırım Yapmalı?

Neden Altına Yatırım Yapmalı?

Altın geçmişten günümüze kadar en iyi yatırım ürünü olarak gelmiştir. Çoğu kişinin en güvenilir araç olarak gördüğü altın, yatırım için oldukça karlı olabiliyor. Kimi zaman piyasaya göre dalgalanarak yatırımcıları zarar da ettirebilen altın, her şeye rağmen yatırım konusunda popülerliğini korumaya devam ediyor. Eğer altını yatırım aracı olarak tercih edeceksiniz dikkat etmeniz gereken bazı şeyler vardır.

İlginizi çekebilir. Altın ile Yatırım Yapmak Mantıklı Mı?

Öncelikle altını yatırım için seçiyorsanız, altın işçiliği az olan ürünler tercih etmelisiniz. Çünkü altın işçiliği altının değerini arttırsa da, bozdururken bir değeri olmuyor. Bu da sizin altını ederinden fazla fiyata alıp, bozdururken ise o fiyatın çok çok altında bozdurmanıza neden oluyor. Altında en iyi yatırım gram altındır. Gram altında işçilik, yok denecek kadar azdır. Bu yüzden gram altının alışında ki ve satışındaki fiyat farkı oldukça kabullenebilir bir rakamdır. Altın bilezik, altın kolye, altın yüzük gibi ürünlerde işçilik olduğu için yatırım için uygun altın ürünleri değildir.

Yorum Yap

Yorum Yap