İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Krediler
  3. Yapı Kredi Bankası İhtiyaç Kredisi: Aylık 43 TL’ye 100 Bin TL Kredi

Yapı Kredi Bankası İhtiyaç Kredisi: Aylık 43 TL’ye 100 Bin TL Kredi

Yapı Kredi Bankası İhtiyaç Kredisi

Yapı Kredi Bankası ihtiyaç kredisi için gerekli şartlar açıklandı. Aylık 43 TL ödeme yaparak 100 Bin TL’ye kadar olan nakit ihtiyaçlarınızı SMS göndererek anında kullanmaya başlayabilirsiniz.

Pandemi döneminden itibaren bankalar vatandaşların ekonomik gücünü dengelemek ve sıkıntılarını gidermek için cazip kredi teklifleri sunmaya devam ediyor. Yapı Kredi Bankası da kredi veren bankalar akımına girdi. Aylık 43 TL ödeyerek 100 Bin TL’ye kadar kredi veren Yapı Kredi Bankası, faiz oranlarıyla da diğer bankalara göre daha cazip. Yapılan açıklamaya göre faiz oranı %1.69 olarak belirlendi.

Acil nakit ihtiyaçları durumunda genel olarak başvurulan yöntem, banka kredisi. Banka kredileri, yüksek faiz oranları ile verildiği için bu da vatandaşın gözünü korkutuyor. Geçtiğimiz aylarda Merkez Bankası’nın özel bankalara sunduğu öneri, Yapı Kredi Bankası’ndan cevap buldu. Faiz oranlarında düşüşe geçen banka, son düzenlediği kampanya ile acil nakit ihtiyacı olan vatandaşlara aylık 43 TL ödeyerek kredi alma imkanı sunuyor.

“Sembolik Dosya Masrafı Alınacak”

Yapı Kredi Bankası’ndan yapılan açıklamaya göre, kredi almak isteyen vatandaşlar dosya masrafı ödeyecek. Fakat bu miktarın çok düşük bir tutarda olduğu belirtilen açıklamada, rakamların sembolik olduğu söylendi. Buna göre alınacak tüm kredi miktarının sadece yüzde 5’lik payının dosya masrafı olarak alınacağı belirtildi.

İlginizi Çekebilir: Yapı Kredi Bankası Borç Yapılandırması Nasıl Yapılır?

Yapı Kredi Bankası’ndan Esnafın Yüzünü Güldüren Haber

Pandemi döneminde işlerin ciddi anlamda düşmesi ile birlikte çoğu esnaf kepenk indirmek zorunda kaldı. Dünyayı etkisine alan Korona virüs etkisi, Türkiye’de de kendini göstermeye devam ederken özellikle de ekonomi alanında ciddi kayıpların yaşandığı biliniyor. Yapı Kredi Bankası esnaf kredisi için de yakın zamanda açıklama yapacak. Acil nakit ihtiyaçlar için 1000 Bin TL’lik kredi paketi haberini veren banka, esnaflar için de kısa bir süre sonra kredi kampanyası hazırlayacağını belirtti.

Yapı Kredi Bankası İhtiyaç Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Pandemi döneminin ciddi anlamda sağlığı tehdit etmesi, bazı güvenlik önlemlerinin alınmasını zaruri kıldı. Bankalar ve diğer resmi dairelerde çalışma saatlerinde yapılan değişiklikler ve alınan bir dizi tedbirler, sürecin daha az zararla tamamlanmasına katkıda bulunuyor. Yapı Kredi Bankası, ihtiyaç kredisi başvurusu için kolaylık sağladı.

İlginizi Çekebilir: Bireysel Temel İhtiyaç Kredisi Nasıl Alınır?

24 saat başvuruya açık Yapı Kredi Bankası ihtiyaç kredisi için SMS ile başvuru alınacak. İhtiyaç kredisi almak isteyenler 4411‘e TC kimlik numarasını yazıp bir boşluk bıraktıktan sonra KREDİ yazarak belirlenen numaraya gönderecekle. Kısa sürede kredi sonuçları SMS ile açıklanacak ve kredisi onaylanan vatandaşlar, bankaya gitmeden kendi hesaplarından paralarını çekebilecek.

Yapı Kredi Bankası İhtiyaç Kredisi Hakkında Sık Sorulan Sorular

İhtiyaç Kredisi Nedir?

Ticari amaç dışında kişilerin; eğitim, seyahat, evlilik, taşınma, alışveriş, beyaz eşya gibi masraflarını karşılayabilmek için bankalardan aldıkları kredi türüne ihtiyaç kredisi denir.

İhtiyaç Kredisine Hangi Kanallardan Başvurabilirim?

Yapı Kredi Bankası ihtiyaç kredisi için başvuru kanalları bir hayli geniş tutuluyor. İnternet Şubesi, Müşteri İletişim Merkezi, SMS, Yapı Kredi Şubeleri ya da ATMleri ya da bankanın resmi internet sitesinden başvuru yapabilirsiniz.

Kredim Onaylanır mı?

Kredinin onaylanabilmesi için kredibilite puanının yüksek olması gerekir. Eğer puanınız yüksek değilse ihtiyaç kredisi başvurusu yapmayın. Unutmayın, her reddedilen krediniz yüzünden banka kredi notunuz olumsuz etkilenecektir.

Kredi Başvuru Sonucunu Nasıl Öğrenebilirim?

Yapı Kredi Bankası ihtiyaç kredisi başvuru sonucunu öğrenmek için mobil şube, internet şubesi ya da çağrı merkezi iletişim numarasını arayarak kredi başvuru sonucu hakkında bilgi alabilirsiniz.

Kredimi Ne Zaman Kullanmaya Başlayabilirim?

Krediniz onaylandıktan hemen sonra hesabınıza aktarılan parayı, dilediğiniz zaman kullanabilirsiniz.

Bireysel İhtiyaç Kredisi Maksimum Tutarı Ne Kadar?

Yapı Kredi Bankası’ndan yapılan açıklamada aylık 43 TL’ye alınan ihtiyaç kredisinde üst limit 100 Bin TL olarak belirlendi.

Kredi Borcunu Azaltmak İçin Ne Yapabilirim?

Kredi borcunuzu azaltmak için taksit aralarında ödeme yapabilirsiniz. Bu ödemeleriniz hem faiz oranlarının düşürür hem de kredi borcunuzu daha erken bitirmenizi sağlar.

Kredi Notumu Nasıl Öğrenebilirim?

Yapı Kredi Bankası’nın mobil uygulamasına girerek “krediler” bölümünden “KKB Risk Raporu Oluşturma” seçeneğine girerek Findeks Kredi Notu’nu anında e-posta ile alabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap