İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Krediler
 3. SMS Kredi Başvurusu

SMS Kredi Başvurusu

Mesaj İle Kredi Notu Öğrenme
1

SMS Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Artık bankalar evlerimize hatta SMS kredi ile cep telefonlarımıza kadar gelmiş durumdalar. Her insanın umulmayan zamanlarda ani gelişen ihtiyaçları ve giderleri ortaya çıkabiliyor. Böyle zamanlarda yardıma bankalar koşuyor. Banka kredileri değişik vadeler ve faiz oranlarıyla karşımıza çıkıyor. Kredi çekebilmek için belirli şartlara uyan herkes bankalardan kredi talebinde bulunabiliyor.

Öncelikle kredi çekebilmenin belli başlı kuralları var. Belirli bir gelir kaynağı olması ve kişinin bu kaynağı ispatlayabilecek evrak getirmesi gerekiyor. İşe ne zaman girdiğini ve kaç aydır sigortalı olduğunu gösteren evraklar da bankanın istediği belgeler arasında yer alıyor. Krediyi kullanacak kişinin varsa ev tapusu ya da kira sözleşmesi de banka tarafından isteniyor.

Süreç Nasıl Devam Ediyor?

Bankaya yapılan bireysel başvuruların yanı sıra süreci uzatmamak adına veri tabanını kısa mesajla başvuruya açık olarak ayarlayan bankalardan ön onaylı kredi başvurusu yapmakta artık mümkün.

İlgili bankanın kısa kodunu girdikten sonra KREDİ yazıp boşluk bıraktıktan sonra T.C. Kimlik No yazıp kredi tutarı, vadesi ve aylık net gelir yazılarak mesaj gönderilebilir.

Mesajı alan banka bu verileri değerlendirip önceki ödemeleriniz, maaş miktarınız ve çalışır durumda olma durumunuz gibi bilgileri gözden geçirerek size olumlu ya da olumsuz ön bilgi verecektir. Bekleme süresi olmadan hemen cevap vermesi kısa mesajla yapılan başvuruları cazip kılmıştır. Böylelikle en azından başvuru için bankada uzun süre sıra beklemek durumunda kalmazsınız.

Hangi Bankalara Kısa Mesajla Başvuru Yapabiliriz?

Ziraat Bankası, Vakıf Bank, QNB Finansbank, Yapı Kredi Bankası, Deniz Bank, Şeker Bank, Garanti Bankası, Akbank SMS kredi başvurusu kabul ediyor.

Seçmiş olduğunuz bankanın faiz oranlarını, kredi dosya masraflarını kontrol ettikten sonra kaç ay vade ile çekeceğinize karar verip öncelikle kredi hesaplama motorundan hesap yaparak sonrasında başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Başvurunuz çok kısa bir süre içerisinde değerlendirilerek size cevap verilmektedir. Bu cevap, SMS ile size gelmektedir. Eğer banka müşterisi iseniz, kredi başvuru sonucunuz e-posta olarak da gönderilebilmektedir. Bankalar, genellikle maaş müşterilerini şubeye gitmelerine gerek kalmadan da direkt hesaplarına para yatırarak kredilerini kullandırabilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (2)

 1. Avatar

  3-4 bankaya sms attım ama nedense sonuç olarak şubeye gitmemi isteyen maillerle geri döndüler. Sanırım sonuçta yine banka şubesinden işleri halletmek gerekiyor. Bir de merak ettiğim bu attığımız sms ve bize gelen sms ler için bizden para kesiyorlarmı acaba ?

 2. Avatar
  4 sene önce

  sms ile başvurdum birkaç bankaya eninde sonunda ayaklarına getiriyorlar 😀

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir