İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Bankalar
  3. Halkbank Faizsiz Kredi 2020
Trendlerdeki Yazı

Halkbank Faizsiz Kredi 2020

Covid-19 ile mücadele kapsamında Halkbank faizsiz kredi 2020 şartları duyuruldu. Buna göre 10 bin TL'ye kadar 6 ay ödemesiz kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Halkbank Faizsiz Kredi 2020

Bilindiği gibi Covid-19 virüsü, Türkiye ekonomisini de derinden sarstı. İşte bu nedenle hükümetin açıkladığı destek paketlerine ek olarak kamu bankaları da kredi seçeneklerini halka duyurmaya başladım. İlk olarak Halkbank faizsiz kredi 2020 haberi de vatandaşlarda heyecan yarattı. Halkbank 6 ay ödemesiz kredi de 1 Nisan’dan itibaren başvuruya açıldı. Halkbank’ın ardından diğer kamu bankaları da Coronavirüs tedbirleri kapsamında kredi destek paketleri açıklamaya başladı. Peki, Halkbank’ın faizsiz kredi desteği için nasıl başvuru yapılır?

Makale İçeriği

Halkbank Faizsiz Kredi

Koronavirüs karantina uygulamasından en az etkilenmek adına ortaya koyulan banka destek paketleri açıklandı. Böylece başta Halkbank olmak üzere Vakıfbank ve Ziraat Bankası da aile gelirinin 5 bin TL’nin (5000 ₺) altında olması durumunda bireysel kredi destek paketi sunmaya başladı. Söz konusu destek paketine göre bireysel anlamda kredi çekebilmek için aile gelirinin en yüksek 5 bin lira olması şartı bulunuyor.

Halkbank Faizsiz Kredi Şartları

Esasen, söz konusu Halkbank faizsiz kredi paketi iyi bir sunum olarak gerçekleştirildiyse de BankKredisi olarak bu kredilerin sağlıklı bir şekilde verilemeyeceğini düşünüyoruz. Çünkü kredi sicili bozuk vatandaşlar, yine bankalardan red cevabı almaktadır. Hâl böyle olunca Covid-19 ile mücadele kapsamında ortaya sunulan bu önlemler, yeterli düzeyde bulunmamaktadır. Dilerseniz bankanın kendi internet sitesinden Halkbank faizsiz kredi hesaplama tablosunu inceleyebilirsiniz.

Bankanın diğer ihtiyaç kredisi hesaplamalarına şu linkten ulaşabilirsiniz: Halkbank İhtiyaç Kredisi Hesaplama

Vakıfbank Faizsiz Kredi

Halkbank gibi Vakıfbank da Ekonomik İstikrar Kalkanı paketini açıkladı. Böylece Kovid-19 salgınına karşı ekonomik mücadele desteklenmeye başladı. Vakıfbank müşterileri, hane gelirleri 5.000 TL’nin altında olmaları durumunda bireysel kredi başvurusunda bulunabilecekler. Bireysel İhtiyaç Desteği Kredisi olarak lanse edilen bu sistem dâhilinde çekebileceğiniz maksimum kredi tutarı 10 bin TL olarak belirlenmiştir. Dolayısıyla en fazla 10 bin lira krediyi, 36 ay vadeli olarak alabilirsiniz. Üstelik ilk altı ay boyunca kredi taksiti ödemesi de yapmanıza gerek yok. Kredi taksit ödemeleri ise eşit tutarlar üzerinden yapılacak.

KGF Teminatı

Nakit ihtiyacı bulunan vatandaşlar, kredi çekmek için yeterli düzeyde kredi puanı bulunmuyor Kredi Garanti Fonu’nun kefaletinden yararlanabilmektedirler. Buna göre kredi başvurularından yararlanacak düzeyde değilseniz, KGF‘nin internet sitesinden detaylı bilgi alabilirsiniz. Ancak değerlendirmeler, bankaların genel itibarıyla kredi değerlendirme kriterleri nasılsa o şekilde devam edecektir.

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. Avatar

    halkbank kobilere destek veriyor ama kırk takla attırıyor. bu kadar zor olmamalı kimi şeyler artık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir