İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Krediler
  3. SMS İle Kredi Başvurusu Yapılan Bankalar 
Trendlerdeki Yazı

SMS İle Kredi Başvurusu Yapılan Bankalar 

SMS ile kredi başvurusu yaparak nakit ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz. Hangi banka, hangi yolla kredi veriyor; yazımızı okumanızı tavsiye ediyoruz.

SMS İle Kredi Başvurusu Yapılan Bankalar 
2

SMS ile kredi başvurusu daha çok yaygınlaştığı için tüm bankalar sms ile kredi başvurusuna açık. Fakat her kredi gibi bankaların bir sıralaması vardır. Bu bankaların ilk beş sıralaması şu şekildedir: Garanti bankası, Ziraat bankası, Yapı Kredi, Türkiye İş Bankası ve Halkbank’tır. Bu bankaların daha çok kullanıcısı olmasının sebebi ise bu bankaların kullanıcıları bekletmemeleri ve bu bankalarda sadece sms ile başvuru değil bundan başka bir sürü kredi başvurusu yapma seçeneklerinin olmasıdır.

Makale İçeriği

SMS İle Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Artık bankalar o kadar geliştiki artık bankalarda kredi başvurusu sms ile yapılıyor. Bunun kolaylığı ise bankalara gitmeniz ve kredi alıp alamayacağınızı veya ne kadar kredi alabileceğinizi tek tek sorgulama derdi kalmıyor. Sms ile başvuru için onlarca belge istenmiyor. SMS ile başvuru yapmak için gerekli belgeler şunlardır: T.C kimlik numarası, gelir belgesi  (başvuran kişi çalışmıyor ise annesi, babası, kardeşi ) fotokopisi ve Kendi çalışmıyor ise kimin gelir belgesi ile başvuruyor ise onun imza fotokopisi istenmektedir. Bu belgeleri bankanın size verdiği numaraya sms ile ilettikten sonra banka kullanıcıya 2-3 gün içerisinde SMS ile geri dönüş yapmaktadır. Geri dönüş yapılmadı ise bankanın sitesindeki iletişim yerindeki numarayı arayıp bankadan bilgi alınabilir. Bu tür başvurularda bilgi almak için krediyi alacağınız bankanın sitesinden detaylı bilgi alabilirsiniz.

En Hızlı Başvuru Yolu

Elbette, SMS ile kredi başvurusu son derece pratik bir yoldur. Ancak her zaman için öyle olmayabilir. Çünkü SMS ile başvuru yaparken, bankaya sadece kimlik numaranızı ya da gayriresmî gelir bilgilerinizi gönderiyorsunuz. Oysa internet üzerinden form doldurarak yapacağınız başvurularda, direkt detaylı bilgi verme şansınız olmaktadır. Bu durumda, internet üzerinden yapacağınız başvurular her zaman için daha güvenli ve detaylı bir değerlendirme kriterini de beraberinde getirmektedir.

Önerilen Yazı
İnternetten Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

İnternetten ya da SMS ile başvurun veya doğrudan banka şubesi aracılığıyla kredi kullanın; bilmeniz gereken en temel şey, ödeyemeyeceğiniz borcun ve yükün altına girmemenizdir. Zira bankalar, kapitalist sistemin en büyük efendileridir. Bu gerçeğin bilincinde olarak davranırsanız, istikbaliniz için de son derece yararlı olur.

Yorum Yap

Yorum Yap