1. Ana Sayfa
  2. Bankalar
  3. Banka Kiralık Kasa

Banka Kiralık Kasa

Banka Kiralık Kasa
2

Birçoğumuzun evinde saklamak zorunda kaldığı maddi ya da manevi pek çok değerli eşyası vardır. Evlerimizde çıkabilecek yangın ya da hırsızlık olaylarına karşı bu değerli eşyaları koruyabilmenin en önemli yolu ise onları bir banka kiralık kasa içerisine koyarak korumaktır.

Makale İçeriği

Banka Kiralık Kasa Nasıl Temin Edilir

Kiralık kasayı herhangi bir bankadan kiralayabilirsiniz. Kasanın boyutuna ve hacmine göre fiyatı değişecektir. Saklayacağınız ürünün miktarına ve bu miktarın yıl içindeki değişimine göre kafanızı kiralayabilirsiniz. Aksi takdirde, zamanla değişen bu miktar, daha büyük kasaya ihtiyaç duymanızı sağlayacak ve kiralık kasalar minimum yıllık olarak kiralandığı için Bir yıl geçmeden yeni kafanızı satın alamayacaksınız. Bu sebeple yıllık miktarı iyi bir şekilde düzenlemelisiniz. Kiralık kasa fiyatları: Kiralık kasa fiyatlarını öğrenmek için size tavsiyemiz çevrenizdeki bankaları tek tek gezerek her birisinden belli bir fiyat almanızdır. Bu fiyat aralığı daha önce belirttiğimiz gibi katının boyutuna ve hacmine göre değişmektedir boyut olarak en küçük kazaları genellikle 250 liradan başlayan fiyatlarla bulabilirsiniz bankaya göre 1000 liraya kadar çıkabilmektedir.

Sonraki Süreç Nasıl İşler?

Bankaların gezip aradığınız doğru fiyatı seçtikten sonra paranızı kasaya koyabilirsiniz. Bu yalnızca para olmak zorunda değildir. Sizin için manevi bir değeri olan kaybolmasını veya yangın hırsızlık gibi olaylarda kaybolmaması istediğiniz ürünlerinizi de aynı şekilde İstediğin zaman bankaya koyabilir, istediğiniz zaman da gidip buradan alabilirsiniz. Bu işlemi yaparken her nüfus cüzdanınız ile birlikte bankaya gidip sıra almalı, bankada beklemeli bunun ardından banka görevlisinin size verdiği listedeki adınız soyadınız ve imzanız bölümünü doldurmalı ve paranızı ya da manevi değeri olan eşyanızı aldığınız tarihi buraya eklemelisiniz. Bu listede sizin yıl boyunca bankaya gidip kasanızı açtırdığınız görüntülenecektir. Sizden başkası gidip müdahale edemez kasanızdan herhangi bir şey alamaz alması için noterden vekaletle vekil tayin ettiğiniz kişi resmi olarak bankaya başvurmalıdır. Banka kiralık kasa işlemlerinizde güvendiğiniz kişiye vekalet vermenizi öneririz.

Kasalar bankalarda genel olarak farklı bir bölümde üst katta ya da alt katta bulunmaktadır. Kasaların önlerinde iki çelik kapı bulunmaktadır ve bu kapıların yanında da anahtarlık bölümü vardır. Banka görevlisi kasayı satın aldığınızda size bu anahtarlardan iki adet verecektir. Sebebi kaybolması durumunda birini kullanmanızdır. Önemli bir finans işlemi olan kasa pek çok sebepten en tercih edilen güvenilir yöntemdir.

Düğün kredisi çektikten sonra paranızı banka kiralık kasalarına koymayı düşünüyorsanız bu yazımızı da mutlaka okuyun.

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. Avatar

    Bu olay ilk çıktığı zamanlar oldukça uygun ve düşük maliyetli bir şeydi. Tabi bizim insanımızda altının çok olması ve bankalarında üst düzey güvenlik sağlamaları sonucu günümüzde fiyatları oldukça yüksektir. 5, 10 bin liralık altını olanların işine yarayacağını da düşünmediğim bir sistemdir. Yüklü miktarda altını olanlar değerlendirebilirler tabi ki de.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir