İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. İhtiyaç Kredisi
  3. PTT İhtiyaç Kredisi Şartları Nelerdir, Başvuru Nasıl Yapılır?

PTT İhtiyaç Kredisi Şartları Nelerdir, Başvuru Nasıl Yapılır?

PTT ihtiyaç kredisi

PTT ihtiyaç kredisi, Aktif Bank anlaşması ile yapılmaktadır. Maaşını PTT şubelerinden çeken emekliler öncelikli hakka sahip olsalar da bunun dışındakiler de ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilirler.

İhtiyaç kredisi, son dönemlerde artan bir taleple kendinden söz ettirmeye devam ederken buna yönelik yeni bir çalışma da PTT’den geldi. PTT, emekli maaşını PTT’den çekenlere 30 Bin TL ihtiyaç kredisi veriyor. Uygun ödeme seçenekleri ile verilen PTT ihtiyaç kredisinde öncelik kendi müşterilerine olsa da maaşını PTT’den çekmeyenler de kredi başvurusunda bulunabiliyor.

Hızla büyümeye devam eden PTT, kargo ve e-PTTavm hizmetlerine ek olarak yeni bir ilke daha imza attı. Emeklilere ihtiyaç kredisi veren PTT, onaylanan krediyi anında hesaba aktarıyor. Peki, PTT ihtiyaç kredisi başvuru şartları nelerdir, nereden başvuru yapılır?

PTT İhtiyaç Kredisi Başvurusu Nereden Yapılıyor?

PTT, bankalar gibi çalışmaz. Bankaların online kanalları bulunduğu için ihtiyaç kredisi başvuruları online kanallardan ya da SMS yoluyla da yapılabilmektedir. Ancak PTT ihtiyaç kredisi almak için tek bir yol bulunuyor o da en yakın şubeye giderek formu doldurup başvuru yapmaktır. Bazı internet sitelerinde internetten de PTT ihtiyaç kredisi başvurusu yapıldığı söylense de kesinlikle bu tip sitelere itibar edilmemelidir.

Önerilen Yazı
Ne Kadar Kredi Çekebilirim, Kredi Çekme Limiti Nasıl Hesaplanır?

PTT İhtiyaç Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Pandemi döneminde olmamızdan dolayı ekonomik anlamda ciddi sıkıntıların yaşandığı bir gerçek. Bu da vatandaşların alternatif çözüm yollarına başvurmalarına sebebiyet veriyor. Bankalara ek olarak PTT’nin bazı bankalarla anlaşarak ihtiyaç kredisi vermesi, özellikle maaşlarını PTT’den çeken emekliler için kolaylık sağlıyor. Online kanallara aşina olmayan ya da bankalarda kuyruk beklemek istemeyen vatandaşlar, ihtiyaç kredisi için kendilerine en yakın PTT şubesine giderek yapabilirler.

PTT ihtiyaç kredisi başvurusu yapmak için size en yakın PTT şubesine gidin. Yanınızda kimliğinizin olması yeterli olacaktır. Size verilen formu doldurmanız kredi başvurusu için yeterli olacaktır. Bankalar gibi uzun uzadıya sıra beklemek, bitmek bilmeyen forumlara imza atmak gibi klişe işlemlere de gerek kalmadan kolay bir şekilde başvurunuzu yaparak sonucunu bekleyebilirsiniz.

Önerilen Yazı
Garanti BBVA Temel İhtiyaç Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

PTT İhtiyaç Kredisi Başvurusu Yapmadan Önce Bilmeniz Gerekenler

İnternet sitelerinde çok farklı yöntemlerle PTT ihtiyaç kredisi hakkında bilgilendirme yapılsa da kesinlikle bu tip haberlere itibar edilmemelidir. Kredi başvurusu yapmadan önce aşağıdaki konulara dikkat etmeniz, kredinizin onaylanma sürecini daha da hızlandıracaktır. İşte kredi başvurusunda bulunmadan önce bilmeniz gerekenler…

  • PTT ihtiyaç kredisi almak isteyenler, sadece kendi adlarına başvuruda bulunabilirler. Başkasının adına ya da vekalet verilerek kredi başvuruları kabul edilmemektedir.
  • PTT ihtiyaç kredisi başvurusu yaparken size verilen banka formunu doldurmanız gerekmektedir.
  • PTT ihtiyaç kredisi değerlendirmesi bankalarca yapılmakta olup sonucun olumlu ya da olumsuz olması ile PTT kurumunun herhangi bir etkisi yoktur.
  • Kredi için cayma hakkına sahipsiniz ancak bu işlemleri de yine PTT’nin anlaşmalı olduğu bankadan yapmanız gerekmektedir.

PTT 30 Bin TL Kredi Başvurusunu Hangi Bankaya İletir?

Son dönemlerde kendinden sıkça söz ettiren PTT ihtiyaç kredisi, aslında direkt olarak PTT üzerinden verilmiyor. Yukarıda belirttiğimiz gibi tüm işlemler ve detayları, anlaşmalı olan banka tarafından geçmektedir. PTT, farklı dönemlerde farklı bankalarla çalışmaktadır. Daha önceleri Denizbank, Odeabank, ING Bank gibi bankalarla anlaşması bulunan PTT 30 bin TL ihtiyaç kredisi için hali hazırda Aktif Bank ile çalışmaktadır. Yani kredinizin onaylanması ya da onaylanmaması tamamen Aktif Bank’ın belirlediği koşullar çerçevesindedir.

Önerilen Yazı
Ziraat Bankası Emekli Kredisi Nedir, Başvurular Ne Zaman Alınacak?

Kredi Başvurusu Neden Onaylanmıyor?

Sık sorulan sorulardan biri de “kredi başvurum neden onaylanmıyor?” sorusudur. Daha önceki yazılarımızda da belirttiğimiz gibi kredi başvuru sonuçlarının olumlu olabilmesi için bazı kriterlere sahip olmanız gerekmektedir. Kredi notu yüksek olması, daha önce aldığınız kredi ya da kredi kartı ödemelerini zamanında yapıp yapmadığınız, herhangi bir resmi ya da özel bir kuruluştan icranızın olup olmaması, aylık sabit geliriniz gibi tüm ayrıntılar, kredi başvurusu yapılırken bankaların değerlendirmeye aldıkları ölçülerdir. Eğer saydıklarımız arasında herhangi bir durumda olumsuz bir durumunuza varsa kredinizin onaylanması zor olacaktır.

 

Yorum Yap

Yorum Yap