İlginizi Çekebilir
Banka Kiralık Kasa
  1. Ana Sayfa
  2. Bankalar
  3. Kuveyt Türk Emekli Promosyon Ödemesi Nasıl Alınır, Başvuru Nasıl Yapılır?

Kuveyt Türk Emekli Promosyon Ödemesi Nasıl Alınır, Başvuru Nasıl Yapılır?

Kuveyttürk promosyon ödemeleri

Kuveyt Türk promosyon ödemesi almak için yapmanız gerekenler, e-devlet üzerinden başvuruda bulunmak ya da size en yakın Kuveyt Türk bankasından başvuruda bulunmak olacak. 

Emekli maaşlarının özel bankalardan da çekilebilmesinin ardından Kuveyt Türk, emekli maaş ödemeleri kampanyası düzenleyerek maaşını bankadan çeken müşterilerine özel TL katılma hesaplarında +3 puan paylaşım oranı fırsatı sunmaya başladı. Maaşınızı Kuveyt Türk’ten çekmek için e-devlet uygulamasını kullanabilir ya da size en yakın Kuveyt Türk şubesinden başvuruda bulunabilirsiniz.

Emekli promosyon ödemeleri, her bankanın düzenlediği kampanya türüne göre değişiklik gösteriyor. 500 TL ile 1000 TL arasında değişen emekli promosyon ödemeleri konusunda değişik bir model ortaya koyan Kuveyt Türk Katılım Bankası, emekli maaşı alan müşterilerine TL cinsinden mevcut ve yeni açılacak katılma hesaplarında +3 puan paylaşım oranından faydalanma imkanı sunuyor.

Kuveyt Türk Emekli Maaş Ödemelerinden kimler Yararlanabilir?

Kuveyttürk promosyon

Yeni yasa ile birlikte dileyen emekliler, kamu bankaları yerine maaşlarını özel bankadan da alabiliyor. Yasanın yürürlüğe girmesiyle birlikte yeni müşteriler çekmek isteyen özel bankalar, kampanyalar düzenlemeye başladı. Bunlara katılan Kuveyt Türk de maaşını bankadan 3 yıl boyunca kesintisiz çeken emeklilere promosyon ödemesi yapıyor. Emekli Sandığı, Bağkur ve SSK emeklisi olan herkes, belirtilen şartları yerine getirmesi halinde maaşına ek olarak +3 puan kazanma şansını elde edebiliyor.

Emekli Maaşı Kuveyt Türk Bankasına Nasıl Geçilir?

Emekli maaşınızı Kuveyt Türk Katılım bankasından almak çok kolay, üstelik çok fazla uğraşmanıza gerek kalmadan kolaylıkla geçiş yapabilirsiniz. Peki, ama nasıl?

  • PTT’den aldığınız e-devlet şifresi ile turkiye.gov.tr adresinden giriş yaparak Sosyal Güvenlik Kurumu sekmesi altında yer alan emekli olunan kurumdan Gelir, Aylık, Ödenek Talep Belgesinin Verilmesi bölümünden maaşınızı Kuveyt Türk bankasına aktarabilirsiniz.
  • Maaşınızı Kuveyt Türk’ten almanın ikinci yolu ise herhangi bir şubeye giderek işlemleri gerçekleştirmenizdir.
  • Bağlı bulunduğunuz SGK İl Müdürlüğü’ne dilekçe yazarak da maaşınızı Kuveyt Türk bankasından almak istediğinizi belirtebilirsiniz.

Kuveyt Türk Emekli Maaşları Promosyon Ödemeleri

Emekli maaş promosyon ödemeleri kampanyasına giren Kuveyt Türk bankası da müşterilerine ayrıcalıklı fırsatlar sunuyor. 3 yıl kesintisiz olarak maaşını bankadan çeken müşterilerine 1500 TL’ye kadar emekli aylığı alanlara 500 TL, 500 TL ile 2500 TL arasında emekli aylığı alanlara 625 TL, 2500 TL ve üzeri emekli aylığı alanlara 750 TL promosyon ödemesi yapıyor. Emekliler için cazip bir kampanya olmasının yanında Kuveyt Türk bankası ATM ve bankalarının yaygın olması cazipliğini arttırıyor.

Kuveyt Türk Bankası’ndan Emekli Promosyonu Alabilmek İçin Gerekli Şartlar Nelerdir?

Her bankanın genel olarak koştuğu şart, maaşın bankadan 3 yıl boyunca kesintisiz olarak çekmesi gerekmektedir.

Kuveyt Türk emekli promosyon ödemesi almak için en az bir defa maaşınızı çekmiş olmanız gerekir.

Kuveyt Türk’ün hali hazırda müşterisi olan emekliler ise herhangi bir işlem yapmaya gerek kalmadan çalıştığı şubeye giderek ’SGK EMEKLİ MAAŞ PROMOSYONU TAAHHÜTNAMESİ’’ni imzalayarak promosyon ödemesi alabilirsiniz.

Kampanyaya dahil olan Kuveyt Türk müşterilerinde birden fazla emekli maaşının alınması durumunda, banka toplam rakamı baz alarak buna göre promosyon ödemesi yapmaktadır.

Emekli Promosyon Ödemeleri İçin Ne Zaman Başvurulabilir?

Kuveyt Türk emekli promosyon ödemeleri için maaşlarını bankaya taşıyan müşteriler ilk maaşlarını bankadan aldıktan sonra başvuru yapabilmektedir. Ancak mevcutta maaşlarını bankadan alan müşterilerin yukarıda da belirttiğimiz gibi herhangi bir işlem yapmalarına gerek yoktur.

 

Yorum Yap

Yorum Yap