İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. İşyeri Kredisi
  3. Ofis İşyeri Kredisi

Ofis İşyeri Kredisi

Ofis İşyeri Kredisi
3

İşyeri almak ya da yeni bir iş kurmak istiyorsunuz. Fakat yeterli finans gücünüz yok. Bu durumda bankaların ya da diğer bazı kurumların size sunduğu ofis işyeri kredisi imkânlarından faydalanabilirsiniz. Her bankanın/kurumun kendine özel kredi seçenekleri mevcuttur. Tabi ki bu imkanlar için sizden beklenen bazı şartlar vardır.

Ofis İşyeri Kredisi Alabilmek İçin Nelere Dikkat Etmelisiniz

Kredi sicilinizin temiz olması kredi alımınızı kolaylaştıracak ilk şart olarak karşınıza çıkar. Ödenmemiş, haciz işlemi uygulanabilir borçlarınız varsa bunlardan kurtulun. Bankalar işyeri kredisi vermek için teminata çok önem verirler. Üstünüzdeki mülkler, bankadaki nakit miktarınızı teminat olarak gösterebilirsiniz. Ortaklı iş yapacaksanız ortağınızın adına olan mülkler de teminat olarak gösterilir.

Hali hazırda işyeriniz varsa oradan elde ettiğiniz kazancınız da kredi alımında teminat olarak kullanılabilir. Geçmişe dönük sizin ya da varsa ortaklarınızın vergi durumları da göz önünde bulundurulur. Elinizi sağlamlaştırmak için iş planınızı da bankaya sunabilirsiniz. Bu nokta da çok önemlidir ve mümkünse işin uzmanından destek alın. Kilit noktaları analiz edebilen bir danışman kredi alımınızı kolaylaştırır.

Ofis İşyeri Kredisi Nerelerden Alınır

Devlet bankaları: Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halk Bankası

Özel bankalar: Anlaşmalı özel bankalar da işyeri açmak için kredi imkanları sunuyor

Esnaf ve Sanatkarlar Kooperatifi: Faizsiz olarak sunulan bu kredi imkanından da faydalanabilirsiniz.

Diğer Kooperatifler

KOSGEB: Bunun için KOSGEB’in kurslarına katılmış ve kredi almaya hak kazanmış olmanız gerekmektedir. Ayrıca iş fikrinizi sunmuş ve onay almış olmanız da kredi şartları arasında.

Kredi kullanmak için gerekli tüm şartlara sahip olsanız bile bazı hususlara dikkat etmenizde fayda var. Öncelikle tüm bankaların ve kredi veren kuruluşların şartlarını, faiz oranlarını, kampanyalarını karşılaştırın. Gerekirse yetkilileriyle ön görüşme yapın. Size en uygun olanını seçin. Devlet bankaları günümüzde en makul koşulları sunan kurumlardır.

Herhangi bir muhitten ofis ya da işyeri satın almak istiyorsanız, ödeme koşullarındaki tüm ayrıntıları detaylı olarak incelemenizde fayda bulunmaktadır. Böylece yüksek faizler ödemek zorunda kalmadan da kira ödemekten kurtulur ve işyeri sâhibi olabilirsiniz. Ofis kredisi ile aynı işleyişe sâhip konut kredisinin nasıl çekileceğini öğrenmek için, Konut Kredisi Nedir, Nasıl Çıkarılır başlıklı makalemizi okuyabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. Avatar
    4 sene önce

    işyeri kredisini bir tek kosgeb devlet destekli hibe kredisi ile alırım. bankalar çok faiz istiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir